Atbrauca un izcīnīja: LBL ceturtdaļfināli sākas ar Jūrmalas un Liepājas uzvarām 0

Divi sēriju favorīti BK “Valmiera” un BK “Jēkabpils” ceturtdaļfināla pirmajās spēlēs zaudē savā laukumā – LBL čempionāta izslēgšanas spēļu sākums intrigu uzkurinājis vēl vairāk.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Kāda būs Ukraina 5-10 gadus pēc kara? Zelenskis aicina nefantazēt, bet divas lietas viņš apsola

“Jūrmala/Fēnikss” seši zaudējumi regulārās sezonas izskaņā varbūt iemidzināja pretinieku modrību, taču sākoties izslēgšanas spēlēm, tiem vairs nebija nekāda nozīme. Jo Jūrmalā ir Ainars Zvirgzdiņš, kurš sezonas laikā savus spēlētājus un sistēmas salicis tā, ka būs ko likt pretī jebkuram pretiniekam un trenerim. Otrdienas vakarā Valmierā izcīnītā uzvara ir tikai viens solis no nepieciešamajiem trīs, lai uzvarētu sērijā. Taču skaļš pieteikums ir izdarīts. Jūrmalai vairs nav ko zaudēt, kamēr varam iedomāties, kādi sapņi rādīsies valmieriešiem.

Spēles pirmo ceturtdaļu Valmiera nospēlēja kā favorītam nākas – ātri ieguva vadību, bija pamanāms komandas līderis Ernests Kalve, bija laba bumbas kustība. 22:13 pēc pirmās ceturtdaļas. Tā noteikti nebija tā aizsardzība, kādu bija plānojuši jūrmalnieki. Kad starta drudzis pārgāja, laukumā jau bija cits basketbols. Otrajā puslaikā Jūrmala turējās šāviena attālumā un šo šāvienu arī veica – Raimonda Gabrāna vienīgā kļūda pēdējā minūtē deva viesiem pēdējā uzbrukuma iespēju, kuru ar precīzu trejaci pabeidza Jānis Dilevka.  Zīmīgi, jo Jūrmalai šajā divcīņā nav iespēju līdzvērtīgai cīņai zem groziem, taču kārtība, disciplīna (tikai desmit kļūdas) un precizitāte (trāpītie tālmetieni 10 pret 5) sita klasi. Turpinājums ceturtdien Dubultos.

Jēkabpils un Liepāja regulāro sezonu pabeidza ar vienādu uzvaru un zaudējumu bilanci, tādēļ jēkabpiliešu iecelšana pārliecinošā favorītu kārtā ir visai diskutabla. Uvja Helmaņa trenētie liepājnieki šo spēka rangu mainīja jau pirmajā vakarā Jēkabpilī. Ja regulārās sezonas izskaņā kurzemnieki šķita piemirsuši par aizsardzību, tad izslēgšanas spēles “Liepāja/Triobet” sāka ar to basketbolu, kādu Helmanis veidojis visas sezonas garumā. Agresīva aizsardzība apturēja mājinieku līderus, bet šosezon liepājnieks Pīdžejs Hils pret savu bijušo komandu aizvadīja spīdošu spēles galotni – 65:57 Liepājas labā. “Trenera uzstādījumi bija agresīva spēle visās tās garumā. Pēc garā ceļa tas varbūt īsti nesanāca pirmajā puslaikā. Pēc pārtraukuma izdevās nospēlēt vēl agresīvāk un iznākums ir tāds, kādam tam vajadzēja būt,” pirmo cīņu komentēja liepājnieku kapteinis Artis Ate.

LBL ČEMPIONĀTS

Ceturtdaļfināli

BK “Valmiera” – “Jūrmala/Fēnikss” 65:67 (22:13, 39:36, 53:49). Kalve, Kaufmanis pa 11, Gabrāns, Gražulis pa 10, Vītols 7, Ziediņš 6, Dārgais, E. Krūmiņš pa 4, Cipruss 2; Dilevka 13, Šķēle 12, Pinets, Houkins pa 10, Gromovs 8, Ozols 6, Rozenbergs 5, Stumbris 3. Sērijā 0-1.

BK “Jēkabpils” – “Liepāja/Triobet” 57:65 (13:14, 33:27, 45:43). Barnīss 14+10AB, Randls 11, Sirsniņš 8, Veselovs 7, Hlebovickis 6, Kravčenko 5, Virsis 4; Hils 17, Ate 12+10AB, Timermanis 9, Freimanis 7, Mažutis, Helmanis, Blaus pa 6, Miglinieks 2. Sērijā 0-1.