×
Mobilā versija
Brīdinājums +22°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

Atbalsta plānotājiem rosina rēķināties ar noteiktu zemāko ienākumu līmeni — 139 eiro mēnesī (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Atbalstu plānots novirzīt tieši tām iedzīvotāju grupām, kurām nabadzības risks ir visaugstākais – pensijas vecuma cilvēkiem, īpaši tiem, kuri dzīvo vieni, ģimenēm ar bērniem, īpaši daudzbērnu un nepilnajām u.c. Tas attieksies uz aptuveni 8,1% iedzīvotājiem, kuru ienākumi ir zemāki par noteikto minimālā ienākuma līmeni.

Minimālā ienākuma līmeni plānots ieviest pakāpeniski līdz 2020.gada 1.janvārim.

Plānots, ka minimālā ienākuma līmeņa aprēķināšanu ik gadu veiks Centrālā statistikas pārvalde.

Veturtdien, 11.jūnijā, Valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti grozījumi likumā Par sociālo drošību. Tie vēl jāsaskaņo ar ministrijām un sociālajiem partneriem, jāapstiprina valdībā un jāpieņem Saeimā.

Pašlaik normatīvos noteiktie minimālie ienākumu līmeņi, proti, garantētais minimālo ienākumu līmenis, trūcīgās un maznodrošinātās personas (ģimenes) ienākumu līmenis nav sociālekonomiski pamatoti. Tie tiek noteikti, pamatojoties galvenokārt uz budžeta iespējām, tāpēc “atbalsts iedzīvotājiem ar viszemākajiem ienākumiem ir neadekvāts, jo 97% gadījumu trūcīgākie iedzīvotāji arī pēc valsts un pašvaldību sociālo maksājumu saņemšanas aizvien nespēj izkļūt no nabadzības riska,” atzīst ministrija.

Atbilstoši Eiropas Savienības (ES) nabadzības mērīšanas metodoloģijai Latvijā 2013.gadā nabadzības riskam bija pakļauti 21,2% Latvijas iedzīvotāju (ES-28 – 16,6%). 2013.gadā nabadzības riskam visvairāk pakļauti bija bērni (24,3%), īpaši viena vecāka (41,1%) un daudzbērnu ģimenēs (27,7%), kā arī pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēki (25,7% vecuma grupai 60+), īpaši pensionāri, kuri dzīvo vieni (51,1%).

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Ja nepietiek naudas Atbildēt

  Jāatjauno pirmskara Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu ienākuma nodoklis pēc maksātspējas principa,jāievieš diferencētas kapitāla pieauguma nodokļa likmes,nevis pakāpeniski jāmazina iedzīvotāju ienākuma nodoklis Latvijas 1000 miljonāriem uz sociālā budžeta un pievienotās vērtibas nodokļa rēķina,piemērojot 21% PVN likmi pat pašiem nepieciešamākajiem pārtikas produktiem!

 2. Pacentīšos līdz 2020.gadam vēl nenomirt!

 3. Pēc angļu kolonizatoru principa:Skaldi un valdi Atbildēt

  Vienam vairāk,pārējiem mazāk!

 4. Kurš ir šis ģeniālais autors?

 5. Kā to lai saprot? Atbildēt

  Kāpēc tāda diskriminācija pret pārējām pieaugušajām personām mājsaimniecībā? Ar ko tā tiek pamatota?! Kārtējais pasaules mēroga eksperiments ar laboratorijas trusīšiem?

 6. Kāpēc tikai pēc pieciem gadiem?

 7. Kārtējie Vienotības pekstiņi Atbildēt

  Iedzīvotāju dalīšana kastās? Un atkal jau tie paši,kā var noprast,”Vienotības” iemīļotie sociālie pabalsti? Kur atkal varēs daļu iedzīvotāju atsijāt! Vispirms,draugi mīļie,ir jāatjauno iztikas minimuma aprēķināšana,par kuru mazāka nedrīkst būt ne minimālā alga,ne minimālā pensija! Un kas tad paliek pāri izdzīvošanai no šiem 139 eiro pēc norēķināšanās par komunālajiem pakalpojumiem,medikamentiem,ārstu apmeklējumiem utt.? Cik daudz un ko par šo atlikumu drīkstēsim ēst? Dienā pa vienai 14 centu paciņai “Virtuosso” nūdeles ar vistas gaļas vai sēņu garšu? Bet,ja nu steidzami ir jānomaina salūzusī dzīvokļu ārdurvju atslēga,nākas maksāt par uzturēšanos slimnīcā vai jānopērk jauns akumulators mobilajam telefonam? Ko tad?

Draugiem Facebook Twitter Google+