×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.0°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. oktobris, 2012
Drukāt

Atceļ spriedumu pret tiesnesi Tāleri

Foto - LETAFoto - LETA

Augstākā tiesa (AT) šodien nolēma atcelt Rīgas apgabaltiesas spriedumu pret nu jau mirušo tiesnesi Beatrisi Tāleri, kuru 2008.gadā atzina par vainīgu kukuļņemšanā un sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem un daļēju mantas konfiskāciju.

Tiesa nolēmusi arī atcelt tiesnesei uzliktos drošības līdzekļus – aizliegumu izbraukt no valsts un aizliegumu tuvoties konkrētām personām un vietai. Tāpat atcelts arests viņas juvelierizstrādājumiem, ko noteikts atdot tiesneses mantiniekiem. Atcelta arī pret Tāleri vērstā 300 latu piedziņa valsts labā.

Pilns spriedums būs pieejams 6.novembrī, to varēs apstrīdēt desmit dienu laikā.

Prokurors Māris Leja pēc sprieduma nolasīšanas žurnālistiem sacīja, ka kriminālprocess bija jāizbeidz jebkurā gadījumā, jo apsūdzētā ir mirusi. Taču viņš nevarēja komentēt, vai tiesas spriedums ir atcelts, atzīstot, ka noziedzīgs nodarījums ir bijis, vai nē.

“Pēc saīsinātā nolēmuma nolasīšanas es to nevaru pateikt. Kriminālprocesa izbeigšana tik un tā būtu notikusi. Tāpat arī aresta atcelšana mantai,” skaidroja prokurors.

Šīs lietas izskatīšanu apelācijas kārtībā AT pabeidza piektdien.

Sākotnēji Tālere tika apsūdzēta vienā kriminālprocesā ar savu kādreizējo kolēģi – Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāju Irēnu Poļikarpovu. 2010.gada 17.jūlijā Tālere pēc ilgstošas slimības nomira. Tā paša gada oktobrī AT šo lietu sadalīja.

Attiecībā pret Poļikarpovu jau pērn, 9.jūnijā, stājās spēkā AT Krimināllietu tiesu palātas 2010.gada 13.oktobra spriedums, ar kuru viņai piemērots trīs gadu cietumsods un daļēja mantas konfiskācija.

Izskatot apsūdzību pret Tāleri pirmajā tiesu instancē, Rīgas apgabaltiesa 2008.gada 7.februārī viņu atzina par vainīgu kukuļņemšanā un sodīja ar reālu brīvības atņemšanu uz astoņiem gadiem un daļēju mantas konfiskāciju. Uzreiz pēc sprieduma pasludināšanas kādreizējā tiesnese netika apcietināta.

Vēlāk Tālere šo spriedumu pārsūdzēja, taču nomira, pirms vēl bija zināms apelācijas instances tiesas nolēmums. Pēc tam AT Krimināllietu tiesu palāta apsūdzību daļā pret viņu izdalīja no pamata kriminālprocesa, tomēr lieta netika izbeigta.

Apelācijas instances tiesai tik un tā bija jāizvērtē Tāleres vaina un iespēja reabilitēt vai nereabilitēt mirušo apsūdzēto, aģentūrai LETA iepriekš skaidroja AT preses sekretāre Baiba Kataja. Mirušo Tāleri apelācijas instances tiesā pārstāvēja viņas advokāts.

Kā ziņots, 2007.gada 1.februārī Saeima atbalstīja atļaujas došanu Tāleres un Poļikarpovas saukšanai pie kriminālatbildības. Šī bija pirmā reize, kad pie kriminālatbildības sauc tiesneses, kuras pirms tam nav atceltas vai aizgājušas no amata.

Abas tiesneses Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki aizdomās par kukuļņemšanu aizturēja 2006.gada 10.oktobrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+