×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
4. marts, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: 16. marta pasākumi – atcelt, atkāpties, piekāpties? (10)

Foto - LETAFoto - LETA

Leģionāru piemiņas dienā ap Brīvības pieminekli izvietotas nožogojošās barjeras un dežurē vairāki simti policistu.

Latviešu leģionāri saņēmuši ievērojamas valdes locekles Baņutas Rubesas “mīļu aicinājumu”. Apsvērt 16. marta pasākumu atcelt un savu ieguldījumu Latvijas neatkarībai atzīmēt Lāčplēša dienas ietvaros. Jāatgādina, ka Rubesas kundze pati gan ir sabiedriski ļoti aktīva, bija aicināta darboties Zolitūdes izmeklēšanas komisijā, taču, kad sacēlās liels tracis par komisijas ieplānotiem izdevumiem un atalgojumu, iekams kaut kas tika paveikts, izraudzītās personas atkāpās.

Citās aprindās ne tik “mīļi” un pēc mīkstākiem vārdiem kabatā nemeklējot, arī sauc, lai kritušo karavīru godinātāji neiet pie Brīvības pieminekļa un neceļ “troksni”, neprovocē. Uztraucas, ka pēc Krievijas agresijas pret Ukrainas valsti šeit pieaugot rusofobija, savukārt tas nav tikai sabiedriskajā transportā, kur runā, ka nu arī latviešiem turpmāk vajadzēs būt “uzvedīgākiem”. Turpretī mīļā miera uzraudzītāji ne pušplēsta vārda nebilst pret to, ka pirms 16. marta savas ložas jau ieņēmuši trieciennieki ar gaudojošām skaņu ierīcēm, kuri reāli un uzmācīgi provocē nekārtības, trokšņodami kā fašisma apkarotāji. Neviens nesaka, ka tautas saliedēšanai traucē arī “atbrīvotāju” masu gājiens un uzstāšanās pie cita pieminekļa 9. maijā. Vai šim piemiņas brīdim nevajadzētu notikt kapsētā, kur apbedīti kritušie? Domāju, ka pēc notikumiem Ukrainā latvieši ar sevišķi saasinātu uztveri jutīsies aizskarti katru reizi, kad te publiski notiks okupācijas fakta apšaubīšana, represiju attaisnošana, nēsāšanās ar sv. Georga lentītēm un citu impērisko ambīciju atribūtu publiska lietošana. Kamēr daži uzsver, cik prātīgi ievērojama vārda brīvība no A līdz Z, kā jātur godā cilvēktiesības un ka ir tiesības pastāvēt viedoklim, ka izvešana daudziem bijusi pelnīta (par spīti tam, ka tūkstoši nevainīgu vecu cilvēku ir dzīvi), Krievijas masu informācijas līdzekļi ņēmuši tiesības apsaukāt ukraiņus, veselu tautu par nacistiem, fašistiem, ekstrēmistiem, provokatoriem, kaujiniekiem un tamlīdzīgi. Nešaubos, ka Ukrainā, gluži kā Latvijā, iedomāto “atdzimstošo fašismu”, ar uguni meklējot, nesameklēt, taču šovinisma vilnis veļas pāri. Tepat atskanējušas un atskan balsis, kas adresētas krievvalodīgajiem, ka tiem vajag būt “dumpīgākiem” prasībās, cilvēkus vajagot vest ielās, tikko kas nepatīk, piemēram, “neparastā” lieta, par skolu latviskošanu Latvijā – lūk, tā ir provocēšana pret saliedētāku sabiedrību un šķelšana.

Jēru klusēšana, segas pārvilkšana pār galvu šajās dienās var izvērsties bīstama. Uz notiekošo būs reakcija. Un tālejoša – ar izrietošiem secinājumiem. Turpinot piekāpšanās un atkāpšanās politiku, tiek atstāts aizvien plašāks lauks biedru un algotņu 5. kolonnas ārdošām darbībām. Latviskajām partijām vajadzētu pārtraukt atvaļinājumu, ko tās bija paņēmušas valstisko pamatu nodrošināšanas, neatkarības stiprināšanas lietā, kad tepat līdzās viens uzvedas kā ģenerālisimuss. Taču netaisnība nekad nevar uzvarēt. Latvijā nav krievnīšanas un apspiešanas. Meliem, ko izplata vanagi, kas izliekas par dūjām, jādod atspēkojums. Kāškrusta zīmi un izlīdušu āža kāju pameklējiet kur citur.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. nesaprotu kādēļ mums jāuztraucas un jāpiekāpjas bijušajiem okupantiem ? Šķiet Latvija šodien ir neatkarīga un brīva valsts.Vajag cienīt savu valsti un sevis pašus.Mācāmies no Izraēlas,viņi ļoti labi zin ,kas derīgs vai nederīgs Izraēlas valstij un citu ,vienalga kā ,priekšā nelokas un nelien līkumā.

 2. Šajā 16.martā pie Brīvības pieminekļa vajag godināt leģionāru bataljonu ,kas leitnanta Rubeņa vadībā izcīnīja kauju ar vāciešiem 1944.g. Kurzemes katlā.Kaujā krita pats Salaspils nometnes fīrers Krauze.Ja ,,antifašisti,, sāktu lielo aurošanu ,tad viņi sevi parādītu kā īstus fašistus.

 3. Rubesas kundze, šie cilvēki arī ir devuši savu ieguldījumu Latvijas valsts aizstāvēšanā tajā veidā, kāds viņiem tolaik bija iespējams. Tāpēc atcelt viņu piemiņu būtu netaisnīgi. Taču, ņemot vērā apstākļus, iesaku 16. marta pasākumu rīkot Lestenē, Leģionāru piemiņas memoriālā. Nacionālajai apvienībai lūgums organizēt pāris autobusus viņu aizvešanai uz Lesteni un atvešanai atpakaļ uz Rīgu.

  • Garām , Krotow , galīgi garām ! Latviešu leģionāri godam pelnījuši piemiņu un godināšanu tieši Rīgas sirdī, pie Brīvības pieminekļa . Jūsu ieteikums ir kā medusmaize okupantiem un viņu pēctečiem .

 4. Baņuta, domāju ka Brunis sevišķi lepns uz Tevi šobrīd nebūtu. Turpini labāk kāst naudu, ko Tu dari teicami, un nebāzies lietās kuras Tu nesaproti.

  • es no ASV-Skaidrai Atbildēt

   !00%iigi Jums piekriitu. Ironiski, ka liishanu iesaka Banjuta. Veel tikai vajag ieteikumu no Spiidalas un Laachpleesha…. L

 5. Savus “mīļos aicinājums” PATURIET PRIEKŠ SEVIS!? JŪS ATGĀDINĀT … NEJAUCIETIES CITU CILVĒKU DZĪVĒ AR SAVIEM SPRIEDELĒJUMIEM UN NENORĀDIET, KUR VIŅIEM” KO”UN” KAD” SVINĒT, ATZĪMĒT, IET VAI DARĪT KO CITU!!! LEĢIONĀRI JŪS NEAIZTIEK… KO ATĻAUJAS TIE PĀRGUDRIE LATVIEŠI, IEBRAUKDAMI NO CITĀM VALSTĪM, AUGDAMI PILNĪGI CITĀ VIDĒ??? VAI MĒS JŪS MĀCAM ŠEIT DZĪVOT??? DOMĀJU, KA NĒ!!! LIECIETY MŪS MIERĀ , KĀ TO DARĀM MĒS ATTIECĪBĀ UZ JUMS…!?

  • Tāda ir daudzu Rietumu latviešu ” pateicība” leģionāriem par to , ka kara beigās deva iespēju viņu vecākiem un vecvecākiem izvairīties no padomju okupantiem un nokļūt brīvajā pasaulē .

  • Pilnīgi piekrītu !!!Kāpēc būtu jāaizliedz leģionāru ,kritušo biedru pieminēšana ??? Brīvības piemineklis ir celts un atjaunots par tautas līdzekļiem ! Varbūt 9.maijā svinētāji varētu braukt ālēties uz Maskavu !!! Vai mums arī likt vainagus ar melnām lentām pie viņu pieminekļa ??? Kāpēc latvieši netraucē viņu svinēšanu , vajadzētu prast kaunu ,un likt mierā leģionārus !!!

Draugiem Facebook Twitter Google+