×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
18. decembris, 2014
Drukāt

Atbalsta vēsturei Saeimā kā nav, tā nav. Saruna ar Jāni Dombravu un Edvīnu Šnori (60)

Foto-Timurs SubhankulovsFoto-Timurs Subhankulovs

Pagaidām ar neveiksmi beidzies Nacionālās apvienības (NA) mēģinājums jaunajā Saeimā Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisijas paspārnē izveidot Vēstures politikas apakškomisiju. Kaut gan nepieciešamība pēc tādas jau sen nobriedusi un deputātiem, visdrīzāk, vēl nāksies pie jautājuma atgriezties, šoreiz “Vienotības” un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakciju nostāja pret NA iniciatīvu bijusi negatīva. Komisijas balsojumā par apakškomisijas izveidi četri deputāti balsojuši par, kamēr pieci atturējās. “Cik saprotu, atsevišķiem deputātiem ideja šķitusi simpātiska, taču oficiālā attieksme ir neatbalstoša,” teic deputāts Jānis Dombrava (NA). Gan viņu, gan viņa frakcijas kolēģi Edvīnu Šnori žurnālisti Voldemārs Krustiņš un Viesturs Sprūde uzaicināja uz redakciju, lai uzzinātu vairāk par nacionāļu nodomiem vēstures jomā.

– Tādas apakškomisijas izveidošanas rosināšana bija būtisks politisks solis. Kāpēc tas bija nepieciešams un kas notika tālāk?

Jānis Dombrava: – Saeimā daudzu gadu garumā varēja ļoti skaidri novērot, ka vēstures lietas Latvijā nav pilnībā sakārtotas. Bet vēsture vienlaikus ir arī ideoloģiski ļoti svarīga nozare. Pagājušajā Saeimā tikai ar ļoti lielām grūtībām izdevās panākt grozījumu Arhīvu likumā, kas dod studentiem, kuri vēl nav ieguvuši doktora grādu, pieeju atsevišķu dokumentu pētīšanai attiecībā uz padomju represijām un to, kas notika pēc Otrā pasaules kara. Vēstures politikas apakškomisija būtu svarīga, lai Saeimas līmenī radītu politisku atbalstu iecerēm gan saistībā ar vēstures nozares sakārtošanu, gan starptautiskajai sadarbībai vēstures jautājumos. Tāpat arī saistībā ar Latvijas valsts simtgadi. Kultūras ministrija ir norādījusi, ka vēstures pētniecība būs ļoti svarīga simtgades daļa. Un tam, arī Latvijas nacionālās enciklopēdijas tapšanai, būs vajadzīgs politisks atbalsts. Skaidrs, ka vēsturniekiem jāstrādā neatkarīgi, bet jābūt arī politiskajam atbalstam, kas sniedz finansējumu un risina vienu vai otru jautājumu valsts vai starptautiskā līmenī.

Pievienot komentāru

Komentāri (60)

 1. Kamēt Saeimā stūrēs interešu grupa ”Vienotība” tikmērt nekādi ilglaicīgie nacionālie prokjekti vēstures uc jomās netiks realizēti ..Tas APDRAUD naudasdevēju intereses, drauds !

 2. Nepolitiska vēsture nemēdz būt!

 3. Vēsture ir svarīga lieta, taču beidzot ir jāsāk darīt to, ko vairāk nekā 20 neatkarības gados neviens neuzdrošinājās ne tikai darīt, bet pat skaļi pateikt – vēsturiskā taisnīguma atjaunošanai veikt Latvijas deokupāciju un dekolonizāciju!

  • mums nav jādod politiska līdztiesība bijušajiem okupantiem un to pēcnācējiem, kā arī nav jāpieļauj veco kolaboracionistu atrašanās pie varas tik ilgi pēc viņu režīma (okupācijas) beigām.
   Jo – pilnīgi izbeigt okupāciju iespējams tikai ar pilnīgu tās de-okupāciju, kura ietver sevī arī okupācijas seku likvidāciju.
   Par to būtu jāaizdomājas arī vairākumam NA politiķu; tiem, kuri arvien vēl tiecas šīs okupācijas sekas “integrēt”, bet ne starptautiski likumīgi un juridiski pamatoti likvidēt.

 4. Vai, cik daudz te pārgudru veču uzradies! Šie te, rakstā intervētie esot tādi jauni, neko nezinoši un nesaprotoši puikas, kas aiz savas muļķības izvirzījuši tādu ideju kā valstiskā līmenī izveidot Vēstures politikas apakškomisiju, lai dotu pretsparu Latvijā izvērstajai Krievijas propogandai.
  Nu, ko tad ieskāt jūs, pārgudrie veči????
  Jūs iesakāt nedarīt neko un brīvi atļaut šeit kremļa ruporiem bazūnēt par to, kādi latvieši ir bijuši žīdu šāvēji, fašisti, nacisti, ka nekādas okupācijas no PSRS puses Latvijā nav bijis, tā ir bijusi atbrīvošana un ka latvieši kā tauta vispār ir radušies no krieviem un latviešiem nav pat nekādas savas kultūras, jo latvieši vienmēr ir bijuši tāda gļēva, nekur nederīga vergu tauta, kurai Anglija un citas Andantes valstis 1918. gadā pārpratuma dēļ piešķīra tiesības nodibināt savu valsti……. ( Vai vēl turpināt šo muļķību uzskaitījumu?! Domāju, ka pietiks)
  Tas, ka te kāds, vai kādi kremļa troļļi tēlo baigi gudros večus un nozākā NA virzīto ideju par Vēstures politikas apakškomisiju būtu galīgs sīkums. Taču sīkums nav tas, ka tieši tāda pati nostāja ir mūsu tā sauktajai valdībai, jeb pareizāk sakot tam promaskaviskajam režīmam, kurš aiz šīm valdību veidojošajām partijām stāv. Dot reālu pretsparu Kremļa propogandai viņi pat netaisās. Viņi rada tikai darbības imitāciju, piemēram, ar lielu pompu aizliedzot Latvijā iebraukt dažiem aktieriem un dziedātājiem no Krievijas. ( Šāds aizliegums vairāk palīdz krievu propogandai, nekā Latvijas valsts interesēm)
  Kāpēc šie prokremliskie spēki negrib pieļaut, ka valstiskā mērogā Latvija izpēta un oficiāli atzīst vēsturisko patiesību? Tāpēc, ka “tikai tā tauta, kura zin savu vēsturi, zin arī to, kas ir viņas draugi, bet kas ienaidnieki.”

  • Jā, tieši tā tas ir. Acīm redzot, tāda vēstures apakškomisija vienam otram ”bijušajam” varētu būt stipri nepatīkama tāpēc jau arī te komentāros rāda ko māk. Izskatās gan, ka ar to mācēšanu ir pašvaki, jo vairāk jau neko nespēj kā tikai piesaukt palīgskolas un puišeļus. Laikam jau okupācijas laikā ir bijuši tikai sīki stukači.

  • un jāsaka, ka tipiska runājoša pērtiķa domāšana. Bija tā – nē bija šitā, a es , a tu … HAHA
   Vai, Žuli, esi pats dzīvē sasniedzis labklājību, baudi ar jutekļiem sasniedzamo, esi atzīts un pazīstams, kā noderīgs sabiedrībai un apzinies sevi kā visuma sastāvdaļu tai piemītošajā hierarhijā? 100%, ka nē … cīnies vien tālāk ar vējdzirnavām un dzīvo ilūzijās, ka vējš ir tāpēc, ka koki līgojās … 😀

 5. Diemžēl, Saeimā vēl arvien tup par daudz veco padomiešu. Latvija tikai tad sāks kļūt par progresīvu, latvisku valsti kad šie vecie, uz Krieviju orientētie prauli būs izmēzti ārā.

  • Pilnīgi pareizi, taču ir jāskatās, lai Rietumu samaitātie neoliberasti un pederastijas atbalstītāji nekļūtu par vairākumu.

 6. Tautai, kurai nav savas vēstures, nav nākotnes. Acīmredzot, vairums no valdošām partijām grib, lai mēs kļūstam par kosmopolitiem – cilvēkiem, kuriem nav tautības un kuriem vienalga, kur dzīvot, vienalga, kā dzīvot. Vienalga, kādā valodā runāt. Tādus jau visvieglāk vadīt, jo viņu vajadzības no dzīves ir daudz mazākas, nekā cilvēkam, kas vēlas, lai viņam būtu sava valsts, nevis teritorija.

  • vai Tev kāds aizliedzis būt latvietim/tei? Ja ne, tad beidz muļķības runāt.

   • jau it kā nav,taču jebkura latviskuma izpausme tiek no valdošajiem visādā veidā kušināta,ar domu ,ka tik krievi nesāk justies nekomfortabli un -nedod Dievs-neapvainojas..Tā varētu būt,ja mēs dzīvotu Krievijā,nevis Latvijā.Kaut pats pēdējais gadījums ar prokurori un Krievijas karogu.Ārprāts-viens terorisma atbalstītājs un propagandētājs atbraucis savu indi izgāzt mūsu valstī,bet kāds latvietis sadomājis viņam patraucēt,protams latvietis jāliek cietumā,bet tam bandītu atbalstītājam izmaksāsim kompensāciju.

    • varbut klaji nemelo? Atbildēt

     kas tev ko kušina? neviens, kaut vienu piemeru iz dzīves pastāsti. dirš te un kurina klaju naidu ar rupjiem meliem

     • no dzīves ir kaut vai šī pati NA puišu apriešana-kādi viņi nacisti un nepareizās (Latvijas) vēstures pētītāji,priekš kam tā,ja mums jau ir ” pareizā ” – putiniešu sacerētā vēsture.Tiklīdz NA sāk runāt kaut ko par latviešiem Latvijā,tā tūlīt sāk vēkšķēt ” apspiestā” 140 miljonīgā krievvalodīgā ” minoritāte”- kā drīkst vispār ņemt mutē tādus vārdus,ka Latvijā kaut kādas tiesības latviešiem,jo viņi šo valsti izveidoja.Pēc krievvalodīgo pārliecības Latvija tika izveidota lai krieviem būtu kur aizbēgt no savas Putinlandes,taču vienalga tajā viss ir labāk kā te.

     • melu neuzklausišana

      nav kušināšana un jaunekļi ar lieliski zin ka viņiem nav taisniba, bet citādi kas viņus bīditu politikā. tas ka tev vēstures fakti nepatīk nenozimē ka tie tagad jāpasniedz tā lai patīk .tūdaliņiem ļoti nepatīk viņu pašu loma vēsturē un ja kāds piedāvā variāciju kad var no netirumiem pacelties kā ” varoņi” tad protams tādi ” varoņi mums vajadzīgi

     • nu tu trāpīji tieši kā kulaku uz aci.Kura sabiedrības daļa Latvijā kā neviens negrib dzirdēt absolūti nekādu patiesību par savām neglītajām lietām,bet par katru cenu grib apstrīdēt gan savas valsts lomu 2.pasaules kara izraisīšanā,kaimiņvalstu okupācijā un kaimiņtautu slepkavošanā,laupīšanās un genocīdā pat pret savu tautu.Un tādi kā jūs vēl verat muti vaļā lai pārmestu kaut ko citiem.Paskat kā ukraiņi vienā dienā kļuva par fašistiem,tiklīdz pamēģināja izkļūt no baltās un pūkainās apkampieniem,nu jau pusgadu Krievijas TV neko citu nevāvuļo kā tikai par sliktajiem ukraiņiem,kuri nez kāpēc negrib labprātīgi atdot savu zemi putinososiem.Televīzijā tie lielā Pu laizītāji atgādina satrakotus zosu barus,kad sāk zākāt ukraiņus un slavēt savu “miermīlīgo politiku”.Nez kāpēc krievi slepkavo ukraiņus,bet apgalvo,ka visa pasaule grib iznīcināt viņus.Krievijā tak neatrodas nevienas citas valsts karaspēks.Fiziski neviens viņus neapdraud,bet morāli viņi paši sevi jau ir piebeiguši.

 7. del septiniem turpinajumiem, kur katra pa divam rindkopam, nelasu. cik var kolekcionet klikskus? var tacu skatit apmeklejuma laiku. redakcija – atlaidiet web dizaineri!

 8. No kurienes latviešos ir tik daudz muļķu, kas gatavi ar mēsliem apliet pašu puišus? Kas gatavi bučot krievu asiņainās rokas? Kuri vēl aizvien dzīvo piekrievijā. Un mazliet naivs ir avīzes jautājums – kas tad mums ir pie varas? Vai tad Krustiņa kungs netpazīst vairs savus kolēģus no partijas sapulcēm? Vai vēl aizvien nav dzīvs lozungs – Komunisma idejas dzīvo un uzvar ! Izmantojot K. Ulmaņa partijas aizsegu, vecais komunists Brigmanis izvedojis veco boļševiku klubiņu. Lai tā uzvara būtu pilnīga, ar dažādiem paņēmieniem cenšas visas vietējās pašvaldības dabūt zem savas cepures. Tur jau arī galvenokārt sēž PSKP biedri ar stāžu. Vai mūsu arōdbiedrības ir tikušas vaļā no komunisma pavadas? Protams nē, un tāpēc vēl aizvien dzīvs ir lozungs – ārodbiedrības – komunisma skola. Ir tikai viena nelaime – iztulkojot vārdu komunismsmēs iegūstam vārdu salikumu – lielkrievu šovinisms vai impērijas atdzimšana. Tāpēc jau mēs vēļ arvien neesam Eiropā bet tai pašā piekrievijā.

  • viņus pat apliet nevajag Atbildēt

   tāpat smird pa gabalu. un runa jau neiet par krieviem, bučošanu vai vel ko. runa ir par to ka pienapuikas no sevis nez ko iedomājas un cenšas pasauli piegriezt tēc savām iedomām kas galigi nav saistitas ar reālo dzīvi

   • Diemžēl nav jau vīru ar vīru dūšu,kas varētu uzxņemties kaut daļiņu no tā par ko domā un runā šie puiši. Un ja runājam par smirdēšanu tad … gan jau pats saprotat kur smird vistrakāk un no kurienes tā smirdoņs izplatās pa visu pasauli.

    • vīri kā reiz jau saprot kas ir kas Atbildēt

     tāpec nemēdz runāt darit muļķibas, ar izņemumiem protams , ir jau kas paliek bērnu prātā visu mūžu un sarunā/savāra tādas ziepes ka neizstrēbt

  • vai tiešām tu būtu tas gudrais, lai pārējos par muļķiem sauktu? Puikām vēl daudz, daudz jāmācās, turklāt cieņu un toleranci visnotaļ, ja vien viņiem nav īpaši merkantili mērķi prātā. Un nevajag mēģināt cilvēkus vienu pret otru rīdīt, uz ko puikas ir visnotaļ ietrenējušies un naski. Un tas jau uz kaut ko norāda! Labu vai sliktu – domā pats. Manu latvietību neviens ar koku neizsitīs ārā, bet par šiem puišiem man ir savs viedoklis izveidojies, zinot viņu aizkulises, un tas nemainīsies, kamēr puikas nekļūs pieauguši. Būt lielam nenozīmē būt pieaugušam!

 9. Lai jums, vīri, spēks, izturība, enerģija un veiksme darbā jaunajā 2015. gadā! Caur grūtībām uz zvaigznēm!

 10. Palīgskolas absolventi – aizvietotāji. Vai 2*2=5

 11. Viņiem ir taisnība Atbildēt

  BEZ PAGĀTNES NAV NĀKOTNES.

  • Taisnība katram sava, bet patiesība ir kaut kur pa vidu.Un to puišeļi nav sapratuši.Gan dzīve mācīs 🙂

   • Še nav puišeļi – šie ir savas valsts un nācijas patrioti, bet – kas Jūs esat? Tas, kam dzīvē svarīgākais desas luņķis vēderā un padusē?

 12. Puišeļi laikam vēl īsti nesaprot, kas saeimā būtu darāms.

 13. Būtu interesanti uzzināt vai šie abi puiškāni ir vismaz obligāto dienestu izdienējuši Latvijas armijā. Tad ir laiks tieši tagad sevi pierādīt – viņi abi varētu pierādīt savu patriotismu noliekot mandātus un dodoties dienēt, jo Latvijai drošība ir prioritāte realitātē ne tikai vēsturnieku pseidokomisijas balamušu kopas organizēšanā. Bet mēs taču zinām, ka Saeimā sēdēšana un mutes brūķēšana ir komfortablāka. Ne nu abi ies dienēt, ne nu kā. :):):) Neko labu šie puiši nav līdz šim pierādījuši, jo arī savā filmā Šnore visai maz ko atklājis par boļševiku laikiem kā PSRS laikā, tā arī pēc tam, kāda loma tajā visā procesā bija latviešiem, latvijas vecticībniekiem u.c. tautībām, kuras dzīvoja Latvijas teritorijā. Viņš diemžēl visai nepilnīgi pārzina un māk interpretēt vēsturi. Pirms vēlēšanām debatēs uzdevu visai konkrētus vēstures jautājumus, Edvīnam pat atbildēt nebija ko – klusēja…, jo nezināja, kur nu vēl ko interpretēt. Klātesošie uzreiz saprata, ka mērķis tikt Saeimā un biznesu bīdīt savā notē. Vispār nacionāli ir tikai savdabīgs biznesa projekts – kur tik tuvāk tikt miljonu Eiropas fianšu instrumentiem, tas arī viss. No malas izskatās pēc visai falšām un merkantilām personām. Pierādi ar darbiem, Edvīn! Ejiet dienēt kopā ar visiem mūsu kareivjiem vairāk labuma būs nekā no komisijas, kas atkal nodokļu naudu tērēs!

  • Kremla trolli, aizveries.

   • kāda armija tu ko? ja tešaut sāktu tad šie patrioi izgaistu kā dūmi un no droša attāluma aicinātu lai paliceji aizstāv. taisnodamies ka valsts likumigajai valdibai jāturpina darbs, sēdetu briselē un tikpat gudri irstu

    • Tieši tā jau arī ir kā saki. Tikai tie, kas šos puišeļus tā tuvāk nezin, tie dikten tos runātājus ne darītājus aizstāv.Nu paskraida pa Rīgas centru ar lāpām – kas no tā? Vai Latvijā dzīve kļuvusi labāka? Nav ko aizstāvēt dīkdieņus. Kā būtu kirzenieki jāaun kājās, tā meklējiet puiškanus pagultē. :):):) Kā jāsakārto, piemēram, tieslietu sistēmu un no visa tā izrietošais kā pienāktos tiesiskā valstī, tā roķeles par īsu.:):):) Edvīns pat karavīru masu kapos nespēja atšķirt pēc galvaskausiem nāves iemeslus. Atskrēja kā žagata, kaut ko safočēja un pasniedza sabiedrībai nesaprotot, ko pasniedza. :):):) Fui, pat Latvijas sievietes armijā dien, šie nikā….

   • nepacel balsi uz latvieti!Dodies dienēt armijā, tad uzreiz atpazīsi, kas ir kas.Tad ir negribēsi riet uz tautiešiem, bet neaizstāvēsi arī tukšus mutesbrūķētājus. Jaukus tuvojošos saulgriežu svētkus latviskā garā!Cerams, ka cūkas šņukuru esi iemācījies nožāvēt un cūku pupās novārīt? :):):)Ar cieņu, Interesanti 😉

    • Ooo, vel 1 trollis sasparojies? Te, ko, trollu saiets, novanksket visu patriotisko, telot pasiem tadus? Saimniekam topiks stipri nepatik, ka izdzinis savus krancus pariet?
     Izskatas ka tie, ka cekisteliem paklauto trollu armija uz svilpiena ir ierinda un sak savu informativo karu.
     Tas ir moderna daudzpakapju kara 1. etaps. Un sie te trollotaji faktiski ir “zalie virini”, musu ienaidnieki info fronte, kuru uzdevums sagrozit istneibu un noverst no tas uzmanibu ar melu histerijas celsanu.

 14. Lāpnešu Īsajam vēstures kursam būt!

 15. Atbalstu deputātu Šnores un Dumbrava centienus vēstures patiesības skaidrošanā.

 16. Kamēr neapmirs vai neaizies dziļi pensijā visi vecie komuņagas, nekas nemainīsies. Ne Saeimā, ne valdībā, ne vēstures izzināšanā un mācīšanā.
  Un par vēsturi runājot – laidiet pie teikšanas jaunos vēsturniekus, kuri patiešām nodarbojas ar pētniecību, ir ieinteresēti kaut ko uzzināt un darīt zināmu citiem.
  No tiem vecajie, t.s. vēsturniekiem, kuri zināšanas ieguvuši no krievu laika vēstures grāmatām, jau diezko dižu nesagaidīsim. To pašu, ko mācījušies krievu laikā un citiem mācījuši, arī tagad mums centīsies iestāstīt.
  Tajā jaundibinātajā vēstures komisijā – kurš no viņiem sēdēs arhīvos un urbsies cauri putekļainiem dokumentiem?

  • pareizak būs, kamer būs vel liecinieki kā notika patiesinā, tikmēr NA nacistiem neizdosies pārrakstit vēsturi ādolfam par labu

   • Pareizāk būtu teikt: kamēr bijušie komunistu darboņi būs valdībā, tikmēr nekādai izpētei neļaus notikt.

    • sāc tu ar skaidrot vēsturi. Bet šo puikiņu vietā iesaku labāk citus vēsturniekus uzklausīt un pakonsultēties, piemēram, ar Uldi Neiburgu. Viņš vismaz ir ļoti znošs, cilvēkus cienošs, neitrāls, fantastiski labā izteiksmē māk skaidrot vēstures notikumus un tiešām nopietni strādā ar vēstures datiem. Bet ar vienu Šnores filmu visu vēsturi necaurskatīsi, ne mums, ne izfantazētajai komisijai kā naudas plūsmas punktam mūža nepietiks. :):) Ja nu vienīgi komisiju puikām vajag, lai naudiņu piepelnītos, tad viss itin saprotami saliekas pa plauktiņiem 🙂

 17. Šie divi NA deputāti vieš cerības, ka ar laiku latviešiem izveidosies valdība, kas strādās savas valsts un tautas labā, izvedīs Latviju starp vērā ņemamām valstīm. Valdību un Saeimu, kam tauta uzticas. Kas vēsturi pētī, tas nākotni svētī.

 18. Какая сладкая парочка, сказочник и национал придурок. Они случаем не пара в самом деле, сейчас это модно. Ох и трудную работу затеяли, переписывать историю в правильном ключе, чтобы настоящих арийцев воспитывать, архи трудно.

  • vienreiz varētu izbeigt tās savas putiniskās stulbības gvelzt.Visām tautām jau nav raksturīga tā gigantiskā lielummānija kā jūsējai.Vienreiz tak paskatieties uz sevi no malas.Cik var citus apd…st.Paši sevi nespējat ieraudzīt.Padomājiet,kāpēc ikviens kurš ar jums nācis saskarsmē,bēg kā sātanu ieraudzījis.

 19. Liekas,ka šie NA deputāti vismaz kaut ko mēģinās darīt lai jautājums par okupācijas sekām parādītos Saeimas un valdības dienas kārtībā.

 20. ZZS komunisma skola, tur jau visi kā tomāti paliek arvien sarkanāki.

 21. vispirms gribu pateikties par filmu Padomju stasts 2008. lai Dievins dod isturibu un pacietibu iecereto istenot.

 22. vēsturei noteikti atbalsts ir, tik ne šo nacistu interpretētai. ādolfa mazbērni ļoti intresanti pasniedz sava elka valdišanas laiku. salaspilī laikam bija skautu un gaidu vasaras atpūtas nometne, un tā iedzivotāju šaušana vispār ir apmelošana…. nu apmēram tā NA uztverē ir pareizā vēsture. tādai protams atbalstu grūti atrast ārpus nacistu portāliem

  • Neapstrīdu ,bet … .Gribas atgādināt I.Ziedoņa izteikumu :”Laimīgi ir muļķi,kas nezina,ka ir muļķi;muļķi ,kas zina ,ka ir muļķi, ir traģiski personāži,jo viņi parasti neprot rimties,no tādiem ceļas ļaunums.”

 23. Savas vēstures izzināšana dod stāju, bet neziņa -kas un kā – to padara gļēvu.
  Vajag piemērus – 1905. gads un tauta sāk dumpoties pret Impēriju. PSRS vēsture to atzina piecdesmitajos gados un pat pieminekļus sacēla. Tad sākoties Brežņeva laikiem saprata, ka tā bija arī cīņa pret Impēriju un visu noklusināja. To turpina arī šodienas latviskās partijas kā ZZS un Vienotība arī Visu Latvijai nav tālu no tā. Tā arī dziemu svētkos tikai aizliegta ( neiekļauta) R. Paula dziesma ” Manai Dzimtenei”. Laikam tie vārdi draudīgi jaunajai Putina Impērijai -” Vēl nāks piektais gads,…” un tad vēl strēlniekos iešana. Tas jau radīja domu par latviju, kā neatkarīgu valsti.
  Tā kā laikam to nosaka jau Kremļa ideologi un latviskās ZZS ar V iet pa to ceļu.

 24. Jus zeni esat malaci. Bet medijos un deputatu runas reti kad piemin nacionalos partizanus un nekad nepiemin tos brivibas cinitajus kuri sedeja gulaga nometnes Mordavija. Piemin tikai divas grupas – legionarus un izsutitos.

 25. ZZS un Vienotība ir ar tādu pašu dubultmorāli kā Rīgas mērs.Latvijā tad var atļauties krievu skolās turpināt mācīt vēsturi no Krievijas grāmatām,bet Mūsu valsts vēsture nav jāzina.Tad nav jābrīnas ,ka cienījamā Latvijas vēstniece Krievijā bija ļoti izbrīnīta ,uzzinot,ka krievi jau padomju laikos Latviju uzskatīja par rietumu zemi.Skumji,ka mūsu valsti nevada tik atbildīgi un savu zemi mīloši cilvēki kādi ir Igaunijāun Lietuvā.Protams liela vaina jāuzņemas vēlētājiem latviešiem ,kuri pat Rīgu atdeva izsaimniekot kremļa pakalpiņiem.

 26. Tas jau būtu kaut kas unikāls, ja pie mums caur daudzpartiju sistēmu valdošais prokremliskais režīms pieļautu ka latvieši pēta savu vēsturi, kura ir pilna ar faktiem par padomju varas noziegumiem pret latviešu tautu, kur nu vēl tādas, valsts mēroga komisijas izveidi. Man patika šajā rakstā tie maigie formulējumi: “…šoreiz “Vienotības” un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakciju nostāja pret NA iniciatīvu bijusi negatīva” un Dombravas teiktais “Cik saprotu, atsevišķiem deputātiem ideja šķitusi simpātiska, taču oficiālā ( valdošā režīma) attieksme ir neatbalstoša” ( Kādreiz bija tāda humoristiska dziesmiņa: “Es gribēju, bet nevārēj’, jo caurumiņš bij mazs….”)
  Atkal kārtējais teātris un darbības imitācija. Ir jābūt galīgam….. , lai nesaprastu, cik svarīga šodien ideoloģiskajā karā ir vēsturisko faktu interpretācija un tātad arī cik svarīga šādas komisijas izveide. Visu laiku tie paši deputāti tēlo “milzīgas rūpes” par kremļa propogandas izplatību Latvijā un izliekas, ka izmisīgi meklē, kā dot tai pretsparu. Tiek veikti tādi smieklīgi pasākumi kā aizliegta atsevišķu dziedātāju iebraukšana Latvijā, Krievijas TV ierobežošana, kuri nekādu reālu labumu nedod, bet tikai rada darbības ilūziju. Arī tagad, viena valdošā režīma kontrolētā partija, kas tēlo nacionāļus izvirza it kā vajadzīgu un derīgu priekšlikumu, bet divas citas valdošā režīma kontrolētās “latviskās ” partijas ir “pret”, jo lūk tāds ir rīkojums no augšas. Rezultātā it kā kaut kas tajā virzienā ir darīts, bet īstenībā tā ideja ir norakta dziļi plauktā. Tik dziļi, ka varam būt droši, tuvākajā laikā to neviens vairs nepacels.
  Jā, un interesantu kārtību tas prokremliskais režīms ir ieviesis Saeimā. Tie, kuri balsošanā ir atturējušies, skaitās kā nobalsojuši “pret”. Tas tāpēc, lai tautā nerastos tik negatīva attieksme pret “latviskos un nacionālos” deputātus tēlojošajiem aktieriem. Viņi katrā gadījumā var attaisnoties – es jau nebiju pret, es tikai atturējos. Saeimā vispār tāda “atturējos” nedrīkstētu būt. Ja tu esi deputāts, tev ir jābūt savam viedoklim par jebkuru apspriežamo jautājumu, bet ja tu neesi uz to spējīgs, tad nelien Saiemā, bet strādā tādu darbu, ko tu spēj!

  • saki godīgi, kurš Tev Latvijā ir aizliedzis savas dzimtas vēsturi pētīt? Tā jau ir tā īstā vēsture, ne tā, ko saraksta vai proklamē politiķi, tai skaitā šie puišeļi. Un var sanākt tā, ka patiesībā arī Tavā dzimtā nav iztikts bez melnām avīm. Ko tad teiksi, ja tā izrādīsies patiesība? Un šie puiškani nu nemaz nezina Latvijas un latviešu dzimtu vēsturi – kas, kad, kāpēc, kādā veidā ir noticis, mkāds tam visam ir bijis cēlonis u.tml. Tur puišiem nu noteikti ir par maz to dzīves zināšanu un izpratnes, lai no tribīnes, sataisot ārkārtīgi nopietnu seju, dzītu demagoģiju un uzturētu sabiedrībā sakaitētu atmosfēru ar gudru ziņu noturēties politikā.Aizej pie saviem, arī radu kaimiņiem svētkos un aprunājies, daudz vairāk patiesības uzzināsi un arī no, piemēram, tatāru ģimenēm pateicības vārdus dzirdēsi, ka Latviešu lauku saimnieku ģimenes viņus izglāba no aizvešanas uz Vāciju, par ko viņi Latvijai ir bezgala pateicīgi. Un tādu piemēru ir daudz! Aizej tautā un pieraksti dzīvesstāstus, aiznes tos līdz sabiedrībai caur masu mēdijiem, tad redzēsi ataustam pavisam citu bildi.Un ko tad šie puišeļi propogandē? Nīcināt un pazemot citas tautas, ar latviešiem jauktās ģimenes, latgales vecticībniekus – krievus, kas leģionā karoja? Kur tādus murgus var reklamēt un uzdot par taisnību vai vēstures patiesību? Šiem puikām ir vēl ļoti, ļoti daudz jāmācās!!!

 27. Ingmāru Līdaku-ar katru Saeimas sasaukumu viņš kļūst aizvien putiniskāks,drīz jau kautrēsies par to,ka pēc pases ir latvietis.

Draugiem Facebook Twitter Google+