×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
19. oktobris, 2012
Drukāt

Atbrīvotā “Pussy Riot” dalībniece vēršas Eiropas Cilvēktiesību tiesā

Foto - AFPFoto - AFP

Krievu pankgrupas “Pussy Riot” dalībniece Jekaterina Samuceviča (attēlā), kurai tiesa aizstāja iepriekš piespriesto divu gadu cietumsodu ar nosacītu sodu, iesniegusi sūdzību Eiropas Cilvēktiesību tiesā par runas brīvības ierobežošanu un nehumāniem apstākļiem, atrodoties ieslodzījumā, paziņojusi Samucevičas advokāte.

Sūdzībā norādīts uz cilvēktiesību pārkāpumiem, tostarp runas brīvības ierobežošanu, atzīmējot, ka pat Samucevičai piespriestais nosacītais sods par sava viedokļa paušanu ir pretlikumīgs, ziņo laikraksts “Kommersant”. Samucevičas sūdzībā norādīts, ka viņas gadījumā pārkāpts arī Eiropas Cilvēktiesību konvencijas trešais pants, kas nosaka, ka nevienu nedrīkst spīdzināt vai cietsirdīgi un pazemojoši ar viņu apieties, laikrakstam atklājusi Samucevičas advokāte. “Es pievienoju sūdzībai tiesas sēžu grafiku. Redzams, ka visas dienas beidzās pēc plkst.21. Tas nozīmē, ka viņas ieradās atpakaļ savās kamerās pusnaktī. Un viņām bija jāceļas plkst.5 vai plkst.6, lai atkal dotos uz tiesu un sagatavotos,” norādīja advokāte, atzīmējot, ka šie pierādījumi liecina, ka viņas kliente un pārējās tiesātās “Pussy Riot” dalībnieces gulējušas ārkārtīgi maz un nemaz nav ēdušas. “Raugoties no Eiropas Cilvēktiesību konvencijas skatupunkta, tā ir nepieņemama izturēšanās pret cilvēku, kas ir ieslodzīts,” viņa piebilda.

Izskatot apelācijas prasību, tiesa abām pārējām grupas dalībniecēm – Marijai Aļohinai un Nadeždai Tolokoņņikovai – atstāja spēkā divu gadu cietumsodu, kas viņām piespriests par “panku lūgšanas” akcijas sarīkošanu Maskavas pareizticīgo katedrālē šā gada 21. februārī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+