Pasaulē
Eiropa

Atbrīvotais Navaļnijs atklāj, kā cietums “uzfrišināts” futbola huligānu aizturēšanai1

Ekrānuzņēmums no Alekseja Navaļnija “Instagram” profila.

No 30 diennakšu administratīvā aresta īpašajā aizturēšanas vietā šorīt, 14.jūnijā, iznācis Krievijas opozicionārs Aleksejs Navaļnijs, kurš savu piespiedu prombūtni nosaucis par “komandējumu”. Administratīvā aresta beigas opozicionāram sakrīt ar Krievijā notiekošā Pasaules čempionāta futbolā sākumu.

“Nelielīšos, cik grāmatu esmu izlasījis – daudz, tomēr labāk pastāstīšu, kā ir sagatavota īpašā aizturēšanas vieta pasaules čempionātam futbolā,” savā ierakstā sociālajā tīklā “Instagram” uzsver Navaļnijs. Viņa vērojumi ieslodzījumā liecina, ka Krievijas varas iestādes neizslēdz iespēju, ka par huligānismu vajadzēs aizturēt piedzērušos Anglijas fanus un negrib, lai viņi attaptos netīrumos.

“Visās kamerās sameistarots eiroremonts. Nokrāsojuši restes. Caurumu vietā grīdā (atvainojiet mani par tādām detaļām) uzstādījuši tualetes podus. Pastaigu laukumā nolikti vārti un tiek dotas īstas futbola bumbas,” raksta Navaļnijs. Viņš uzteic to, ka izolatorā sākuši ēdināt labāk nekā restorānā. “Ir pat oficiants – milicijas skolas kursants staigā un izdala ēdienkarti. Līdzīgi kā lidmašīnā, kur iespējams izvēlēties no diviem variantiem,” pavīpsnā opozicionārs.

Viņš pierakstījis trešdien pusdienās pasniegtos ēdienus. Zupa – harčo vai borščs, pamatēdienā – plovs vai šašliks. Tas pagatavots no cūkgaļas, bet tie, kam vajag košera vai halala variantu, pieejams jēra šašliks. Desertā esot tiramisū vai pīrādziņš ar ķirsi. Dzērienā tiekot pasniegts ūdens, dzērveņu morss vai bezalkoholiskais alus.

Navaļnijs raksta, ka speciālās aizturēšanas vietas darbinieki angļu valodu nezinot, tāpēc darbam piesaistītas studentes no Maskavas Morisa Toreza vārdā nosauktā Svešvalodu institūta. “Viņas tērptas īpašā formā – kaut kas pa vidu starp policista un stjuartu formām. Kamēr nav ārzemnieku, studentēm ir garlaicīgi – viņas skaļi sūdzas un vēlas masveida arestus, lai varētu iepazīties,” piebilst Navaļnijs.

Tikmēr kamerās esot uzstādīti labas kvalitātes šķidro kristālu ekrāni, lai arestanti varētu skatīties čempionāta spēles. Katram, kurš iznāk no apcietinājuma, tiek pasniegta dāvana – grāmatiņa ar likumiem un domino vai galda spēle “Nardi” ar čempionāta simboliku. Navaļnijs izvēlējies “Nardus”.

“Paredzot jūsu komentārus par tēmu “gribu būt arestēts”, vēlos atzīmēt, ka vietu skaits ir ierobežots un, ja jūsu plānos ir sabiedriskās kārtības pārkāpšana, tad pasteidzieties. Pēc pasaules čempionāta zelta kariete pārvērtīsies par ķirbi,” ironiski rezumē Navaļnijs.

Saistītie raksti

Maskavas Tveras rajona tiesa 15. maijā Navaļnijam piesprieda administratīvo arestu par protesta akcijas “Viņš jums nav cars” rīkošanu, kas tika piesaistīta ceturtajai reizei, kad Vladimiram Putinam notiek inaugurācija prezidenta amatā. Opozicionāram par akciju tika piespriestas 30 diennaktis aresta par atkārtotu pārkāpumu, rīkojot publiskus pasākumus, kā arī viņš tika atzīts par vainīgu nepakļāvībā policijai. Par to viņam piesprieda vēl 15 diennaktis aresta. Tomēr soda termiņi nesummējas, un politiķis tos izcieta vienlaikus.

Navaļnijs, kurš ir redzamākais Krievijas opozīcijas pārstāvis, šogad vēlējās kandidēt Krievijas prezidenta vēlēšanās, tomēr Krievijas Centrālā vēlēšanu komisija viņam liedza kandidēt. Navaļnijs arī ir dibinātājs fondam cīņai pret korupciju. Navaļnijs savos videomateriālos sociālajos tīklos izgaismo Krievijas augstāko amatpersonu luksusa dzīvi.

 

LA.lv