Pasaulē
Citur

Atcelti avioreisi pārplūdušas upes: pieci bojā gājušie viesuļvētrā Japānā 16

EPA/LETA

Japānu skārusi viesuļvētra “Lan”, kas laupījusi dzīvību pieciem cilvēkiem un atnesusi sev līdzi spēcīgas lietusgāzes, pirmdien ziņo mediji.

Valdība apstiprinājusi, ka ievainoti 97 cilvēki, bet raidorganizācija NHK ziņo, ka dažādas traumas guvuši vairāk nekā 130 cilvēki. Viens cilvēks ir pazudis.

Viesuļvētra dienām pieņēmās spēkā, sasniedzot ceturtās kategorijas vētras spēku, un jau svētdien atnesa skarbus laikapstākļu Japānai. Taču pirmdien, kad viesuļvētra skāra Japānu netālu no Tokijas, tā jau bija zaudējusi daļu spēka un kļuvusi par otrās kategorijas vētru, ziņo vietne “Tropical Storm Risk”.

Brīdinot par iespējamiem plūdiem, dubļu nogruvumiem un spēcīgām lietusgāzēm, Japānas Meteoroloģijas aģentūra svētdien brīdināja, ka šī ir “ļoti liela un ļoti spēcīga” viesuļvētra.

Vētras dēļ pirmdien atcelti gandrīz 300 avioreisi, bet svētdien tika atcelti vairāk nekā 500.

Tokijas piepilsētās un Japānas ziemeļos pirmdien ierobežota arī vilcienu satiksme, bet valsts rietumos nekursē prāmji vairākos maršrutos.

Japānas krasta apsardze ziņoja, ka jūrā dzīvību zaudējis kāds 70 gadus vecs vīrietis, bet kādu 80 gadus vecu kungu nositis vētrā norauts loga slēģis. Vēl vienu vīrieti nositušas sastatnes.

Divi cilvēki gājuši bojā, pārplūstot automašīnām, kurās viņi atradās, ziņoja amatpersonas.

Vairākās vietās Japānā pārplūdušas upes un krastā izsviestas zvejas laivas.

Pārplūdušas upes dēļ Korijamā varasiestādes deva rīkojumu evakuēties aptuveni 80 000 cilvēku, ziņo raidorganizācija NHK.

Uzņēmums “Toyota Motor” paziņoja, ka vētras dēļ pirmdien visās rūpnīcās aptur darbus pirmajā maiņā, bet otrā maiņa darbosies, kā plānots.

Viesuļvētra arī apgrūtināja cilvēkiem ceļu uz vēlēšanu iecirkņiem dienā kad valstī notika parlamenta vēlēšanas.

“Lai pasargātu cilvēku dzīvības, Abes kabinets apvienosies un darīs visu, ko spēs, lai sniegtu palīdzību,” svētdien paziņoja Japānas premjerministrs Sindzo Abe, paredzot arī karavīru iesaistīšanu glābšanas darbos, ja radīsies tāda vajadzība.

Koči, Japānas rietumos, vētras dēļ balsošana parlamenta vēlēšanās svētdien sākās 20 minūtes vēlāk, nekā paredzēts, jo dubļu nogruvums nobloķēja ceļu.

Japānas dienvidu salās, kas atradās vētras ceļā, vēlētāji jau sestdien izmantoja iespēju nobalsot iepriekš.

LA.lv