×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.3°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
31. oktobris, 2016
Drukāt

Atbalsta VID tiesības slēgt vai ierobežot interneta mājaslapas (5)

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Saeima pirmdien, 31.oktobrī, ārkārtas sēdē konceptuāli atbalstīja grozījumus Elektronisko sakaru , kas paredz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) tiesības atslēgt domēna vārdu, kā arī uzlikt liegumu tā lietošanai. Tas attieksies uz Latvijā reģistrētajām interneta mājaslapām, informēja Saeimā.

Izmaiņas rosinātas, lai VID varētu operatīvi reaģēt uz būtiskiem pārkāpumiem nodokļu jomā, izmantojot tīmekļa vietnes. Likuma grozījumi paredz VID tiesības pieņemt lēmumu par domēna vārda atslēgšanu reģistrācijas “.lv” zonā un šāda domēna pārreģistrācijas lieguma uzlikšanu.

Patlaban regulējumā tikai Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijai paredzētas tiesības ierobežot piekļuvi interneta mājaslapām, kurās tiek organizētas nelicencētas azartspēles.

Latvijā ir reģistrēti vairāk nekā 1800 interneta veikalu apmēram uz diviem miljoniem iedzīvotāju, un vairāk nekā 800 tūkstoši iedzīvotāju iepērkas internetā vidēji trīs reizes mēnesī. Papildu šiem veikaliem pastāv arī elektroniskie ziņojumu dēļi, izsoles, kolektīvās iepirkšanās lapas, sociālie mediji un forumi, kuros tiek veikta saimnieciskā darbība, teikts likumprojekta anotācijā. Iespēju pārdot savas preces un pakalpojumus internetā pēdējo divu gadu laikā izmanto katrs desmitais uzņēmums. VID dati liecina, ka Latvijā e-vidē pieaug krāpšanās nodokļu jomā un izvairīšanās no nodokļu nomaksas.

Plānots, ka izmaiņas likumā stāsies spēkā no nākamā gada 1.janvāra.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. lol lohi ir un paliek lohi 😀 ir taču tik daudz vienkāršu veidu kā apiet šitādu huiņu 😀

  2. Arvien vairāk represiju. Gods maksāt nodokļus!

  3. Pareizi, tirdzniecība internetā ir tāda pati tirdzniecība kā tirgū, tikai letes un pārdevēja vietā – dators. Ja parastam veikalam nodoklis jāmaksā, tad arī interneta veikalam jāmaksā.

  4. Vai tad sākās KGB laiki, kad valdniekiem, kas nepatīk liek pie sienas.Solis pa kreisi solis pa labi būsi nošauts!

Draugiem Facebook Twitter Google+