×
Mobilā versija
+13.9°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
25. aprīlis, 2016
Drukāt

Atbalstīti 67 Zemgales Kultūras programmas projekti

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Valsts kultūrkapitāla fonda padomē apstiprināti 67 Zemgales 2016.gada Kultūras programmas projektu konkursam iesniegtie un atbalstītie darbi, aģentūru LETA informēja Zemgales plānošanas reģiona administrācijas pārstāvis Juris Kālis. No šogad saņemtajiem 118 projektu pieteikumiem ekspertu komisija astoņu cilvēku sastāvā apstiprinājusi 67 projektus, kas ir nedaudz vairāk kā pirms gada, kad atbalstu no 103 pieteikumiem guva vien 58 projekti.

Tiesa, Zemgales Kultūras programmas finansēšanai ar akciju sabiedrības “Latvijas Valsts meži” atbalstu šogad piešķirti 75 000 eiro, par 5000 eiro vairāk nekā iepriekšējā gadā, skaidro Kālis.

Toties pietikumu iesniedzēju pieprasītais atbalsts šogad bija ievērojami lielāks – kopumā 303 738 eiro. Tāpēc lielākā daļa projektu atbalstīta tikai daļēji.

Visvairāk projektu atbalstīts abās lielajās pilsētās: Jelgavā 14, bet Jēkabpilī – septiņi, savukārt no novadiem – seši Jelgavas, bet pieci – Dobeles novadā. Viens līdz četri projekti atbalstu guvuši Bauskas, Rundāles, Vecumnieku, Pļaviņu, Auces, Tērvetes, Jēkabpils, Neretas un vēl citos novados. Kopumā no visām 22 reģiona pašvaldībām pārstāvētas ir 19 pašvaldības.

No atbalstītajiem un līdz 15.decembrim īstenot plānotajiem kultūras pasākumiem vairāki ir tradicionāli un ar starptautisku skanējumu, piemēram, starptautiskais koka skulptūru festivāls “Balti” un lielformāta keramikas uguns skulptūru festivāls Jelgavā, kamermūzikas festivāls “Sansusi” Aknīstes novadā, tautas mūzikas festivāls “Lustes Jēkabpilī”, kamermūzikas dienas Pļaviņās un vēl citi.

Tāpat daļēju finansiālu atbalstu guvuši projekti, kuru ieviešana saistīta ar reģionam nozīmīgu kultūrvēsturisku faktu un notikumu atceri, piemēram, Ziemassvētku kauju 100 gadu atceri Jelgavas novadā, Augšzemes Mazā bānīša gaidāmo simtgadi Viesītes novadā un selekcionāra Pētera Upīša 120.jubilejas pasākumiem Dobeles novadā.

Ieviešot jaunos Zemgales Kultūras programmas projektus, Rundāles novadā notiks piektais Zemgales stāstnieku festivāls un Mežotnes pilskalna 10.svētki, jauniešu koris “Balsis” organizēs koncertu-pārbraucienu ar laivām pa Daugavu un tematisku koncertu Īles baznīcā, Vecumniekos izskanēs novada ceturtie dziesmu un deju svētki, Bauskas novadā – koncertu cikls “Dzimuši Bauskai”, Auces novadā atzīmēs Baltu vienotības dienu un papildinās Vecauces pils vēstures ekspozīciju, Jelgavas novadā notiks Zemgales ērģeļu dienas, izstrādās Lielplatones muižas ansambļa ēkas “Vešūzis” tehnisko projektu, Vilces pagastā taps vietējās muižas vēsturiskā ekspozīcija, Vecumnieku novada Skaistkalnē notiks pūtēju orķestru sadraudzības dienas “Šēburgas taures”, Jēkabpils novadā organizēs ceļojumu pa Jāņa Akurātera literārā mantojuma takām, bet Aknīstes novadā veiks Gārsenes pils vērtību izpēti.

“Šīs un vēl citas projektos ietvertās aktivitātes gandrīz visa gada garumā sniegs būtisku pienesumu reģiona kultūras dzīves bagātināšanā, Zemgales specifisko kultūras vērtību saglabāšanā, pieejamības nodrošināšanā, kā arī popularizēšanā,” pauž Kālis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+