×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
24. decembris, 2017
Drukāt

Atbalstām reformu. Atklāta vēstule ministram Kārlim Šadurskim (7)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Jau no Latvijas neatkarības atgūšanas brīža Saeimas un valdības darbakārtībā periodiski parādās jautājums par valsts valodu kā vienīgo izglītības valodu Latvijas skolās.

Nenoliedzams ir fakts, ka atsevišķas politiskās partijas un nevalstiskās organizācijas, lai parādītu savam elektorātam to, ka “cīnās” par krieviski runājošo interesēm valstī, organizējot piketus, demonstrācijas u. c. aktivitātes krievu skolu aizstāvībai, vienlaikus noklusē savam elektorātam to, ka lielai daļai vispārizglītojošo krievu skolu absolventu slikto valsts valodas zināšanu dēļ ir grūtības turpināt mācības augstākās vai profesionālās vidējās izglītības mācību iestādēs un viņi ir mazāk konkurētspējīgi Latvijas darba tirgū. Tāpat elektorātam tiek slēpts politisko partiju, organizāciju un atsevišķu politiķu “politisko spēlīšu” patiesais mērķis – uzturēt nepārtrauktu konfrontāciju starp latviski un krieviski runājošo sabiedrības daļu. Turklāt šo politiķu apgalvojumi neiztur kritiku, ka līdz ar valsts valodas ieviešanu visās vispārizglītojošās skolās mazākumtautību bērni zaudēs savu identitāti. Jo mazākumtautību skolēniem līdz šim ir un arī turpmāk būs iespēja apgūt savu dzimto valodu, literatūru, kultūru un vēsturi.

Mēs, Latviešu virsnieku apvienības un vēl piecu nevalstisko organizāciju pārstāvji, apliecinām atbalstu Izglītības un zinātnes ministrijas plānam, sākot ar 2020./2021. mācību gadu, vispārizglītojošās vidusskolās visus vispārizglītojošos mācību priekšmetus mācīt tikai valsts valodā, vienlaikus saglabājot skolēniem iespēju dzimtajā valodā apgūt mazākumtautību valodu, literatūru, kā arī ar kultūru un vēsturi saistītus mācību priekšmetus.

Latviešu Virsnieku apvienības valdes priekšsēdētājs Aleksejs Ozoliņš,

Latviešu strēlnieku apvienības priekšsēdētājs Jānis Aivars Baškers,

Latviešu Nacionālo karavīru biedrības priekšsēdētājs Edgars Skreija,

Latviešu Nacionālo partizānu apvienības priekšsēdētājs Ojārs Stefans,

Latvijas Republikas Zemessardzes veterānu apvienības priekšnieks Ilgvars Baumanis,

Latvijas valsts aizsardzības fonda “Lāčplēsis” prezidents Jānis Ivars Kasparsons

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Te neiet runa par ministru Šadurski. Viņš dara, ko vara, ietur savu līniju, kas ir tikai apsveicami. Runa iet par to, vai šo atklāto vēstuli izlasīs mūsu likteņa lēmēja, viedo, visgudrāko un visizlēmīgāko prātu valsts institucionālais elitārais sakopojums, Saeima. Tur jau sanāk kopā visi par un pret, un maina valsts un tautas nākotni.

  2. Bijušo karavīru vēstule. Ko tad mūsu,tā saucamā, inteliģences elite klusē. Vai tāda mums nav?Rakstnieku savienība?

  3. Kam uzrakstīt vēstuli ,kādai ar varu apveltītas personas dzirdīgai ausij atgādināt ka beidzot jābeidz apzagt valsi un bezgalīgi shēmot.Nacionāla valsts,kurā visi pilsoņi labprāt runā valsts valodā var pastāvēt tikai tad ,kad valstī valda sociālais taisnīgums un valstī pastāv lielražošana.Beigsim apspļaudīt valsti ar privatizāciju,privātā iniciatīva ir par vāju lai valstī radītu lielražošanu nācijas pastāvēšanas garantu – pie tādas apskaidrības nāca advokāts Grūtups. Katru gadu valstī no budžeta tiek nozagti 3,5 miljardi eiro ,to pamatoti apgalvo J.Jurkāns.KNAB bija un būs apsmiekla objekts.

  4. Priecigus svetkus kara veteraniem un meza braliem un NATO karavirim !

  5. PALDIES JUMS PAR RAKSTU! PALDIES PAR VĒSTULI IZM ŠADURSKIM! CERU, KA TOMĒR IZLASĪS UN SADZIRDĒS! LAI JUMS PRIECĪGI ZIEMASSVĒTKI! CIENU UN MĪLU MŪSU KARAVĪRUS! SVEICU SVĒTKOS SAVUS BIJUŠOS AUDZĒKŅUS, KURI UZVILKUŠI LATVIJAS ARMIJAS KARAVĪRU FORMU! CIK VIŅI SKAISTI, STALTI, BRAŠI, DROSMĪGI! MANI – TĒTIS UN BRĀĻI BIJUŠI DERĪGI DIENESTAM BRUŅOTAJOS SPĒKOS!

  6. Šaubos vai ministrs šo LA rakstu izlasīs – viņš taču ir tik aizņemts ar svarīgām izglītības problēmām …

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+