Mobilā versija
Brīdinājums +3.1°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
12. janvāris, 2016
Drukāt

Vai par vīnogu lauka ierīkošanu pienākas atbalsts? Atbildam lasītājam

Foto - Imants KārkliņšFoto - Imants Kārkliņš

Vai par vīnogu plantācijas ierīkošanu var saņemt atbalstu? JĀNIS BAUSKAS NOVADĀ

Pasākuma “Atbalsts ieguldījumiem materiālajos aktīvos” ietvaros (atbilstīgi Ministru kabineta 2014. gada 30. septembra noteikumiem Nr. 600 “Kārtība, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu atklātu projektu konkursu veidā pasākumam “Ieguldījumi materiālajos aktīvos””) ir iespēja saņemt atbalstu ilggadīgo augļkopības kultūru, piemēram, vīnogu, stādu, stādījumu balstu sistēmu, žogu iegādei, kā arī ierīkošanai. Nav ierobežojumu platību ierīkošanai, bet, vērtējot iesniegtos projektus, ņem vērā katra uzņēmuma saimnieciskās darbības ekonomiskos rādītājus un ieguldīto investīciju apmēru salīdzinājumā ar plānotajiem ieņēmumiem.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2015. gada 7. aprīļa noteikumiem Nr. 171 “Noteikumi par valsts un Eiropas Savienības atbalsta piešķiršanu, administrēšanu un uzraudzību vides, klimata un lauku ainavas uzlabošanai 2014.–2020. gada plānošanas periodā” atbalsta aktivitātē “Vidi saudzējošu metožu pielietošana dārzkopībā” vīnogas stāda 1,5 x 3 m (3 x 4 m) attālumā, hektāra platībā rēķinot 1000–2000 augu.

Vīnkopju un vīndaru biedrības vadītājs Ričards Ivanovs stāsta, ka Latvijā pagaidām nav oficiāli apstiprināta saraksta ar ieteicamajām vīnogu komercšķirnēm. Pie mums vīnkopība attīstās divos virzienos. Daļa vīndaru audzē populārās Paula Sukatnieka un ziemeļu šķirnes (piemēram, ‘Zilga’, ‘Guna’, ‘Supaga’, ‘Sukribe’), jo tās ir izturīgas pret salu, ražīgas. Tiesa, vīnu no šīm šķirnēm gatavot ir samērā grūti, ne visi vīndari sasniedz labus rezultātus. Citi audzētāji savos dārzos stāda Ziemeļrietumeiropas šķirnes (piemēram, ‘Rondo’, ‘Solaris’), kā arī Ukrainas, Moldovas un Krievijas dienvidu šķirnes. Tās ir grūtāk audzējamas, jo ir mazāk salcietīgas, turklāt daudzas ir slimību ieņēmīgas. Tomēr, ja ogas nogatavojas, vīna darīšana no Ziemeļrietumeiropas vīnogām neprasa tik daudz pūļu (cukura ir pietiekami daudz, skābes – mazāk, turklāt nav specifiskā hibrīdu aromāta).

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+