Mobilā versija
+7.6°C
Gusts, Gustavs, Tālrīts
Pirmdiena, 27. marts, 2017
11. jūnijs, 2015
Drukāt

“Atbalstu cīņu par lielāku pensiju” (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Latvijas Pensionāru federācijas pārstāve Dzintra Žilde

Svētdien TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka Latvijas Pensionāru federācijas pārstāve Dzintra Žilde vēlētos ne tikai palielināt pensijas, bet arī Ministru prezidenta krēslā redzēt Aivaru Lembergu, nevis Laimdotu Straujumu. Latvijas Pensionāru federācija 8. jūnijā izplatījusi paziņojumu, ka “centieni panākt pensionāriem labvēlīgus grozījumus likumdošanā ir raisījuši nevēlamas reakcijas no to spēku puses, kas izplata nepatiesu informāciju, cenšoties kompromitēt Latvijas lielāko nevalstisko organizāciju. LPF kategoriski noraida un norobežojas no informācijas, kas izplatīta masu medijos par to, ka pensionāri šūpo valdību un cenšas panākt Ventspils mēra A. Lemberga iecelšanu par premjeru.” Vēl LPF uzsver, ka tā pārstāv lielākās daļas pensionāru intereses. Jautāju “LA” lasītājiem: “Vai uzskatāt, ka Latvijas Pensionāru federācija pārstāv arī jūsu intereses?”

Jānis Cercins Jaunpiebalgā: “Tagad to organizāciju tik daudz, ka grūti visām izsekot līdzi, taču par Pensionāru federāciju zinu. Siliņš kopā ar vairākiem citiem politiķiem nesen Vecpiebalgā bija uz tikšanos ar vēlētājiem. Neesmu LPF biedrs, taču federācijas aktivitātes atbalstu. Pensiju pielikums ir ļoti nepieciešams, piemēram, man par gandrīz 51 gada darbu ir tikai 260 eiro pensija.”

Broņislava Beča Rīgā: “Jā, pilnīgi atbalstu Latvijas Pensionāru federāciju un vēlos, lai tā cīnās par pensiju paaugstināšanu. Es labprāt arī iesaistītos, parakstītos par federācijas prasībām, ja kāds akcijas rīkotājs atnāktu pie manis.”

Aleksandrs Caune Rīgā: “Ar Pensionāru federāciju neesmu nekādās attiecībās, tātad manus uzskatus tā nezina, un es nevarētu teikt, ka tā uzstājas arī manā vārdā. Bet, tā kā esmu pensionārs, netieši šī organizācija manas intereses pārstāv. Siliņš ir galvas tiesu pārāks par savu priekšteci.”

Dzidra Šteinberga Mērsragā: “Ja federācija cīnās par lielāku pensiju, protams, atbalstu. Mums, astoņdesmitgadniekiem, lielai daļai ir ļoti mazas pensijas.”

Gunta Blomkalne Ventspilī: “Nē, uzskatu, ka Latvijas Pensionāru federācija nav tiesīga runāt manā vārdā. Dzirdēju Žildes kundzes negatīvos izteikumus par Straujumu. Ja tāds cilvēks kā Žilde pārstāv federāciju, tad man nav ticības, vai viņi nerīkojas tāpēc, lai krātu sev lielāku popularitāti.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Vai par 51 gada zemu atalgotu darbu vēlas lielu pensiju? Prātiņ,nāc mājā!Redzu,ka tiek vākti paraksti kārtejai demagoģiskai bļaušanas akcijai.Pensija ir jānopelna!Varbūt labāk prasīt burvju zelta zivtiņai,ne MK?

  2. Neesmu šo dāmu vēlējis un viņas muldēšanu neatbalstu. Pilnīgi piekrītu Ministru prezidentei, ka naudas ir tik, cik viņas ir. Nevar palielināt pensijas tiem, kuri ir strādājuši tikai dažus gadus, bet tagad ir vislielākie brēcēji. Nu un Lemberga pieminēšana ir vislielākā muļķība, kas tikai parāda kundzes prāta spējas.

  3. Taisnības nav, ja Bērziņa kunga pensija rēķināta pēc viņa algas no 1996.-1999.gadam, un taisnības nav arī, ja par 51 nostrādātu gadu pensija tikai 260 EUR. Tātad kaut kas nav kārtībā………ar tiem rēķiniem. Vidējo līdz 1999.gadam vajadzētu skaitīt pēc faktiski nostrādātiem gadiem. Nav neviens vainīgs, ka sabruka PSRS un zuda darbs daudzīem. Kā var mūža pensijas apŗēķinam izmantot tikai trīs gadu izpeļnu. Aizmirsās par lielo bezdarbu?????

  4. kādas gan pensija var gaidīt no valsts, kuras ekonomika ir galīgā pakaļā. Ja kāds te domā, ka pats sapelnīs savu pensiju, lai nealojas, jo nabagā valsts ar saviem “likumiem”pamanīsies aptīrīt visus lidz pēdējam. Ja netieciet, tad atcerieties 2009.gadu, kad pensionāri izglāba valsti no “bankrota”. Varbūt, ka Dzintrai taisnība un ,tiešām, vajag Lembergu, lai tad rāda, ko spēj…

  5. Trūcīgā tanta ar permanentajiem uzačiem arī la.lv portalā?

  6. Lielākas pensijas? Pasaules pieredze rāda, ka tā pensija atkarīga no tevis paša. Cik esi ieguldijis savā pensiju fondā, cik nodokļu iemaksājis valsts pensiju fondā? Ja tādu iemaksu nav – svilpo. Kādu paaugstinājumu gaidi? Labdarību vai vienkārši iedomājies ka tas peinākās no valdts. Ko pats esi devis tai valstij. Jeb tikai plāpā tukšu, platies, sak gan citi dos baranku ar sviestu.

    Sūdzēšanās par citu vainu jau pierāda ka pats esi zirgu zaglis.

  7. Viņu cīņas rezultatā iegūs cilvēki ar lielam pensijam un maziem darba stāžiem.Vai šie vadoņi ir kaut ko darījuši lai izbeigtu pensioneto arodslimnieku un okupācijas laikā strādājošo bērnu.diskrimināciju.Ir informācija ka viņi ir to atbalstijuši.

Ejiet iekšā 20. gadsimtā… (3)Bija vīri, kas sociālistiskajā saimniekošanas modelī dabūja gatavu neiespējamo
Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Nu gan atklāji Ameriku!

Izdevīgie procenti

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks pērn no ātro kredītu uzņēmumiem AS “4finance” un AS “Mogo” procentos guvis teju 200 000 eiro ienākumus, liecina Valsts ieņēmumu dienestā (VID) iesniegtā kārtējā gada deklarācija par 2016. gadu. Amerika ienākumi pērn veidoja vairāk nekā 273 000 eiro. No tiem gandrīz 27 500 eiro bija darba alga Rīgas domē un 50 000 eiro darba alga Rīgas Brīvostas pārvaldē. Savukārt 17 625 ASV dolārus jeb vairāk nekā 16 000 eiro Ameriks ieguvis procentos no “4finance”, bet 175 000 eiro procentos no “Mogo”.

Vai piedalīsieties pašvaldību vēlēšanās?
Atis Klimovičs: Ne viss tika pateikts 16. martā (87)Pietrūka Latvijas valdības oficiāla paziņojuma par Otrā pasaules kara izraisītājiem.
Draugiem Facebook Twitter Google+