×
Mobilā versija
+10°C
Vēsma, Fanija
Ceturtdiena, 19. aprīlis, 2018
6. jūlijs, 2015
Drukāt

Atbalstam pieteikties Lauku atbalsta dienestā. Atbilde “LA” lasītājam (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Dzirdēju, ka valdība piešķiršot 40 000 eiro jaunajiem zemniekiem  uzņēmējdarbības uzsākšanai. Kam to prasīt un kur par šo atbalstu varētu uzzināt vairāk? Kā novērtēs saimniecības lielumu, kam jābūt vairāk par 15 000 eiro? A. Andersons Beverīnas novadā

Zemkopības ministrijas Lauku attīstības atbalsta departamenta lauku attīstības fondu atbalsta nodaļas vadītāja vietniece Aiva Zvirbule vēsta, ka par atbalsta saņemšanas noteikumiem vairāk var uzzināt oficiālā izdevuma “Latvijas Vēstnesis” mājas lapā https://www.vestnesis.lv/op/2015/127.20. Lai pretendētu uz atbalstu, jāsagatavo un jāiesniedz Lauku atbalsta dienestā projekta iesniegums, kas ietver saimniecības attīstības darbības plānu diviem līdz četriem gadiem. Tāpat par to būs iespējams uzzināt vairāk Lauku atbalsta dienesta mājas lapā www.lad.gov.lv.

Pirmā projektu pieņemšanas kārta tiks izsludināta jaunajiem lauksaimniekiem lopkopībā. Tā plānota no 15. augusta līdz 15. septembrim.

Saimniecības lielumu vērtēs pēc standarta izlaides vai kopējā saimniecības apgrozījuma, kuru nosaka katrai ražošanas nozarei. Standarta izlaide ir standartizēts lielums, ko nosaka katrai ražošanas nozarei – augkopības kultūrai un mājlopu grupai. Ražošanas līdzekļi vai nekustamas mantas netiek ņemtas vērā. Standarta izlaidi aprēķina, vadoties pēc attiecīgā reģiona vidējās ražas un produkcijas cenas. Standarta izlaides vērtības noteiktas Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra noteikumiem nr. 598 “Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu lauku un zivsaimniecības attīstībai 2014. – 2020. gada plānošanas periodā” 8. pielikumā (http://likumi.lv/doc.php?id=269553)

Pasākuma ietvaros tiek atbalstītas tādas saimniecības, kuru rīcībā ir ražošanas resurss, kura vērtība pārsniedz 15 000 eiro pēc standarta izlaides vai apgrozījuma. Bet tā nav lielāka par 70 000 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kalpa zēns PEKSISS Atbildēt

    Atceros slavenos G-24 Kredītus,kuri pazuda,izkūpēja.Pats VELNS tos vairs nevar atrast.
    Ja tik tiešām VĒLAMIES atjaunot LATVIJU??!!.IR JĀSĀK AR LAUKIEM.Valstij jāceļ zemnieku saimniecības ar visām ēkām 10h.-30h.lielas. Dodot iespēju LATVIEŠU ĢIMENĒM atgriezties laukos
    Veidot pārstrādes uzņēmumus,koperatīvus,veikalus

Draugiem Facebook Twitter Google+