×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Atbrīvo VNĪ vadītāju Strautmani; valdes loceklis Gādmanis amatu atstājis pats (7)

Foto: LETAFoto: LETA

VAS "Valsts nekustamie īpašumi" valdes priekšsēdētāja Baiba Strautmane piedalās preses brīfingā Kultūras ministrijā saistībā ar Rīgas pilī naktī notikušo ugunsgrēku.

VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) akcionāru sapulcē otrdien izteikta neuzticība valdes priekšsēdētājai Baibai Strautmanei, atbrīvojot viņu no darba pienākumu pildīšanas, liecina paziņojums Finanšu ministrijas (FM) mājaslapā.

Kā norāda FM, Strautmanei izteikta neuzticība, pamatojoties uz Komerclikumā noteikto: valdes loceklim kā sabiedrības dalībnieku uzticības personai savi pienākumi ir jāpilda kā krietnam un rūpīgam saimniekam.

FM plašākus komentārus par Strautmanes atbrīvošanu no amata VNĪ nesniedz, norādot, ka nevēlas “publisku veļas mazgāšanu”. Tikmēr Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma”, atsaucoties uz tā rīcībā esošo informāciju, ziņoja, ka šāds lēmums pieņemts, izmeklējot Rīgas pils degšana iemeslus. Konstatēts, ka šajā gadījumā atbildība jāuzņemas arī valsts  nekustamo īpašumu apsaimniekotājiem, taču tas neesot vienīgais iemesls.

Pati Strautmane, kura šobrīd ir paņēmusi darba nespējas lapu, telefonintervijā LTV raidījumā “Panorāma” atzina, ka viņai ir grūti komentēt akcionāra lēmumu, jo to vēl nav saņēmusi. Taču viņa uzskata, ka VNĪ vadībā strādājusi likuma ietvaros un “pēc labākās sirdsapziņas” gan Rīgas pils ugunsnelaimes gadījumā, gan citos.

Strautmane LTV raidījumā arī apstiprināja, ka saistībā ar Rīgas pili savulaik ir saņēmusi brīdinājumu.  “Jā, es esmu savulaik saņēmusi varbūt tādu brīdinājumu jeb norādi uz to, ka šādā gadījumā, ja cilvēki nāk un iet, projekts tāpat tiek realizēts. Protams, tas bija mūsu sadarbības partneris, kad mēs tikāmies un runājām ar [Rīgas pils remontdarbu veicēja “SBRE” biedra “SKonto būve” valdes priekšsēdētāju] Gunti Rāvi,” teica Strautmane.

Tāpat akcionārs pieņēma lēmumu no valdes locekļa amata atbrīvot Andri Gādmani pēc paša vēlēšanās. Atbrīvojoties valdes locekļa amatam, pieņemts lēmums par uzņēmuma jauno valdes locekli apstiprināt VNĪ Klientu un projektu vadības pārvaldes Publiskā sektora klientu vadītāju Andreju Milzarāju.

Milzarāja atbildības joma būs valsts nekustamo īpašumu pārvaldīšanas jautājumi. Viņš Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu ar jurista kvalifikāciju. Milzarājam kopš 2000. gada ir darba pieredze VNĪ uzņēmumā vadošajos amatos, kuros viņš bijis atbildīgs par nekustamo īpašumu pārvaldīšanas, kā arī attīstības jautājumiem.

Milzarājs savus jaunos pienākums uzsāks pildīt ar šā gada 30. aprīli.

Pretendentu atlases komisija turpina darbu, lai jau tuvākajā laikā varētu izvēlēties piemērotāko pretendentu VNĪ valdes priekšsēdētāja amatam.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka Strautmane VNĪ valdes priekšsēdētājas amatā tika iecelta 2012.gada rudenī. Toreiz VNĪ vadītāja tika izraudzīta atklātā konkursā.

Gādmanis VNĪ valdes locekļa amatā tika iecelts šogad februārī, un arī viņš kā piemērotākais VNĪ valdes loceklis izraudzīts konkursā.

Kopš 2012.gada augusta VNĪ valdes loceklis ir arī Jānis Valdmanis.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Tiklīdz uzlika Skoņķikam īpašumiem arestu, tā uzreiz Strautmani izmet.
  Interesanti kurš gan pēctecis vēl sadūšosies tādu huligānismu veikt.

 2. ĻOTI JAUKA UN SMUKA

 3. VIŅA IR ĻOTI SMUCIŅA UN JAUKA

 4. Vai Gādmanis nebija Jaunupa klasesbiedrs,kurš nodarbojās ar auto tirdzniecību?

 5. HE ! LOTI izplat’its pa’n’emiens,kad k’adam “‘j’aatbr’ivo vieta ,lai “‘ieliktu sev v’elamu,vai nev’elamu “‘j’ap’arvieto”‘. To pla’si pielietoja Alberts Kauls…

  • varbūt ka arī nevēlamu, bet tas, ka valsts īpašumi tiek apsaimniekoti ļoti slikti, arī ir fakts. Gadiem stāv tukši un nolaisti īpašumi, bet valsts iestādes īrē telpas no privātīpašniekiem un tik maksā un maksā

   • Pilnībā piekrītu par slikto valsts īpašumu apsaimniekošanu. Gribētos konkrētāk uzzināt, kas tieši izdarīts, kad Strautmane vadīja VNĪ un kas ne.

Draugiem Facebook Twitter Google+