×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. decembris, 2014
Drukāt

Atceļ paviljona būvi dalībai “Expo Milano 2015”; meklēs risinājumu laukuma izmantošanai (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola un Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis (no labās) pirms Ministru kabineta sēdes.

Valdība otrdien nolēma atcelt plānoto paviljona būvniecību Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē “Expo Milano 2015”, aģentūra BNS uzzināja valdība.

To atkārtoti rosināja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola. Viņa atzīmēja, ka dalība izstādē pašreiz paredzētajā veidā valstij izmaksātu pārāk dārgi, kā arī pastāv draudi, ka paviljona būvdarbi netiktu veikti laikus. Ministre sēdē atzina, ka pašlaik iztērēti ir 1,2 miljoni eiro, savukārt, piešķirot papildu finansējumu, kopējās izmaksas pārsniegtu septiņus miljonus eiro.

Vienlaikus viņa atzīmēja, ka Ekonomikas ministrijā sākta disciplinārpārbaude par šo projektu, kā arī lūgts Konkurences padomei izvērtēt iepirkumu.

Ekonomikas ministrija meklēs risinājumus, kā izmantot Latvijai atvēlēto laukumu izstādē un nodrošināt Latvijas pārstāvniecību izstādē. Ministrija par šo jautājumu valdībā ziņos pēc trim nedēļām.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma sēdē atzīmēja, ka pirmdien, 22.decembrī, tikusies ar Itālijas ārlietu ministru, kurš viņai par šo jautājumu prasījis. Pēc premjeres teiktā, Latvijai saistībā ar prezidentūru Eiropas Savienības Padomē izstādē piešķirts ļoti labs laukums – pašā izstādes centrā, tāpēc jāatrod kāds risinājums, lai Latvijas laukums izstādē nebūtu tukšs un nesakārtots.

Viņa minēja, ka laukumu varētu apstādīt ar Latvijas lauksaimnieku stādiem vai arī demonstrēt Latvijas sasniegumus informācijas tehnoloģiju jomā, ņemot vērā, ka tā būs viena no valsts prioritātēm prezidentūras laikā.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs sēdē norādīja, ka šāds lēmums Latvijas starptautiskajam tēlam noteikti nenāks par labu, tomēr nebūtu saprātīgi “tērēt naudu naudas tērēšanas dēļ”. “Protams, Latvijai nāksies skaidrot, kas un kā un kāpēc,” viņš teica, gan piebilstot, ka lielākā daļu valstu Latvijas situācijā un apstākļos lemtu līdzīgi.

Tāpat viņš sacīja, ka Latvijai jāizšķirās, vai tā vispār turpmāk šādos pasākumus piedalīsies, jo esot virkne valstu, kas paziņojušas, ka “Expo Milano 2015” nepiedalīsies.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka valdība 16.decembrī atbalstīja papildu 1,6 miljonu eiro piešķiršanu Latvija dalībai starptautiskajā izstādē “Expo Milano 2015 “. Tostarp 903 tūkstošus eiro bija plānots piešķirt, pārdalot līdzekļus starp Ekonomikas ministrijas programmām, bet par atlikušajiem līdzekļiem Ekonomikas ministrijai sadarbībā ar Finanšu ministriju būs jāsagatavo priekšlikums par papildu finansējuma nodrošināšanu 2015.gadā. Savukārt Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apropriācijas pārdali neatbalstīja.

Tāpat vēstīts, ka konkurss par Latvijas paviljona būvniecību izstādē noslēdzies bez rezultātiem. Konkursā savus piedāvājumus iesniedz divas kompānijas – Latvijas kompānija “RBS Skals Būvvadība” un Itālijas uzņēmums “Paolo Beltrami S.p.A”, bet tā kā abu pretendentu tehniskajos piedāvājumos konstatētas neatbilstības, kā arī ņemot vērā, ka abu pretendentu piedāvātās summas ievērojami pārsniedz būvniecībai pieejamā finansējuma apmēru, Ekonomikas ministrija iepirkuma konkursu beidza bez rezultāta. Savukārt 17.decembrī Ekonomikas ministrija paziņoja, ka Latvijas paviljonu izstādē par 3,1 miljonu eiro varētu būvēt Šveices kompānija “Adunic AG”.

Latvijas dalību izstādē organizē komandītsabiedrība “Expo 2015”, kurā ietilpst “Positivus Event”, “MADE arhitekti”, Rolands Pētersons un “McCANN Riga”. “Expo 2015” ir atbildīga par Latvijas paviljona projektēšanu, projekta saskaņošanu un būvatļaujas saņemšanu, kā arī ekspozīcijas satura un tehnoloģiskā nodrošinājuma izgatavošanu, paviljona menedžmentu un ekspluatāciju, kultūras un citu pasākumu programmas realizāciju, mārketinga un komunikācijas programmas realizāciju un citiem saistītajiem pakalpojumiem.

Izstāde “World Expo 2015” Milānā notiks no 2015 .gada 1.maija līdz 31.oktobrim.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Expo tēma ir:
  Feeding the Planet, Energy for Life

  IT gan šeit ir bez tēmas, jo nedomāju, ka Latvijā ir kāda IT firma, kas domā digitalizēt zemkopību(ar zemkopjiem palīdzošiem robotiem un automatizāciju, ne jau – grāmatvedību), ieviest mākslīgi apgaismotas automātiskās siltumnīcas, ar ko nodarbojas Nīderlande vai lielās korporācijas, kas arī domā spiesties šajā salātu un dārzeņu audzēšanas nozarē(kas drīz būs megapeļņu nesoša) kā Sony vai Samsung.

 2. Man nav skaidrs ar kādiem SASNIEGUMIEM Latvijas VALSTS tur taisās spīdēt?
  Ja EXPO ir domāts lai prezentētu Latvijas kompānijas – lai tās par savu naudu domā kā sevi prezentēt, nevis barot itāļu firmu vai arī kārtējo valsts mafijas firmu. Es domāju, ka sanāks pat lētāk un efektīvāk, ja patiešam uzņēmīgi un pelnoši uzņēmumi paši sevi(sadarbojoties kopā) prezentētu – bez tam atkristu korupcijas un naudas izšķērdēšanas skandāli.

 3. Laukumu apsēt ar zāli un par 1000000 Eiro, laukuma vidū plakātu, trīs valodās: Tā nav aizvēsture, bet zaļākā ES valsts!

 4. Nav vajadzīgs vispār tad nekas tai Milānā. Ja nav tad nav, ko tur ķēpāties, atkal iepīsies koncepciju, iepirkumu tīklos un čiks vien iznāks.

 5. Demonstrēt “Latvijas sasniegumus informācijas tehnoloģiju jomā”, bla, bla. Nav tā, ka tas ir kas lētāks. Paskaitiet tos ieguldītos simtus miljonus. Tajā jomā ar zemu lietderību aiziet lērums naudas. Un vēl daudz aizies kā smiltīs.

 6. Vajag uzcelt salmu būdu un tirgot kā TUA

 7. laukumu varētu paņemt ameriks, viņš vakar tika pa tv rādīts. Izskatījās lāgā cilvēks, uzvāra zupas katliņu un uzcienā apmeklētājus…

Draugiem Facebook Twitter Google+