Atbrīvojamies no ierobežojumiem sevī 0

Man nesanāks, es to nevaru… Citi to spēj, bet es ne… Šaubu un neizdošanās pamatā bieži vien ir kāda aplama pārliecība, uzskats, kura dēļ paši sevi ierobežojam. Tik ļoti iesakņojies, ka kļuvis par patiesību. “36,6 °C” eksperimentā mēģinām paplašināt personīgos rāmjus. Domāt un rīkoties citādi, lai dzīvotu laimīgāk. 


Reklāma
Reklāma

 

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

“Ikvienam cilvēkam ir visi veiksmei nepieciešamie resursi. Ierobežojumus radām mēs paši. Lai tos mainītu, jāstrādā ar sevi, tikai tā var izdoties atbrīvoties no saviem aplamajiem pieņēmumiem,” uzsver neirolingvistiskās programmēšanas (NLP) trenere Dace Rolava. Viņas vadībā eksperimenta dalībnieki Edīte Strode un Valters Poļakovs apgūst paņēmienus, kas ļauj paplašināt savu spēju robežas.

Ierobežojošā pārliecība ir kā stopzīme mūsu domās. Kā greizais spogulis, kas neļauj saredzēt patiesību. Viens ir pārliecināts, ka slikti sastrādājas ar cilvēkiem. Cits – ka nemāk publiski uzstāties. Vēl kāds uzskata, ka viņam nepadodas veidot attiecības.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Cilvēks ir iedomājies, ka, lūk, šī lieta viņam nepadodas. Turklāt bieži vien ne tikai iedomājies, bet arī pārliecinājies, ka nesanāk, allaž viss aiziet šķērsām. Taču neveiksmes iemesls meklējams paša apziņā – tajā izveidojies kāds iekšējs noteikums, kas traucē, liedz sasniegt kāroto, paklupina ceļā uz mērķi. To dēvē par ierobežojošo pārliecību,” skaidro Dace Rolava. 


Pārliecība ir tas, ko uzskatām par patiesību attiecībā pret sevi. Tā ir kā vērtēju ms, kas izveidojies, summējot dzīves laikā iegūto, radies pēc kaut kādiem atgadījumiem un pārdzīvojumiem.

Taču ierobežojošai pārliecībai bieži vien nav nekā kopīga ar realitāti. Tā ir kā viedoklis, nevis fakts. Taču spēcīgi ietekmē mūs, nosakot to, ko katrs uzskata par iespējamu vai neiespējamu. To spēcīgi ietekmē sabiedrībā valdošie stereotipi, paspilgtina uztraukums un nervozitāte.

Daces Rolavas vadībā katrs eksperimenta dalībnieks apgūst vienu metodi, kas varētu vislabāk palīdzēt tieši viņa problēmas novēršanā un ir kā instruments, ar kura palīdzību justies pārliecinātākam un drošākam.

 

Kā “36,6 ºC” eksperimenta dalībniekiem tas izdevās, lasiet žurnāla jūlija numurā!

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.