×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
26. novembris, 2013
Drukāt

Atbalstu zemniekiem kredītprocentu daļējai dzēšanai nesamazinās

Latgale

Izvēloties traktoru, jaunais zemnieks pievērš uzmanību arī tam, cik pieejamas un par kādu cenu ir iegādājamas rezerves daļas.

Valdība otrdien atbalstīja izmaiņas kārtībā, kādā piešķir valsts un Eiropas Savienības atbalstu investīciju veicināšanai lauksaimniecībā un materiālās bāzes pilnveidošanai, ļaujot Lauku atbalsta dienestam izmaksāt atbalstu kredītprocentu daļējai dzēšanai līdzšinējā apmērā.

Zemkopības ministrijā (ZM) portālu “LA.lv” informēja, ka noteikumos paredzēts palielināt atbalsta apmēru par 400 000 latu lauksaimniecības produktu primārajiem ražotājiem kredītprocentu daļējai dzēšanai, lai lauksaimniecības produktu ražotāji saņemtu atbalstu pilnā apmērā un nebūtu jāpiemēro proporcionāls samazinājums.

Grozījumi kārtībā paredz arī par 1 032 814 latiem palielināt atbalsta summu pētījumu un laboratorisko analīžu veikšanai nepieciešamās materiālās bāzes pilnveidei.

Attiecīgi paredzēts par 1 432 814 latiem samazināt atbalstu atzītām lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām un lauksaimniecības produktu pārstrādes komersantiem. Šie saņēmēji atbalstu nav apguvuši plānotajā apmērā tādēļ, ka pretendents triju fiskālo gadu periodā nedrīkst saņemt vairāk kā 200 000 eiro, skaidro ZM.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+