×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
24. aprīlis, 2017
Drukāt

Atbalsta sistēmu radošajiem varētu nodrošināt ar VKKF stipendijām (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto.

Radošo personu atbalsta līdzekļi varētu tikt nodrošināti caur Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) stipendijām, neskarot valsts sociālo budžetu aģentūra LETA uzzināja Kultūras ministrijā (KM).

Kā aģentūrai LETA skaidroja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale, Radošo personu atbalsta līdzekļu administrācija potenciāli varētu tikt nodrošināta caur Valsts kultūrkapitāla fondu stipendiju veidā, neskarot valsts sociālo budžetu, taču par to nepieciešams panākt vienošanos ar Radošo savienību padomi.

KM ir izstrādājusi Radošo personu statusa un profesionālo radošo organizāciju likumprojektu, kura mērķis ir noteikt radošo personu un organizāciju statusu un atbalsta pasākumus, lai veicinātu jaunradi un regulētu radošo personu, organizāciju un valsts tiesiskās un finansiālās attiecības.

Līdz ar to KM šobrīd pārskata piedāvāto likumprojekta ieviešanas modeli, lai sadarbībā ar Radošo savienību padomi panāktu vienošanos par optimālāko to individuālo mākslinieku atbalsta veidu, kuri savas profesionālās darbības specifikas dēļ nesaņem regulāru atlīdzību, skaidro Kokale.

Kokale arī piemin, ka šobrīd KM veic pārrunas par minētajām izmaiņām ar Radošo savienību padomi un Valsts Kultūrkapitāla fondu. Pēc vienošanās panākšanas Radošo savienību padomē un Valsts Kultūrkapitāla fonda padomē tiks turpināta aktualizētās likumprojekta versijas saskaņošana starp ministrijām un likumprojekta virzīšana izskatīšanai Ministru kabinetā un tālāk Saeimā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+