Mobilā versija
+5.0°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
13. februāris, 2014
Drukāt

Norvēģijā atbalsta referendumu par imigrāciju

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Norvēģijas Progresa partijas līdera vietnieks Pērs Sanbergs paudis atbalstu idejai pēc Šveices parauga sarīkot referendumu par imigrācijas ierobežošanu.

Šveices vēlētāji referendumā atbalstīja priekšlikumu par imigrācijas kvotu atjaunošanu ES valstu pilsoņiem. “Referendums Šveicē ietekmēs ES un vēlāk arī Norvēģiju,” norādīja Sanbergs. Progresa partijas nostājai nepiekrīt otra valdošās koalīcijas partija – premjerministres Ernas Sūlbergas pārstāvētie konservatīvie. Eiropas lietu ministrs Vīdars Helgesens norādījis, ka viņa partija atbalsta brīvu darbaspēka tirgu. Norvēģija, tāpat kā Šveice, nav ES dalībvalsts, bet ietilpst Eiropas Ekonomiskajā zonā (EEA). Tādējādi, ja Šveice veiksmīgi saskaņos savu jauno imigrācijas likumu EEA, teorētiski tā normas varētu tikt attiecinātas arī uz Norvēģiju.

Pievienot komentāru

Pēc sakāves referendumā no amata atkāpjas Itālijas premjers RenciItālijas premjerministrs Mateo Renci paziņojis par atkāpšanos no amata, kas seko pēc tam, kad svētdien notikušajā referendumā tika noraidītas viņa vadītās valdības
Draugiem Facebook Twitter Google+