×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Rudīte, Everts
Trešdiena, 22. augusts, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Atbalsta plānotājiem rosina rēķināties ar noteiktu zemāko ienākumu līmeni — 139 eiro mēnesī (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Labklājības ministrija (LM) rosinājusi noteikt metodoloģiski pamatotu un sociālekonomiskajai situācijai atbilstošu minimālā ienākuma līmeni, kas būtu atskaites punkts iedzīvotāju ienākuma nodokļa neapliekamā minimuma noteikšanai, kā arī sociālās palīdzības un tamlīdzīgu sociālu pasākumu pilnveidošanai, portālu ”la.lv” informēja LM pārstāvji.

Minimālā ienākuma līmeni paredzēts noteikt 40% apmērā no visu mājsaimniecību rīcībā esošo ienākumu viduspunkta.

“Minimālā ienākuma līmeņa aprēķināšanā piemērotas atšķirīgas vērtības katrai personai mājsaimniecībā: pirmajam vai vienīgajam pieaugušajam mājsaimniecībā noteikta vērtība 1 jeb 100% no minimālā ienākuma līmeņa, savukārt pārējām personām mājsaimniecībā neatkarīgi no vecuma – 0,7 jeb 70% no minimālā ienākuma līmeņa. Atbilstoši aktuālajiem statistikas datiem minimālā ienākuma līmeņa apmērs 2015.gadā pirmajam pieaugušajam veido 139 eiro mēnesī, bet pārējiem mājsaimniecībā dzīvojošajiem – 97 eiro mēnesī,” skaidro ministrijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ja nepietiek naudas Atbildēt

  Jāatjauno pirmskara Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa,jāievieš diferencētas kapitāla pieauguma nodokļa likmes,nevis pakāpeniski jāmazina iedzīvotāju ienākuma nodoklis Latvijas 1000 miljonāriem uz sociālā budžeta un pievienotās vērtibas nodokļa rēķina,piemērojot 21% PVN likmi pat pašiem nepieciešamākajiem pārtikas produktiem!

 2. Pacentīšos līdz 2020.gadam vēl nenomirt!

 3. Pēc angļu kolonizatoru principa:Skaldi un valdi Atbildēt

  Vienam vairāk,pārējiem mazāk!

 4. Kurš ir šis ģeniālais autors?

 5. Kā to lai saprot? Atbildēt

  Kāpēc tāda diskriminācija pret pārējām pieaugušajām personām mājsaimniecībā? Ar ko tā tiek pamatota?! Kārtējais pasaules mēroga eksperiments ar laboratorijas trusīšiem?

 6. Kāpēc tikai pēc pieciem gadiem?

 7. Kārtējie Vienotības pekstiņi Atbildēt

  Iedzīvotāju dalīšana kastās? Un atkal jau tie paši,kā var noprast,”Vienotības” iemīļotie sociālie pabalsti? Kur atkal varēs daļu iedzīvotāju atsijāt! Vispirms,draugi mīļie,ir jāatjauno iztikas minimuma aprēķināšana,par kuru mazāka nedrīkst būt ne minimālā alga,ne minimālā pensija! Un kas tad paliek pāri izdzīvošanai no šiem 139 eiro pēc norēķināšanās par komunālajiem pakalpojumiem,medikamentiem,ārstu apmeklējumiem utt.? Cik daudz un ko par šo atlikumu drīkstēsim ēst? Dienā pa vienai 14 centu paciņai “Virtuosso” nūdeles ar vistas gaļas vai sēņu garšu? Bet,ja nu steidzami ir jānomaina salūzusī dzīvokļu ārdurvju atslēga,nākas maksāt par uzturēšanos slimnīcā vai jānopērk jauns akumulators mobilajam telefonam? Ko tad?

Draugiem Facebook Twitter Google+