×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
23. janvāris, 2012
Drukāt

Atcelts nedēļas nogalē Cēsīs paredzētais Eiropas kausa posms snovbordkrosā

Pagājušajā nedēļā oficiāli atcelti abi Eiropas kausa posmi snovbordkrosā, kas bija plānoti Cēsu tuvumā esošajā slēpošanas un atpūtas parkā “Ozolkalns”, liecina organizatoru informācija.

Sacensības bija paredzētas 28.janvārī un 29.janvārī, bet pagājušajā nedēļā organizatoriem oficiāli nācās paziņot, ka nepastāvīgo laika apstākļu dēļ viņi negarantē trases sagatavošanu līdz Eiropas kausam.

Pagājušajā nedēļā publicētajā paziņojumā organizatori atzinuši, ka laika apstākļu prognozes sacensību nedēļai nav iepriecinošas. Tomēr vēlāk prognozes mainījās un tagad tās nedēļas nogalē jau sola lielu salu.

Pat liela sala gadījumā organizatoriem būtu grūti laicīgi sagatavot trasi, jo tajā nepieciešams liels daudzums sniega.

Organizatori operatīvi izmainījuši Eiropas kausa kalendāru un šajā nedēļas nogalē jau ieplānoti divi posmi Itālijā.

“Valsts mūs finansiāli neatbalsta, un prestižo sacensību organizēšanā ieguldām lielākoties savu naudu, bet diemžēl laika apstākļus ietekmēt nevaram. Vēlamies pateikties Amatas un Cēsu novada pašvaldībām, kas mūs atbalstīja šo sacensību organizēšanā. Kaut tā ir maza daļiņa no sacensību izmaksām, tomēr jūtamies ļoti gandarīti, ka kāds novērtē mūsu veikumu,” iepriekš skaidroja “Ozolkalna” valdes priekšsēdētājs Ģirts Kaļķis.

Kā ziņots, pagājušā gada februārī Ozolkalna trasē tika veiksmīgi organizēts Latvijas vēsturē pirmais Eiropas kausa posms šajā olimpiskajā snovborda disciplīnā.

Februārī “Ozolkalna” trasē notika sezonas sestais posms. Toreiz Starptautiskās Slēpošanas federācijas (FIS) tehniskais delegāts šveicietis Daniels Andematens, kurš bijis atbildīgs par Turīnas olimpisko spēļu trašu atbilstību, atzina, ka trase bija profesionāli sagatavota – ļoti augstā līmenī un interesanta.

Kaut dalībnieku skaits Latvijas posmā toreiz nebija liels, “Ozolkalnā” startēja gandrīz visi šobrīd Eiropas kausa kopvērtējuma vadošie sportisti.

Eiropas kauss ir otras spēcīgākās sacensības snovbordkrosā aiz Pasaules kausa izcīņas.

Snovbordkross ir viena no snovborda disciplīnām, un tā kopš 2006.gada ir iekļauta ziemas olimpisko spēļu programmā. Trase, pa kuru vienlaikus četri vai seši sportisti cenšas pēc iespējas ātrāk nobraukt lejā, tiek veidota kalna nogāzē ar dažādām virāžām un šķēršļiem. Ātrums bieži vien var sasniegt pat 70 kilometrus stundā un sportistu lēcieni – pāris desmitu metru tālumu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+