×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
19. marts, 2018
Drukāt

Atbalsts Putinam Latvijā ievērojami lielāks nekā Krievijā (9)

Balsošana Krievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā. Foto - Timurs SubhankulovsBalsošana Krievijas prezidenta vēlēšanās Rīgā. Foto - Timurs Subhankulovs

Nedēļas nogalē notikušajās Krievijas prezidenta vēlēšanās starp Latvijā balsojušajiem atbalsts līdzšinējam valsts vadītājam Vladimiram Putinam bijis ievērojami lielāks nekā Krievijā un vēlēšanās kopumā, liecina Centrālās vēlēšanu komisijas dati.

Informācija par vēlēšanu rezultātiem trīs vēlēšanu iecirkņos Rīgā liecina, ka par Putinu tajos balsti atdevis 93,61% jeb 11 878 vēlētāju.

Otrajā vietā izvirzījies Pāvels Grudiņins no Komunistiskās partijas ar 2,87% balsu. Tālāk seko Ksenija Sobčaka no opozīcijas partijas “Pilsoniskā iniciatīva”, gūstot 1,06% balsu, bet ceturtajā vietā (par vietu zemāk nekā Krievijā kopumā) ierindojies Vladimirs Žirinovskis no ultranacionālistiskās Liberāldemokrātiskās partijas ar 0,98% balsu.

Grigorijs Javļinskis no liberālās partijas “Jabloko” Rīgā guvis 0,43% balsu. Tikpat guvis arī Sergejs Baburins no nacionālistiskās partijas “Krievijas tautas savienība”. Maksims Suraikins no partijas “Krievijas komunisti” vēlēšanās Rīgā saņēma 0,38% balsu, Boriss Titovs no “Izaugsmes partijas” – 0,25% balsu.

Vēlēšanu iecirknī Liepājā Putins ir vēl pārliecinošākā vadībā – par viņu savas balsis atdeva 96,84% Krievijas pilsoņu. Otrajā vietā ar 1,22% balsu Liepājā palika Grudiņins, trešajā Žirinovskis ar 0,83% atbalstu. Suraikins Liepājā saņēma 0,25% vēlētāju atbalstu, bet Baburins – 0,22%. Pārējie – Javļinskis, Sobčaka un Titovs – nesaņēma pat piektdaļu procenta balsu.

Dati par Krievijas prezidenta vēlēšanu iznākumu Daugavpils vēlēšanu iecirknī pagaidām nav pieejami.

Kā ziņots, CVK publiskotie provizoriskie rezultāti pēc 99% vēlēšanu komisiju protokolu apstrādes liecina, ka kopumā Putins ieguvis 76,65% balsu. Savukārt, pēc fonda “Sabiedriskā doma” aptaujas datiem, Putins saņēmis 77% balsu, bet, pēc VCIOM aptaujas datiem, 73,9% balsu.

Bez Putina vēlēšanās bija vēl septiņi kandidāti. Pēc CVK datiem, otrajā vietā ir Grudiņins ar 11,82% balsu. Tālāk seko Žirinovskis ar 5,68% balsu, Sobčaka ar 1,66% balsu, Javļinskis ar 1,04% balsu, Titovs ar 0,75% balsu, Suraikins ar 0,68% balsu, kā arī Baburins ar 0,65% balsu.

Vēlētāju aktivitāte sasniegusi apmēram 67%, pēc vairāk nekā 95% vēlēšanu komisiju protokolu apstrādes paziņojusi CVK. Iepriekšējās prezidenta vēlēšanās 2012.gadā piedalījās 65,3% balsstiesīgo Krievijas pilsoņu.

Pēc CVK sniegtās informācijas, ziņojumu skaits par pārkāpumiem vēlēšanu gaitā neesot liels.
Tomēr Krievijas opozīcijas aktīvisti un nevalstiskās organizācijas ziņo par daudziem pārkāpumiem svētdien notiekošajās prezidenta vēlēšanās. Galvenie minētie pārkāpumi ir fiktīvu biļetenu mešana urnās, kā arī urnu novietošana ārpus videokameru redzamības loka.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. Labrīt ! Tas tad jaunums vai tad kāds cer ka pēkšņi no 1991 gada 500.000 krievu interfrontes būs izgaisis. Lielākā daļa jā ,bet vel palikušie šarikovieši ir uzticīgi impērijai un vadonim.

 2. Varat iedomāties kādu čūsku mēs sildām savā azotē.Putins viņiem solīja,ka aizstāvēs ar ieročiem.Man gan nu nekādi nav saprotams KAPĒC !!! tādi lielkrievu šovinisti mokās,”pazemojas”te “fašistu”Latvijā,bet ne par kādu Putina melu feiku solījumiem nebrauc tur laimi grābt lāpstām.Rodina – mātuška nevar sasaukt savus “patriotus”.NONSENS!!Mūsejie aizbrauc peļņā,bet NEKUR nav dzirdēts,ka viņi ķērktu pēc latviešu val.vai britu pilsonības ne pēc LIKUMIEM .Bija pretīgi skatīties Putina benifices un pūļa baurošanu kas atgādināja Vāciju un Hitleru 1933.gadā! VaI zkOREJU ŠODIEN.
  aTKAL CENZŪRA L.A.?

 3. Daudz tiek runāts par krievu jauno paaudzi Latvijā. Taču nez vai militāristu ģimenē auguša jaunieša attieksme pret Latviju mainītos. Plus vel krievu skolās mācītā vēsture pēc kremļa akceptētajām grāmatām

  Pirms kāda laika braucu autobusā Juglas virzienā, divas krievietes apcerēja, ka vajadzētu izkāpt pie “vojennij gorodok”. Nodomāju, tas tāds dīvains krievu humors, bet pēc tam uzzināju, ka arī autobusu šoferu-krievu vidū ir tas pats apzīmējums. Par kādām domāšanas izmaiņām runājam, šādi izteikumi daudz labāk ilustrē okupantu un viņu pēcteču domāšanu. Zinu arī, ka militāristu ģimenes locekļi precējās pa labi un pa kreisi, lai tikai varētu palikt Latvijā. Dažas tādas laulības neatzina, tad bija arī tādi gadījumi, kad viņi vērsās ECT.

 4. Tāpēc ka Godmanis un citi komūnisti atļāva sarkanarmiešiem un viņu ģimenēm palikt Latvijā (bijušā krievu kolonijā), tāpēc arī šeit ir tāda krievu šovinistu/nacistu koncentrācija.

 5. … Ja kadam latvietim, jeb lojalam pilsonim, Bezabrene, vel bija lidz sim pardomas, par siem Putinvalsts pilsoniem, vai to atbalstitajiem, tad tagad pieradijumi pietiek, lai Latvijas Republikas valsts organi sak aizstavet Latvijas pilsonus, Republikas Satversmes linijas, ievero katru valsts likumu un sak domat un aktuali stradat ierobezojot so pretlatvisko un pretvalstisko nelojalo baru … !!!

 6. Situācija tāda pati kā Braitonbīčā. Putins liels un varens, Krievija lielvalsts, tikai pēc pabalstiem gan vēl rīt tepat Braitonbīčā aiziesim.
  Jau esošajiem okupantu, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo un viņu pēcteču milzīgajam baram vēl klāt tik daudz Krievijas pilsoņu. Tāpēc jau arī viņi ir tik nekaunīgi. Viņi “ņem uz daudzumu”, kā WWII, lendlīze, tehnika, pārtika no ASV, viņiem nekā cita kā vien cilvēki.
  Lai daudzmaz kontrolētu šo situāciju, vēlēšanās tiešām vajadzētu padomāt, pirms ievelkam krustiņu komunistiem-kolhozu priekšsēdētājiem. Redzēsim, vai KNAB kaut ko darīs saistībā ar Rīgas galvenā okupantu, masveida rusifikācijas rezultātā iebraukušo pēcteča 8 miljonu lietā. Viņa elektorātam jau vienalga.
  Viņi tīri priecīgi, ka kāds te tik ļoti pūlas ieviest Krievijas pārvaldes principus, krievu darba stilu, kā to parāda Kr. Barona ielas sāga u.c.

 7. No tālienes pat velns vairs neliekas tik melns. Gan jau līdzīgi ir mūsu klaida tautiešiem …

 8. 5.kolona kā uz delnas

 9. Izrādās ,ka Liepājā ir daudz lielāki čekistēna putļera atbalstītāji nekā Čukotkā.. un mēs te Latvijā stāstām anekdotes par čukčiem,anekdotes ir jāstāsta par stulbajiem krievnieku zombijiem Liepājā un Rīgā!

Draugiem Facebook Twitter Google+