Kultūra
Teātris un kino

Atceļ Serebreņņikova baleta pirmizrādi; neoficāli kā iemeslu min “homoseksuālisma propagandu” 2


Kirils Serebreņņikovs
Kirils Serebreņņikovs
Foto – Ieva Čīka/LETA

Nedēļas nogalē Krievijas plašsaziņas līdzekļus saviļņoja ziņa par to, ka pāris dienas pirms pirmizrādes no repertuāra izņemta režisora Kirila Serebreņņikova iestudētā izrāde “Nurijevs”, kurai uz skatuves bija jānonāk otrdien, 11. jūlijā.
Sākotnēji teātris iemeslu, kādēļ izrāde atsaukta, neminēja.

Teātra ģenerāldirektors Vladimirs Urins šodien īpaši sasauktā preses konferencē paskaidroja, ka pirmizrāde atcelta saistībā ar to, ka izrāde nav gatava. Tikai pirms pašas pirmizrādes kļuvis skaidrs, ka “tas nav vienkārši balets, bet izrāde, kurā piedalās operas solisti un liels skaits statistu”. Urins norādīja, ka pret režisora darbu viņam nav iebildumu, taču esot bijis skaidrs, ka izrāde vienkārši nav gatava. Šobrīd pirmizrāde plānota 2018. gada 5. maijā.

Teātra direktors uzsvēra, ka atcelt pirmizrādi vienmēr nozīmē “triecienu reputācijai”, tāpat arī piebilda, ka izrādē tvertās tēmas “var izraisīt zināmu pretestību”.

Saistītie raksti

TV kanāls “Doždj” gan ziņo, ka aptaujātie teātra darbinieki apstiprinājuši, ka izrāde ir pabeigta. Savukārt Krievijas kultūras ministram Vladimiram Medinskim pietuvināti avoti kā izrādes atcelšanas iemeslu min “homoseksualitātes propagandu” tajā. Šobrīd Lielajā teātrī izrādīt šādu uzvedumu “izskatītos kā provokācija”, norādījis “Doždj” avots. Pēc Serebreņņikova ieceres, izrādē lielākajai daļai aktieru paredzēts būt kailiem, un arī Nurijeva fotogrāfija, kas izmantota dekorācijās, ir akts. Urins ārēju iejaukšanos teātra plānos komentē kā neiespējamu, norādot, ka tādā gadījumā atkāptos no amata.

Serebreņņikovs pirmizrādes atcelšanu nekomentēja, nosaucot to par teātra vadības lēmumu. Kā zināms, šajā vasarā pazīstamajam režisoram bija pievērsta arī pastiprināta Krievijas tiesībsargājošo iestāžu uzmanība.

LA.lv