×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Vilis, Vilhelms
Pirmdiena, 28. maijs, 2018
15. oktobris, 2015
Drukāt

Atceres koncerti Antrai Liedskalniņai un Harijam Ozolam (1)

Liedskalnina_Ozols

Koncertzāle “Rīga” 18. oktobrī aicina uz diviem atceres koncertiem – aktrises Antras Liedskalniņas 85. jubilejas un viņas dēla dziedātāja Harija Ozola atceres koncertu. “Koncerts būs tāds pieklusināts, intīms. Nebūs daudz cilvēku, bet es domāju, ka ar visu to tas būs ļoti īpašs, jo būs videomateriāli no Antras un no Harija arhīva,” atklāj Santa Zapacka.

Atceres koncerts Antrai Liedskalniņai un Harijam Ozolam iecerēts emocionāli piesātināts un “kluss”, kurā būs gan video, gan audio materiāli no mākslinieku arhīva fondiem, un, protams, koncertu papildinās dziesmas. “Šis pasākums bija iecerēts kā A. Liedskalniņas 85. jubilejas atceres koncerts. Harijs pēdējiem spēkiem veidoja programmu, atlasīja videokadrus, ko rādīt uz skatuves, diemžēl pati dzīve mainīja scenāriju. Tagad tas būs izcilās aktrises un viņas dēla atceres koncerts,” idejas aizsākumus atceras Santa. Tagad viņa ir tā, kas uzņēmusies visas rūpes par šo koncertu organizēšanu. “Šī ir tā reize, kad es uzņemos atbildību. Proti, veidot, jo es saprotu, ka pa šiem gadiem neviens cits labāk Hariju nepazīst kā es. Un tad es atļāvos pati izveidot šo koncertu. Man šķita, ka Harijs man palīdz. Es nezinu, bet tāda sajūta man bija,” nosaka Santa.

Sākumā bija plānots viens koncerts, bet bija tik liela cilvēku atsaucība, ka Santa vēl pēdējo reizi piekrita sarīkot divus koncertus. “Laiks neļauj man dzēst sāpes, jo jāgatavojas atceres koncertiem, kas ir emocionāli smagi. Atsaucība un vēlme būt cilvēkiem šajā koncertā ir milzīga, kas apliecina mīlestību pret šiem māksliniekiem. Paldies visiem, kuri vēlējās piedalīties šajā koncertā, un paldies tiem, kas mani nepievīla un atbalstīja. Kā jau minēju, šie būs vienīgie atceres koncerti un es šim skaistajam laikam desmit gadu garumā pielieku punktu,” nopūšoties teic Santa.

Šajos koncertos atmiņās dalīsies aktieri Edgars Pujāts, Juris Hiršs, Zigurds Neimanis, kas darbojušies kopā ar abiem māksliniekiem, kā arī mūziķis Didzis Rijnieks un viņa dēls Reinis Rijnieks. Santa šajā koncertā skatītāju vērtējumam piedāvās jaunu dziesmu “Sapnī”. “Stāsts vienkāršs, braucām ar Hariju pie Kristapa Krievkalna studijā iedziedāt divas dziesmas, vienu iedziedājām, otru ne, jo gan man, gan Harijam kaut kas nepatika. Tagad atļāvos pārveidot melodiju, un dziesma sāk savu ceļu pie jums. Ar Harija skaistajiem vārdiem un Kristapa Krievkalna aranžējumu,” teic Santa.

Santa desmit gadus uzstājās duetā ar Hariju, tagad viņa ir lielu pārmaiņu priekšā. “Kad vienas durvis aizveras, citas atveras – jā, tas ir par mani. Kādreiz šķiet – kā es tikšu ar to galā? Bet laiks vienmēr visu noliek savā vietā,” nosaka Santa un piebilst: “Nākotne mums visiem ir mīkla, tāpēc neteikšu neko. Vēl vēlos pateikt paldies visiem tiem komponistiem, dzejniekiem, kas man šobrīd piedāvā savus darbus. Lai kādu ceļu tālāk ietu, jūtos aizkustināta, ka esmu novērtēta.”

Varbūt noder!!

18.X. 14.00 un 18.00, koncertzāle “Rīga”

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena EUR 8, 12, 15.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. kāpēc atceres koncertā nebija J.Hiršs?

Draugiem Facebook Twitter Google+