×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
14. decembris, 2012
Drukāt

Atbalsta tos, kuri paši aktīvi


Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Mēs atbalstām novada iedzīvotājus, nešķirojot pēc vecuma, interešu grupām vai sociālās piederības,” saka Ķekavas novada domes priekšsēdētājs Roberts Jurķis. Viņš atzīst, ka sociāli aktīvākie ir tieši pensionāri un jaunieši, tāpēc šo grupu idejas tiek atbalstītas jo īpaši.

 

Jauniešu aktivitātēm šogad atvēlēti vairāk nekā 10 tūkstoši latu, savukārt pensionāru biedrības finansējums ir 11 tūkstoši.

 

Ekskursijās un uz teātri

Pensionāru biedrības “Polārblāzma” valdes priekšsēdētāja Ludmila Petruša apstiprina, ka novada pašvaldība pret vecāko paaudzi ir atsaucīga.

“Tikko pabeidzām izstrādāt nākamā gada budžetu. Pēdējos gados tas pamatā nemainās. Zinām, kādi pasākumi būs gada laikā, cik ekskursijās dosimies, kādas tikšanās, atpūtas vakarus un pēcpusdienas rīkosim. Pamatojoties uz mūsu plāniem, pašvaldība piešķir līdzekļus.”

No pasākumiem vislielākā piekrišana esot ekskursijām pa Latviju. Tajās piedalās ap 180 pensionāru. Pensionāriem tā ir liela priekšrocība, jo ne par transportu, ne par degvielu nav jāmaksā. Jāpietaupa vien kāds lats ieejas biļetei muzejos. Arī uz teātri Rīgā aizvizina pašvaldības autobuss.

Aktivitātes notiek ne tikai novada centrā, bet arī Daugmalē, Katlakalnā, Baložos. Šo apdzīvoto vietu seniori rīko arī paši savus pasākumus, bet izdevumi tiek iekļauti kopīgajā biedrības vajadzību tāmē. Piemēram, Baložu pensionāru klubiņa atpūtas vakariem nākamgad nepieciešami 800 lati, ekskursijām 2000 latu, Daugmales senioriem ekskursijām 900 latu, tematiskajiem vakariem 50 latu, bet gada noslēguma ballei – 480 latu. Nauda vajadzīga, lai samaksātu muzikantiem, arī ciemiņiem, kas sniedz savu koncertprogrammu. Finanses paredzētas pat kafijas un tējas iegādei.

 

Jauniešus apvieno iniciatīvu centrs
kekava_Kekava_7

Ķekavas novada jauniešu aktivitātes rosina nesen izveidotais Jaunatnes iniciatīvu centrs. Jaunatnes lietu speciāliste Linda Vaškevica stāsta, ka, pateicoties pašvaldības finansējumam, tika iegādātas mēbeles, kancelejas preces, dators, printeris, rūteris, telefons. Tuvākajā laikā tiks izremontētas centra telpas, gan iesaistoties pašu spēkiem, gan ar pašvaldības atbalstu. No šīs summas tiek maksāta telpu īre, kā arī darba alga jaunatnes lietu speciālistei. Kāds lats arvien nepieciešams arī pasākumu sarīkošanai, piemēram, šoreiz – lai samaksātu deju kursu vadītājam.

Kā nozīmīgāko no organizētajiem pasākumiem gan Linda, gan biedrības “Sidrabaine” vadītāja Aija Āre, gan biedrības “Polārblāzma” vadītāja Ludmila Petruša min projektu “Senioru nedēļa 2012”. Tā bijusi īsta sadraudzības nedēļa, kuras ietvaros jaunieši un seniori kopā mācījās dejot salsu, apguva jauno tehnoloģiju iespējas, vārīja ķirbju ievārījumu, kuru dāvināja Ķekavas Sociālās aprūpes centra iemītniekiem.

L. Vaškevica norāda, ka šajā projektā iegūta vērtīga pieredze un iespaidi. “Pirmkārt, mēs pierādījām, ka jauniešiem ir viegli sastrādāties ar senioriem. Otrkārt, šī nedēļa jauniešus saliedēja un padarīja sirsnīgākus un atvērtākus gan vienam pret otru, gan pret vecākās paaudzes pārstāvjiem.”

Forumā “Pie kafijas tases ar politiķi” aktīvākie jaunieši tikās ar Ķekavas novada deputātiem un pašvaldības iestāžu pārstāvjiem, lai diskutētu un sniegtu savu redzējumu par notiekošo novadā, uzklausītu viens otra viedokli, kā arī uzzinātu, kāds ir jauniešu skatījums uz novada nākotni. “Pēc pasākuma vairāki deputāti sacīja paldies par šo tikšanos,” teic L. Vaškevica.

 

Daudz projektu iedzīvotājiem

Pašvaldība sniedz atbalstu arī novada nevalstiskajām organizācijām, iesaistot tās iedzīvotajiem nozīmīgu problēmu risināšanā, kā arī veicinot iedzīvotāju un pašvaldības sadarbību. Projektu konkursam, kas tiek izsludināts vienu reizi gadā, kopējais atvēlētais finansējums ir 30 tūkstoši latu. Katrs apstiprinātais projekts var saņemt līdz 1500 latiem, bet neformālās izglītības projekti – līdz 500 latiem. Šajā gadā tika atbalstīti 28 projekti.

Izmantojot šo iespēju, iedzīvotāji, piemēram, ierīkojuši savā ielā apgaismojumu, Ķekavas māmiņu kluba dalībnieces iemācījušās gatavot dabisku kosmētiku, biedrība “Solis tuvāk” īstenoja Ci-gun nodarbību kursu, savukārt biedrība “Daugmales skolai” ierīkoja laivu piestātni Nāves salā un labiekārtoja atpūtas vietu.

Domājot par vasaru, vairākas novada biedrības vēlas īstenot projektus, kas saistīti ar vasaras nometņu rīkošanu bērniem.

“Šis projektu konkurss veicina iedzīvotāju aktivitāti un rosina radošumu,” skaidro projektu vadītāja Agita Eizenberga.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+