×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
25. janvāris, 2013
Drukāt

Atbrīvots no amata

Foto - LETAFoto - LETA

Kādreizējais izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Greiškalns trešdien, 23. janvārī, ar astoņām balsīm “par” atbrīvots no Burtnieku novada domes priekšsēdētāja amata. K. Greiškalns turpinās darboties kā pašvaldības deputāts. Viņa pienākumus līdz jauna domes priekšsēdētāja ievēlēšanai pildīs domes priekšsēdētāja vietnieks Kārlis Sedvalds.


Oficiāli kandidāti minētajam amatam no domes deputātu puses pašlaik nav izvirzīti.

LETA jau ziņoja, ka 18. janvārī Burtnieku novada pašvaldībā tika reģistrēts iesniegums, kurā pausta neapmierinātība ar domes priekšsēdētāja Kārļa Greiškalna darbu.

Sešu deputātu parakstītajā iesniegumā pausta neapmierinātība ar viņa vadības stilu un aktīvi sāktajām pirmsvēlēšanas aktivitātēm, kas traucē pēctecīgu un reglamentētu pašvaldības un domes darbu.

K. Greiškalns šo lēmumu skaidro ar vēlēšanu tuvošanos. “Diemžēl deputāti, kuri ierosināja atstādināšanu, tā arī konkrēti nepaskaidroja, kāpēc pieņēmuši šādu lēmumu. Turklāt šīs pašas personas bija tās, kuras mani virzīja ievēlēšanai domes priekšsēdētāja amatā pirms diviem mēnešiem. Uzskatu, ka viens no galvenajiem šādas rīcības iemesliem ir, iespējams, koruptīvās darbības, kas veiktas ar nekustamajiem īpašumiem novadā, uz ko vērsu citu uzmanību un par ko informēšu atbilstošās drošības institūcijas. Viena no mana kā pašvaldības vadītāja vadlīnijām bija lielāku pilnvaru un atbildības piešķiršana pagastu pārvaldniekiem, kas savukārt radīja neapmierinātību nodaļu vadītāju, vienlaikus arī deputātu vidū,” skaidroja K. Greiškalns.

Viņš Burtnieku novada pašvaldības domes priekšsēdētāja amatā stājās 2012. gada 17. oktobrī, kad veselības problēmu dēļ atkāpās iepriekšējais vadītājs Jānis Leitis (LZP).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+