×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
24. janvāris, 2014
Drukāt

Apustuliskais nuncijs arhibīskaps Luidži Bonaci atvadās no Latvijas (7)

Foto - Ingrīda PuceFoto - Ingrīda Puce

Janvārī darbu Baltijas valstīs beigs apustuliskais nuncijs arhibīskaps Luidži Bonaci, jo pāvests Francisks ir nominējis viņu kalpošanai Kanādā.

Gandrīz piecus gadus, kopš 2009. gada marta, Luidži Bonaci rezidēja Viļņā un vidēji reizi mēnesī atbrauca uz Latviju. Šis posms katoļu baznīcai Latvijā bijis īpaši nozīmīgs, jo par Rīgas arhibīskapu metropolītu kļuva Zbigņevs Stankevičs un darbu sāka arī divi jauni bīskapi – Eduards Pavlovskis Jelgavā un Viktors Stulpins Liepājā.

Ieradies janvārī Latvijā atvadu vizītē, Luidži Bonaci Jēkaba katedrālē celebrēja jauniešu misi, tikās ar Ārlietu ministrijas amatpersonām un žurnālistiem.

“Vieta garīgai atjaunotnei” 


Katoļiem un citiem Aglonas svētku dalībniekiem prātā palikusi ir nuncija uzruna pērn Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos. Tagad, atminoties augusta dienas Aglonā un novērtējot šo svētku nozīmi Latvijā, nuncijs uzsvēra, ka šis notikums skar visu sabiedrību un pieder ne tikai katoļu baznīcas vēsturei, bet gan visas Latvijas nacionālajai vēsturei. Jo uz Aglonu svētceļnieki dodas, lai meditētu, lūgtos, un šajā laikā garīgi atjaunojas, gūst skaidru redzējumu, kas dzīvē ir patiesi nozīmīgs un kas mazsvarīgs.

Uz manu jautājumu, kādus pārsteigumus piedzīvojis Latvijā, nuncijs atbildēja, ka viens pārsteigums bija pirmā satikšanās ar kardinālu Jāni Pujatu. Jo viņš ir gan augsta amatpersona, gan īsti sirsnīgs brālis ticībā. Tāpēc draudzīgās attiecības ar kardinālu nuncijs nosauca par lielu dārgumu un teica, ka nupat, 16. janvārī, tiekoties ar kardinālu Pujatu, bijis aizkustināts līdz asarām.

Tajā pašā dienā Jēkaba katedrālē notika dievkalpojums, kurā, kā vēroju, jaunieši vērīgi ieklausījās Luidži Bonaci sacītajā: “Dārgie jaunieši, lai jūs neapmierina nekas, kas būtu zemāks par visaugstākajiem ideāliem! Neļaujiet, lai jums laupa drosmi tie, kas, vīlušies dzīvē, ir kļuvuši kurli pret vispatiesākajām savas sirds ilgām. Jūs pareizi darīsiet, neaizraujoties ar pliekanām izklaidēm, pārejošām modēm un prastām iecerēm. Saglabājot lielas vēlmes Kungam, spēsiet izvairīties no viduvējības un konformisma, kas tik plaši izplatīti mūsu sabiedrībā.”

Pāvesta Franciska motocikls – izsolei 


Kad lūdzu nunciju pastāstīt par pāvesta Franciska darbakārtību, viņš teica, ka pāvests ik dienu ceļas pulksten piecos no rīta, kad prāts ir ļoti aktīvs, un tad lūdzas. Pāvests uzskata, ka evaņģēlijam ir izšķirīga loma sabiedrības pārveidē. Luidži Bonaci atceras, cik iespaidoti bija klātesošie, kuri dzirdējusi pāvesta atbildi uz kāda cilvēka jautājumu, kas ir pāvests Francisks. Pēc klusuma brīža pāvests atbildējis, ka viņš esot grēcinieks, uz kuru ir paskatījies Dievs.

Francisks vēlas, lai cilvēki ne tikai notic, ka Dievs ir mīlestība, bet arī to piedzīvo. Ja dzīves grūtības dažkārt liek bēdāties un domāt, ka šodien nav iespējama priecīga dzīve, tad arvien jāatceras mudinājums – neļausim sliktajām domām, neļausim nevienam nozagt šo pārliecību par Dieva mīlestību.

Vatikāna radio mājaslapā ziņots, ka 6. februārī izsolē Parīzē tiks pārdots pāvesta Franciska motocikls, ko viņš 12. oktobrī atdeva Romas “Caritas” organizācijai. “Harley-Davidson” braucamrīku svētais tēvs saņēma kā dāvanu pagājušā gada jūnijā, kad Romā pulcējās motociklisti no visas pasaules. Tā ir vērtīga dāvana, kas liecina par svētā tēva reālo tuvumu nabagiem.

Nuncijs piebilst, ka pāvests Francisks vienmēr, arī tad, kad vēl kalpoja Argentīnā kā Buenosairesas bīskaps, ir rūpējies par dzīves pabērniem un ar personīgo piemēru rādījis, ka lielāks prieks ir dot nekā saņemt.

Brīnišķīga kopdarbība 


Uz jautājumu “Ko stāstīsit par Latviju savā nākamajā kalpošanas vietā Kanādā?” Luidži Bonaci atbildēja, ka viņam patīk mūzika un dziedāšana, taču vienīgi Latvijā viņš ir redzējis 20 000 cilvēku dziedam kopā: “Tā pagājušajā gadā Dziesmu svētkos bija saviļņojoša pieredze – vērot cilvēku apgarotās sejas un vienotību dziesmā.”

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Atvainojos, domāju, ka komentēju zem raksta par pāvestu Francisku un viņa dāvanu trūcīgajiem.

 2. Lūk, jezuītu īstā seja.

 3. Svētīgs cilvēks! Paldies viņam par jaunajiem bīskapiem! Kas viņa laikā tika nominēti un iecelti Latvijā!

 4. Celibāts ir atnesis lielu ļaunumu ne tikai tā pieņēmējiem bet arī visai katoliskajai ticībai. Tas ir pretdabiski un pret Dieva plānu.

  • Starp celibātu un laulību ir ciešs sakars: jo abi ir ASKĒZES gadījumi.
   Laulība ierobežo dzimumsatiksmi un disciplinē cilvēku; celibāts to dara radikalākā veidā!
   celibātā priestris kalpo sabiedrībai ar savu atturību un koncentrēšanos uz kalpošanu cilvēkiem, tai skaitā uz laulības principu skaidrošanu.
   Laulībā laulātie nevis domā tikai par savu labklājību un baudu, bet par saviem bērniem – un plašāk par tautas attīstību, par to, lai būtu, kas uztur pensionārus, arī tos kuriem nevar būt bērnu (un tie ir ne tikai tie, kuriem fiziski nevar būt bērni, bet arī tie, kas izvēlējušies neradīt bērnus, tai skaitā homoseksuālisti).
   BET askēze patiešām ir liberālisma pretmets.

  • Dievs neatbrīvo cilvēku arī no vēlmes ēst, dzert, ne tikai no seksualitātes, taču cilvēkam ir brīvā griba šīs vēlmes ierobežot, regulēt – un tas notiek visās sabiedrībās.
   Vairāk vai mazāk.
   Šobrīd ir cīņa par to, lai NEKAS šīs vēlmes neierobežotu. Tāpēc tāda ažiotāža ap celibātu!
   Celibāts traucē. Nākamais, kas traucē, ir laulība
   (drīz tiks prasīts un jau tiek prasīts arī no Baznīcas atzīt homoseksuālās laulības, atteikties no laulības nešķiramības, pēc tam atzīt priesteru homoseksuālas laulības utt. – citiem vārdiem sakot viss šis ir ideoloģisks gājiens:
   uzbrukums ATTURĪBAS ētikai, kas traucē patērētājsabiedrības mentalitātei!)

 5. pedofilos vatikans patriecot,bet patiesību slēpj

Draugiem Facebook Twitter Google+