×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.4°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. oktobris, 2012
Drukāt

Atbrīvojamies no ierobežojumiem sevī

Man nesanāks, es to nevaru… Citi to spēj, bet es ne… Šaubu un neizdošanās pamatā bieži vien ir kāda aplama pārliecība, uzskats, kura dēļ paši sevi ierobežojam. Tik ļoti iesakņojies, ka kļuvis par patiesību. “36,6 °C” eksperimentā mēģinām paplašināt personīgos rāmjus. Domāt un rīkoties citādi, lai dzīvotu laimīgāk. 


 

“Ikvienam cilvēkam ir visi veiksmei nepieciešamie resursi. Ierobežojumus radām mēs paši. Lai tos mainītu, jāstrādā ar sevi, tikai tā var izdoties atbrīvoties no saviem aplamajiem pieņēmumiem,” uzsver neirolingvistiskās programmēšanas (NLP) trenere Dace Rolava. Viņas vadībā eksperimenta dalībnieki Edīte Strode un Valters Poļakovs apgūst paņēmienus, kas ļauj paplašināt savu spēju robežas.

Ierobežojošā pārliecība ir kā stopzīme mūsu domās. Kā greizais spogulis, kas neļauj saredzēt patiesību. Viens ir pārliecināts, ka slikti sastrādājas ar cilvēkiem. Cits – ka nemāk publiski uzstāties. Vēl kāds uzskata, ka viņam nepadodas veidot attiecības.

“Cilvēks ir iedomājies, ka, lūk, šī lieta viņam nepadodas. Turklāt bieži vien ne tikai iedomājies, bet arī pārliecinājies, ka nesanāk, allaž viss aiziet šķērsām. Taču neveiksmes iemesls meklējams paša apziņā – tajā izveidojies kāds iekšējs noteikums, kas traucē, liedz sasniegt kāroto, paklupina ceļā uz mērķi. To dēvē par ierobežojošo pārliecību,” skaidro Dace Rolava. 
366_nr72

Pārliecība ir tas, ko uzskatām par patiesību attiecībā pret sevi. Tā ir kā vērtēju ms, kas izveidojies, summējot dzīves laikā iegūto, radies pēc kaut kādiem atgadījumiem un pārdzīvojumiem.

Taču ierobežojošai pārliecībai bieži vien nav nekā kopīga ar realitāti. Tā ir kā viedoklis, nevis fakts. Taču spēcīgi ietekmē mūs, nosakot to, ko katrs uzskata par iespējamu vai neiespējamu. To spēcīgi ietekmē sabiedrībā valdošie stereotipi, paspilgtina uztraukums un nervozitāte.

Daces Rolavas vadībā katrs eksperimenta dalībnieks apgūst vienu metodi, kas varētu vislabāk palīdzēt tieši viņa problēmas novēršanā un ir kā instruments, ar kura palīdzību justies pārliecinātākam un drošākam.

 

Kā “36,6 ºC” eksperimenta dalībniekiem tas izdevās, lasiet žurnāla jūlija numurā!

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+