×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
13. februāris, 2013
Drukāt

Atbrīvotais “Daugavpils siltumtīklu” valdes loceklis iecelts par uzņēmuma galveno enerģētiķi

Foto - LETAFoto - LETA

Uz izmeklēšanas laiku no amata pienākumu pildīšanas atbrīvotais “Daugavpils siltumtīklu” valdes loceklis Māris Laudiņš iecelts par uzņēmuma galveno enerģētiķi, to šorīt intervijā Latvijas Radio apstiprināja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova (RP).

Kulakova skaidroja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) pieprasījis viņu atbrīvot tikai no valdes locekļa amata, bet nekādas citas prasības neesot izvirzītas.

Daugavpils domes priekšsēdētāja norādīja, ka Laudiņš esot ilggadējs un labs speciālists un patlaban, apkures sezonā, esot svarīgi, lai uzņēmums strādātu stabili.

Arī KNAB Korupcijas novēršanas nodaļas vadītāja Diāna Kurpniece aģentūrai LETA apstiprināja, ka Daugavpils pašvaldības amatpersonai bija piemērots drošības līdzeklis – aizliegums pildīt valdes locekļa amata pienākumus konkrētajā kapitālsabiedrībā, taču viņam nav aizliegts pildīt citus ar valdes locekļa amatu nesaistītus pienākumus.

Ja KNAB izmeklētājs konstatēs, ka netiek ievērotas drošības līdzekļa prasības un noteiktie ierobežojumi, tad ir pamats lemt jautājumu par stingrāka drošības līdzekļa piemērošanu, norādīja Kurpniece.

Kā ziņots, 4.februārī Kulakovas sasauktajā pašvaldības AS “Daugavpils siltumtīkli” akcionāru sapulcē pieņemts lēmums uz izmeklēšanas laiku no ieņemamā amata atsaukt uzņēmuma valdes locekli Laudiņu.

Kā aģentūru LETA informēja Daugavpils pilsētas domes Preses dienestā, lēmums pieņemts, pamatojoties uz Laudiņa lūgumu atbrīvot viņu no valdes locekļa amata uz izmeklēšanas laiku, kā to pieprasa KNAB 2.februāra lēmums par drošības līdzekļa piemērošanu, kas neļauj viņam pildīt valdes locekļa pienākumus.

Par uzņēmuma valdes locekļa amata pienākumu izpildītāju uz šo laiku iecelts domes izpilddirektora vietnieks Valērijs Kononovs.

Jau ziņots, ka KNAB darbinieki 1.februārī veikuši pārbaudi pašvaldības AS “Daugavpils siltumtīkli” administrācijā un pašvaldībā.

Pēc veiktajām kratīšanām aizdomās par kukuļošanu apcietinātas trīs personas – Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Vjačeslavs Širjakovs, kā arī uzņēmēji Jānis Sprinovskis un Gints Sorokins. Apcietinājums minētajām personām piemērots kā drošības līdzeklis.

Kukuļa summa, kas figurē Daugavpils pašvaldības amatpersonu krimināllietā, ir 120 000 eiro (84 000 latu), iepriekš pastāstīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jaroslavs Streļčenoks.

Izmeklētāju iegūtā informācija liecina, ka kukulis ne mazāk kā 120 000 eiro apmērā nodots par pašvaldības amatpersonu pieņemtajiem labvēlīgajiem lēmumiem kāda komersanta interesēs. Pēc kukuļa nodošanas kukuļošanā iesaistītās personas 1.februārī aizturētas.

KNAB priekšnieks atklāja, ka divas Daugavpils pašvaldības amatpersonas šajā kriminālprocesā atzītas par aizdomās turētajām kukuļņemšanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā, divi uzņēmēji atzīti par aizdomās turētajiem kukuļdošanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanā, bet vēl divi uzņēmēji tiek turēti aizdomās par starpniecību kukuļošanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu.

3.februārī ar tiesas lēmumu apcietinājums kā drošības līdzeklis piemērots diviem uzņēmējiem un vienai Daugavpils pašvaldības amatpersonai. Vēl trim personām piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi, tai skaitā otrai Daugavpils pašvaldības amatpersonai – arī aizliegums pildīt savus pienākumus.

Streļčenoks pastāstīja, ka KNAB sāktais kriminālprocess ir par iespējamu Daugavpils pašvaldības amatpersonu kukuļošanu saistībā ar “Daugavpils siltumtīklu” īstenotajiem projektiem.

Izmeklēšanas laikā KNAB darbinieki veikuši 26 kratīšanas vairākās vietās, tajā skaitā Daugavpils pašvaldības amatpersonu darbavietās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+