Mobilā versija
Brīdinājums -7.1°C
Krišs, Ksenija, Eglons
Trešdiena, 24. janvāris, 2018
11. jūnijs, 2015
Drukāt

“Atbalstu cīņu par lielāku pensiju” (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Pensionāru federācijas pārstāve Dzintra Žilde

Svētdien TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka Latvijas Pensionāru federācijas pārstāve Dzintra Žilde vēlētos ne tikai palielināt pensijas, bet arī Ministru prezidenta krēslā redzēt Aivaru Lembergu, nevis Laimdotu Straujumu. Latvijas Pensionāru federācija 8. jūnijā izplatījusi paziņojumu, ka “centieni panākt pensionāriem labvēlīgus grozījumus likumdošanā ir raisījuši nevēlamas reakcijas no to spēku puses, kas izplata nepatiesu informāciju, cenšoties kompromitēt Latvijas lielāko nevalstisko organizāciju. LPF kategoriski noraida un norobežojas no informācijas, kas izplatīta masu medijos par to, ka pensionāri šūpo valdību un cenšas panākt Ventspils mēra A. Lemberga iecelšanu par premjeru.” Vēl LPF uzsver, ka tā pārstāv lielākās daļas pensionāru intereses. Jautāju “LA” lasītājiem: “Vai uzskatāt, ka Latvijas Pensionāru federācija pārstāv arī jūsu intereses?”

Jānis Cercins Jaunpiebalgā: “Tagad to organizāciju tik daudz, ka grūti visām izsekot līdzi, taču par Pensionāru federāciju zinu. Siliņš kopā ar vairākiem citiem politiķiem nesen Vecpiebalgā bija uz tikšanos ar vēlētājiem. Neesmu LPF biedrs, taču federācijas aktivitātes atbalstu. Pensiju pielikums ir ļoti nepieciešams, piemēram, man par gandrīz 51 gada darbu ir tikai 260 eiro pensija.”

Broņislava Beča Rīgā: “Jā, pilnīgi atbalstu Latvijas Pensionāru federāciju un vēlos, lai tā cīnās par pensiju paaugstināšanu. Es labprāt arī iesaistītos, parakstītos par federācijas prasībām, ja kāds akcijas rīkotājs atnāktu pie manis.”

Aleksandrs Caune Rīgā: “Ar Pensionāru federāciju neesmu nekādās attiecībās, tātad manus uzskatus tā nezina, un es nevarētu teikt, ka tā uzstājas arī manā vārdā. Bet, tā kā esmu pensionārs, netieši šī organizācija manas intereses pārstāv. Siliņš ir galvas tiesu pārāks par savu priekšteci.”

Dzidra Šteinberga Mērsragā: “Ja federācija cīnās par lielāku pensiju, protams, atbalstu. Mums, astoņdesmitgadniekiem, lielai daļai ir ļoti mazas pensijas.”

Gunta Blomkalne Ventspilī: “Nē, uzskatu, ka Latvijas Pensionāru federācija nav tiesīga runāt manā vārdā. Dzirdēju Žildes kundzes negatīvos izteikumus par Straujumu. Ja tāds cilvēks kā Žilde pārstāv federāciju, tad man nav ticības, vai viņi nerīkojas tāpēc, lai krātu sev lielāku popularitāti.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vai par 51 gada zemu atalgotu darbu vēlas lielu pensiju? Prātiņ,nāc mājā!Redzu,ka tiek vākti paraksti kārtejai demagoģiskai bļaušanas akcijai.Pensija ir jānopelna!Varbūt labāk prasīt burvju zelta zivtiņai,ne MK?

  2. Neesmu šo dāmu vēlējis un viņas muldēšanu neatbalstu. Pilnīgi piekrītu Ministru prezidentei, ka naudas ir tik, cik viņas ir. Nevar palielināt pensijas tiem, kuri ir strādājuši tikai dažus gadus, bet tagad ir vislielākie brēcēji. Nu un Lemberga pieminēšana ir vislielākā muļķība, kas tikai parāda kundzes prāta spējas.

  3. Taisnības nav, ja Bērziņa kunga pensija rēķināta pēc viņa algas no 1996.-1999.gadam, un taisnības nav arī, ja par 51 nostrādātu gadu pensija tikai 260 EUR. Tātad kaut kas nav kārtībā………ar tiem rēķiniem. Vidējo līdz 1999.gadam vajadzētu skaitīt pēc faktiski nostrādātiem gadiem. Nav neviens vainīgs, ka sabruka PSRS un zuda darbs daudzīem. Kā var mūža pensijas apŗēķinam izmantot tikai trīs gadu izpeļnu. Aizmirsās par lielo bezdarbu?????

  4. kādas gan pensija var gaidīt no valsts, kuras ekonomika ir galīgā pakaļā. Ja kāds te domā, ka pats sapelnīs savu pensiju, lai nealojas, jo nabagā valsts ar saviem “likumiem”pamanīsies aptīrīt visus lidz pēdējam. Ja netieciet, tad atcerieties 2009.gadu, kad pensionāri izglāba valsti no “bankrota”. Varbūt, ka Dzintrai taisnība un ,tiešām, vajag Lembergu, lai tad rāda, ko spēj…

  5. Trūcīgā tanta ar permanentajiem uzačiem arī la.lv portalā?

  6. Lielākas pensijas? Pasaules pieredze rāda, ka tā pensija atkarīga no tevis paša. Cik esi ieguldijis savā pensiju fondā, cik nodokļu iemaksājis valsts pensiju fondā? Ja tādu iemaksu nav – svilpo. Kādu paaugstinājumu gaidi? Labdarību vai vienkārši iedomājies ka tas peinākās no valdts. Ko pats esi devis tai valstij. Jeb tikai plāpā tukšu, platies, sak gan citi dos baranku ar sviestu.

    Sūdzēšanās par citu vainu jau pierāda ka pats esi zirgu zaglis.

  7. Viņu cīņas rezultatā iegūs cilvēki ar lielam pensijam un maziem darba stāžiem.Vai šie vadoņi ir kaut ko darījuši lai izbeigtu pensioneto arodslimnieku un okupācijas laikā strādājošo bērnu.diskrimināciju.Ir informācija ka viņi ir to atbalstijuši.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. No kā es iekasēšu, kad tu izkusīsi?!

Aģentūra LETA ziņo, ka vairāki SIA “Rīgas ūdens” (“RŪ”) klienti saņēmuši apjomīgus rēķinus par lietus notekūdeņu sistēmas lietošanu teju divu gadu ilgā periodā. Viena no “Rīgas ūdens” klientēm 18. janvārī saņēmusi 1053 eiro rēķinu, bet tā apmaksas termiņš noteikts 25. janvāris. “RŪ” skaidro, ka rēķini sastādīti, balstoties uz 2016. gadā pieņemtajiem noteikumiem, kuri paredz, ka no 2016. gada aprīļa iedzīvotājiem jāveic samaksa par notekūdeņu novadīšanu centralizētajā kanalizācijas sistēmā. “Šo nodevu lielākā daļa klientu maksā jau kopš 2016. gada, kā tas paredzēts noteikumos, taču inventarizācijas laikā secinājām, ka šo maksu neveic aptuveni 300 objekti, kuriem visiem šobrīd ir izsūtīti rēķini par periodu kopš 2016. gada pavasara,” skaidroja “RŪ” pārstāvis. Izsūtītajos rēķinos iedzīvotāji tiek informēti arī par to, ka uzņēmums īpašuma apsekošanu, lai noteiktu notekas koeficientu, pēc kura veic maksas aprēķinu, veiks līdz martam.

Vai deputātu Artusa Kaimiņa un Valda Kalnozola savstarpēja cīkstēšanās dara kaunu Saeimai?
Draugiem Facebook Twitter Google+