×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
9. februāris, 2015
Drukāt

Atbalsta programmā mājokļa iegādei 62% vēlas saņemt kredītu līdz 40 000 eiro

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts atbalsta programmas pirmā mājokļa iegādes ietvaros lielākā daļa ģimeņu jeb 62% vēlas saņemt kredītu līdz 40 tūkstošiem eiro, bet 38% ģimeņu vēlas saņemt hipotekāro kredītu, kas pārsniedz 40 tūkstošus eiro, pirmdien žurnālistus informēja bankas “Citadele” Privātpersonu kreditēšanas daļas vadītāja Baiba Tētiņa.

Tāpat viņa informēja, ka līdz šim 78% no bankā “Citadele” saņemtajiem pieteikumiem hipotekārajam kredītam ar valsts galvojumu mājokļa iegādei Rīgā.

“Pagājušas trīs nedēļas, kopš mēs esam sākuši konsultēt un piešķirt kredītus ar “Altum” galvojumu. Šo triju nedēļu laikā esam konsultējuši jau vairāk nekā 1800 klientu, kas, manuprāt, ir ļoti nozīmīgs cipars un liecina par to, ka šī programma ir ļoti nepieciešama, un ka iedzīvotājiem ir vēlme un nepieciešamība iegādāties mājokli,” teica Tētiņa, piebilstot, ka šobrīd 110 ģimeņu ir iesniegušas dokumentus kredīta saņemšanai.

Pēc viņas teiktā, teju pusei jeb 48% ģimeņu, kas iesniegušas dokumentus hipotekārā kredīta noformēšanai, ir viens bērns, 38% – divi bērni, savukārt ar trim bērniem un vairāk ir 13% no interesentu skaita.

Tētiņa norādīja, ka par iespēju iegādāties mājokli interesējas arī ģimenes, kuras vēl tikai plāno ģimenes pieaugumu.

Savukārt Latvijas attīstības finanšu institūcijas “Altum” valdes priekšsēdētāja vietnieks Jēkabs Krieviņš pastāstīja, ka šobrīd ir pieejams finansējums apmēram 200-220 ģimenēm, bet ir finansējuma apmēru ir plānots palielināt, atbalstot kopumā apmēram 660 ģimeņu. “Ļoti ceram, ka šie te veiksmīgie piemēri ļaus iesaistīties programmā arī citām komercbankām,” viņš sacīja, piebilstot, ka aktīvas pārrunas gan šobrīd ar citām bankām nenotiek.

Krieviņš noraidīja iespēju, ka citas bankas, neiesaistoties programmā, tīši izdara spiedienu, lai panāktu izmaiņas likumā attiecībā uz ieviesto nolikto atslēgu principu. “Es nedomāju, ka bankas šajā gadījumā upurē kaut kādu savu biznesu, lai izdarītu spiedienu. Protams, ka bankas aizstāv savas intereses skaidro un runā ar politiķiem. (..) Banku bizness ir ilgtermiņa bizness. Bankai ir jārēķinās ar šiem faktiem,” viņš sacīja.

Jau vēstīts, ka banka “Citadele” 14.janvārī parakstīja līgumu par dalību minētajā atbalsta programmā.

Ekonomikas ministrijas izstrādātā mājokļa atbalsta programma paredz sniegt valsts galvojumu ģimenēm ar bērniem mājokļa iegādei vai būvniecībai. Galvojuma maksimālā summa ir atkarīga no bērnu skaita ģimenē, proti, ja ģimenē ir viens nepilngadīgs bērns, galvojums ir 10%, bet ne vairāk kā 10 tūkstoši eiro, ja ģimenē aug divi nepilngadīgi bērni – 15%, bet ne vairāk kā 15 tūkstoši eiro, savukārt, ja ģimenē ir trīs un vairāk bērnu, galvojums ir 20%, bet ne vairāk kā 20 tūkstoši eiro.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” septembra beigās bija septītā lielākā banka Latvijā. Valstij piederošās bankas “Citadele” akcijas iegādājusies 12 starptautisku investoru grupa un “Ripplewood Advisors LLC”, taču darījuma īstenošanai vēl jāsaņem Finanšu un kapitāla tirgus komisijas atļauja, kā arī Lietuvas un Šveices banku uzraugu piekrišana

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+