Mobilā versija
Brīdinājums -5.3°C
Ārija, Rigonda, Adrija, Adrians, Adriāna
Trešdiena, 22. februāris, 2017
26. marts, 2015
Drukāt

Atcels valsts nodevas maksu kuģiem un gaisa kuģiem

Foto-LETAFoto-LETA

Skats no kuģīša "Jelgava" uz Rīgas ostu.

Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par nodokļiem un nodevām, kas paredz atcelt valsts nodevas maksu kuģiem un gaisa kuģiem.

Kā skaidro Satiksmes ministrijā, likuma izmaiņu mērķis ir veicināt vienotu izpratni valsts nodevas un maksas pakalpojumu noteikšanā valsts pārvaldē.

Vienlaikus tiek izslēgts valsts nodevas objekts arī par Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā reģistrējamu transportlīdzekļu reģistrāciju, jo no 2015.gada 1.janvāra saskaņā ar grozījumiem likumā “Par nodokļiem un nodevām” un Ceļu satiksmes likumā par Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā reģistrējamu transportlīdzekli valsts nodeva netiek maksāta.

Kopējais valsts pamatbudžeta ieņēmumu apmērs no Jūras kodeksa 8.panta otrajā daļā noteikto kuģu un kuģošanas līdzekļu reģistrācijas valsts nodevas un gaisa kuģu reģistrācijas valsts nodevas samaksas ir neliels salīdzinājumā ar administratīvo slogu un izdevumiem, kādi ieguldīti, lai administrētu minēto valsts nodevu samaksu, skaidro ministrijā.

Tā, piemēram, valsts nodeva par airu laivas reģistrāciju ir 1,42 eiro. Privātpersonas un nodevas administrējošās institūcijas nodevas samaksai un administrēšanai tērētie resursi nav samērojami ar ieņēmumiem, kas nodevas samaksas rezultātā nonāk valsts budžetā. Turklāt atceļamās noteikto reģistrējamo kuģu un kuģošanas līdzekļu reģistrācijas valsts nodevas dublējas ar VAS “Latvijas Jūras administrācija” un VAS “Ceļu satiksmes drošībās direkcija” maksas pakalpojumiem, kas apstiprināti ar Ministru kabineta noteikumiem.

Minētās nodevas rada nevajadzīgu administratīvo slogu kuģu un kuģošanas līdzekļu īpašniekiem un nodokļu administrācijai. Līdz ar to noteiktās reģistrējamo kuģu un kuģošanas līdzekļu reģistrācijas valsts nodevas ir atceļamas.

Turpmāk gaisa kuģu un noteikto kuģu un kuģošanas līdzekļu reģistrāciju plānots saglabāt tikai kā maksas pakalpojumu, jo reģistrācijas maksai ir tieša saistība ar pakalpojuma izmaksu segšanu.

Pievienot komentāru

Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiemVisām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Latvija ekonomiskās brīvības reitingā pakāpusies uz 20.vietu (2) Latvija pasaules ekonomiskās brīvības reitingā šogad ir pakāpusies uz 20.vietu no 36.vietas pērn, bet joprojām atpaliek no Igaunijas un Lietuvas.
Draugiem Facebook Twitter Google+