×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
21. decembris, 2012
Drukāt

Atbalsts jauniešiem bezdarbniekiem ar augstāko izglītību


Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), īstenojot pasākumu nodarbinātības aģentu asistentu apmācībai, prakses iespējas un atbalstu sniegusi jau 275 jauniešiem bezdarbniekiem. Aptuveni 80% no viņiem pēc dalības pasākumā ir atraduši pastāvīgu darbu, bet vairāk nekā 50 jauniešu strādā tieši NVA.


 

Aģentūra, īstenojot Eiropas Sociālā fonda finansēto projektu “Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība – 3. kārta (Nr. 1DP//1.3.1.1.3./10/IPIA/NVA/001), veido darba prakses vietas, kas paredzētas jauniešiem bezdarbniekiem ar augstāko izglītību un vecumā līdz 25 gadiem. “Iesaistoties pasākumā, viņi apgūst nodarbinātības aģenta asistentu zināšanas un darba iemaņas. Tādējādi, strādājot valsts pārvaldes iestādē, nostiprina savu konkurētspēju darba tirgū. Savukārt NVA tiek nodrošināta ar kvalificētiem praktikantiem, tā stiprinot aģentūras kapacitāti pakalpojumu sniegšanā,” norāda projekta vadītājs Mārtiņš Nešpors.

Viens no šā projekta dalībniekiem ir rīdzinieks Valerijs Igovens. Jaunietis vispirms izmantoja aģentūras piedāvāto programmu augstākās izglītības iegūšanai. Divarpus gadus studēja uzņēmējdarbības vadību, iegūstot bakalaura grādu. Tomēr augstskolas diploms vēl negarantēja darba vietu, jo visur tika prasīta arī darba pieredze, kuras jauneklim nebija. Tāpēc Valerijs labprāt atsaucās NVA piedāvājumam kļūt par asistentu nodarbinātības aģentam, darba praksē ik mēnesi saņemot stipendiju 150 latus.

“Sāku strādāt NVA Rīgas reģionālajā filiālē. Mani pirmie darba uzdevumi saistījās ar arhīvu, lietvedību, taču nepagāja ne mēnesis, un man piedāvāja pastāvīgu darbu mūžizglītības projektā,” stāsta V. Igovens, šobrīd mūžizglītības projekta koordinators.

Tagad viņa pienākumos ietilpst klientu konsultācijas, līgumu sagatavošana, kuponu izsniegšana un klienta iesaiste mācībās. “Visintensīvākās ir dienas, kad izsludināta kārtējā klientu reģistrācija mūžizglītības programmām. Tad strādājam vairāki darbinieki, ik pēc 20 minūtēm pieņemot kārtējo apmeklētāju. Bet ar šiem klientiem strādāt ir patīkami, viņi ir pozitīvi noskaņoti, jo nāk ar konkrētu mērķi mācīties,” skaidro jauneklis.

Arī Oksana Beļavska iesaistījās aktīvās nodarbinātības pasākumā “Bezdarbnieku un darba meklētāju apmācība – 3. kārta”. Jauniete ieguvusi augstāko izglītību un varētu strādāt par matemātikas skolotāju vidusskolā. Taču visur, kur vērsusies, saņēmusi atteikumu, jo Oksanai nebija atbilstošas darba pieredzes. Gandrīz gadu viņa sastāvēja bezdarbnieku uzskaitē. Tāpēc ar prieku atsaukusies, kad saņēmusi piedāvājumu iesaistīties nodarbinātības aģentu asistentu apmācībā.

“Agrāk domāju, ka darbs ar NVA klientiem nav man piemērots, un pati nekad nebūtu pieteikusies. Bet projekts deva iespēju pamēģināt, un tagad zinu, ka man šis darbs patīk.” Beidzoties asistenta darba praksei, Oksana piedalījās konkursā un ieguva ierēdņa statusu. Tagad viņa turpina konsultēt klientus, kuri aģentūrā vēršas pirmo reizi, bet dara to jau kā pilntiesīga NVA darbiniece – nodarbinātības aģente.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+