×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
2. jūlijs, 2012
Drukāt

Atbalsts par zīdītājgovīm

Foto - Sergejs AkuratersFoto - Sergejs Akuraters

Kur un kā nokārtot dokumentus par zīdītājgovīm, lai varētu saņemt atbalstu? Kuras govju šķirnes ir piemērotas, lai to piešķirtu, un kuras ne? 
Anita V. Mazsalacas novadā

 

– Papildu valsts tiešos maksājumus iespējams saņemt par zīdītājgovīm jeb govīm, kas Lauksaimniecības datu centrā deklarētas kā  potenciālās zīdītājgovis. Šai nolūkā lauksaimniekam līdz šā gada 15. novembrim tuvākajā Lauku atbalsta dienesta reģionālajā lauksaimniecības pārvaldē jāiesniedz iesniegums PVTM par zīdītājgovīm, – informē Ziemeļvidzemes RLP Valsts atbalsta, zivsaimniecības un Leader pasākumu daļas vadītāja Ineta Luca.

Veidlapu var saņemt lauksaimniecības pārvaldē. Iesniegumā norāda zīdītājgovju skaitu, kas nav mazāks par 60 %, savukārt telīšu daudzums nedrīkst pārsniegt 40 % no kopējā maksājumam pieteikto dzīvnieku skaita. Iesniegumā minētais mājlopu skaits un proporcija ganāmpulkā  jāsaglabā vismaz sešus mēnešus.

Maksājumu var saņemt:

• par gaļas šķirņu, piemēram, Šarolē, Herefordas, Aberdinangus, Limuzinas, Hailandes, Galovejas, Beļģu zilā, vai tādām zīdītājgovīm, kas iegūtas krustojumā ar gaļas šķirnes dzīvniekiem;

• par govīm, kuru šķirnes nav minētas Komisijas 2004. gada 14. oktobra Regulas Nr. 1777/2004. 1. pielikumā (piemēram, Latvijas brūnā, Latvijas zilā, Švices, Norvēģu sarkanā, Tiroles pelēkā un citas), ja tās neslauc, bet izmanto teļu zīdīšanai;

• par telēm no astoņu mēnešu vecuma, ievērojot iepriekš minētās  prasības.

 

Maksājumu par zīdītājgovīm var saņemt, ja lauksaimnieks dzīvniekus reģistrē valsts aģentūrā “Lauksaimniecības datu centrs” un par tiem regulāri sniedz informāciju. Tātad līdz pieteikuma iesniegšanas brīdim visām zīdītājgovīm un telēm jābūt deklarētām aģentūrā kā  zīdītājām.

 

Par zīdītājgovīm un telēm nevar saņemt finansējumu, ja dzīvnieka šķirnes kods ir XX (krustojums, izcelsme nav zinā­ma), kā arī par šķirņu Angleras, Dānijas sarkanā, Holšteinas melnraibā, Holšteinas sarkanraibā, Airšīras dzīvniekiem.

Pēc Zemkopības ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta Tiešo maksājumu un nozaru ekonomikas nodaļas vecākās referentes Elīnas Krūmiņas teiktā, provizoriskā atbalsta likme 2012. gadā par vienu maksājuma nosacījumiem atbilstošu dzīvnieku ir aptuveni 130 latu.

Saņemšanas nosacījumi publicēti MK 2011. gada 1. marta noteikumos Nr. 173 “Kārtība, kādā tiek piešķirts valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai tiešā atbalsta shēmu ietvaros” (37. punkts un no 39. līdz 43. punktam).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+