×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
24. septembris, 2013
Drukāt

Atceļ saimniecības “Tilbe Agro” īpašumu izsoles

Foto: LETAFoto: LETA

Atmodas laikā saziedotās relikvijas pasākumā, kurā Latvijas Zinātņu akadēmija un Tautas frontes muzejs paraksta protokolu par materiālo muzejisko vērtību nodošanu un pieņemšanu.

Atceltas iepriekš oktobrī plānotās lauksaimniecības uzņēmuma SIA “Tilbe Agro” īpašumu izsoles, liecina paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Tiesu izpildītājs Juris Vildaus biznesa portālam “Nozare.lv” apstiprināja, ka izsoles ir atceltas, taču šā lēmuma iemeslu nevēlējās komentēt.

Kā ziņots, 14.oktobrī bija plānots izsolīt kopumā 128 hektārus lauksaimniecības zemes Lielvārdes un Ķeguma novadā. Zemesgabalu kopējā sākumcena bija noteikta 62 500 latu. Tāpat bija plānots izsolīt arī 2,57 hektārus lielu zemesgabalu Ogres novada Suntažu pagastā, uz kura atrodas noliktavas ēka, angāra jaunbūve, kontroles ēka ar nojumi, piecas graudu krājtvertnes un šķidrinātās gāzes tvertne. Šī īpašuma sākumcena noteikta 660 000 latu.

Tāpat atcelta arī 18.oktobrī plānotā vēl viena “Tilbe Agro” īpašumu izsole, kurā bija paredzēts izsolīt “Tilbe Agro” īpašumu “Kinesis” Ķeguma novada Birzgales pagastā. Īpašums sastāv no diviem zemesgabaliem ar kopējo platību 28,6 hektāri. Zemesgabalu kopējā sākumcena noteikta 18 879 lati.

Jau ziņots, ka Igaunijas uzņēmumam “Agronika OU” piederošās saimniecības “Tilbe agro” jaunā valde konfliktē ar iepriekšējo vadību un “Norvik banku”. Pēc abu pušu iesniegumiem sākti vairāki kriminālprocesi. Banka nolēmusi izlietot komercķīlu un pārņem uzņēmuma īpašumus.

“Agronika OU” pieder ne tikai “Tilbe Agro”, bet arī SIA “Baltijas grauds”. Igaunijas uzņēmuma īpašnieks ir Maltā reģistrēts publisks investīciju fonds. Šī investīciju fonda apakšfonda, kurš veicis investīcijas abos lauksaimniecības uzņēmumos, vienīgais investors bija “Norvik banka”.

“Tilbe Agro” un “Agronikas” saistības pret “Norvik banku” šopavasar bija 4,292 miljoni eiro (trīs miljoni latu).

Banka pārņēmusi arī abu uzņēmumu lauksaimniecības tehniku. Ražu no laukiem šoruden novāc citi – bankas nozīmēti – uzņēmumi.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, “Tilbe Agro” pērn strādājusi ar 2,4 miljonu latu apgrozījumu un cietusi 65 476 latu zaudējumus. Gadu iepriekš apgrozījums bija 2,1 miljons latu, bet zaudējumi sasniedza 33 952 latus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+