×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. decembris, 2013
Drukāt

Atbrīvota arī otra “Pussy Riot” dalībniece Tolokoņņikova

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

epa03940020 (FILE) A file photo dated 26 April 2013 shows Russian feminist punk-rock band 'Pussy Riot' member Nadezhda Tolokonnikova attending a court session at the Zubova Polyana district court in town of Zubova Polyana, 440 kilometers southeast from Moscow, Republic of Mordovia, Russia. Media reports on 07 November 2013 citing the husband of Tolokonnikova state that he had not heard from her since more than two weeks and did not find her in a prison in Siberia, where he thought she was held when he wanted to visit her on her 24th birthday. EPA/MAXIM SHIPENKOV

Pirmdien no cietuma atbrīvota arī otra pankgrupas “Pussy Riot” dalībniece Nadežda Tolokoņņikova, ziņo mediji.

Pateicoties Krievijas prezidenta Vladimira Putina amnestijai, šodien brīvībā iznāca arī “Pussy Riot” dalībniece Marija Aļohina.

Tolokoņņikova, Aļohina un vēl viena pankgrupas dalībniece – Jekaterina Samuceviča – 2012.gada augustā tika notiesātas par huligānismu, kas motivēts ar reliģisko naidu.

Tolokoņņikova pēc atbrīvošanas no kolonijas Krasnojarskas reģionā veltīja asu kritiku Krievijas cietumu sistēmai un paziņoja, ka visa valsts ir uzbūvēta kā kolonija.

“Kolonijas un cietumi ir valsts seja,” norādīja Tolokoņņikova, piebilstot, ka tieši tādēļ ir būtiski mainīt ieslodzījumu vietas, lai varētu mainītu visu Krieviju.

Tolokoņņikova sacīja, ka viņa un Aļohina strādās pie projekta, kura centrā būs ieslodzīto tiesības, savā darbā izmantojot pieredzi, kas gūta pavadot cietumā gadu un desmit mēnešus.

“Es neuzskatu šo laiku par izšķiestu. Es guvu unikālu pieredzi, kas ļaus vieglāk patiesi iesaistīties cilvēktiesību darbā. Es kļuvu vecāka, es redzēju valsti no iekšpuses, es redzēju šo totalitāro mašīnu, kāda tā ir,” uzsvēra Tolokoņņikova, piebilstot, ka viņas uzskati kopš notiesāšanas nav mainījušies.

2012.gada 21.februārī piecas “Pussy Riot” dalībnieces Maskavas Kristus Pestītāja katedrālē sarīkoja “panku lūgšanu” “Dievdzemdētāja, padzen Putinu!”. Akcijas dalībnieces uzskrēja uz paaugstinājuma līdzās baznīcas ikonostasam, kur pārkrustījās, metās ceļos un lēkāja, līdz viņas no turienes aizdzina baznīcas darbinieki.

2012.gada augustā Maskavas tiesa piesprieda Aļohinai, Tolokoņņikovai un Samucevičai divu gadu cietumsodu.

Izskatot apelācijas prasību 2012.gada 10.oktobrī, Maskavas tiesa Samucevičai iepriekš piespriesto reālo cietumsodu aizstāja ar nosacītu sodu un lika viņu atbrīvot tiesas zālē. Abām pārējām akcijas dalībniecēm tām iepriekš piespriestais sods tika atstāts spēkā.

Tolokoņņikova pēc atbrīvošanas žurnālistiem atklāja, ka pēc iespējas ātrāk grib satikt Aļohinu.

“Mums ir plāns izveidot cilvēktiesību organizāciju, kas palīdzētu politieslodzītajiem,” viņa atklāja.

“Pret cietumniekiem būtu jāizturas kā pret normālām cilvēciskām būtnēm (..), nevis kā pret atkritumiem,” norādīja Tolokoņņikova, velto sevišķi asus vārdus savai iepriekšējai ieslodzījuma vietai Mordvijā, kur “cilvēki tiek nogalināti morāli un fiziski”.

Tolokoņņikova lielāko daļu piespriestā cietumsoda izcieta kolonijā Parcas ciematā Mordvijā, bet septembrī publiskā vēstulē apsūdzēja kolonijas vadību virknē pārkāpumu. Viņa apgalvoja, ka ieslodzītās tiek nostrādinātas kā vergi, ēdinātas ar bojātu pārtiku un viņām liegta pamata medicīniskā aprūpe.

Tolokoņņikova pieteica badastreiku un galu galā tik pārvesta uz citu koloniju citā reģionā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+