×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

Atcerēsies Kazimiru Špoģi

spogis_km_4

Parīt, 28. martā, bijušajam LR Augstākās Padomes deputātam, lauksaimniecības ministram un ievērojamam zinātniekam Kazimiram Špoģim 
apritētu 85. gadskārta.

 

Sava mūža laikā profesors bija daudzu cienīts un godāts vīrs, balsojis par Latvijas neatkarības atjaunošanu 1990. gada 4. maijā, tāpēc rīt pulksten 15 Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātē pulcēsies Špoģa bijušie kolēģi, kādreizējie skolnieki, viesi. Atdodot godu profesoram un glabājot viņa piemiņu, atvērs Špoģa auditoriju. Tā iekārtota ar mākslinieka Jāņa Oša otu gleznotu profesora portretu, un jau pašlaik fakultātē ir lauksaimniecības ekonomistu Jāņa Vanaga un Benjamiņa Treija piemiņas auditorijas. Atceroties kolēģi, rīt vērs arī grāmatas “LLU profesors Kazimirs Špoģis” dzīves gājuma apraksta lappuses, kas tapusi, uzklausot laikabiedru atmiņas. Dzīvesbiedre Helēna Špoģe radusi līdzekļus, no kuriem ik gadu maksās stipendiju jaunam censonim – zinātniekam agrārekonomistam. Šāgada laureāta vārdu paziņos rītdienas pasākumā.

Ekonomikas fakultātes dekāne Irīna Pilvere vērtē Špoģa kunga nopelnus ļoti augstu: “Bez viņa es nebūtu kļuvusi, kas esmu, un droši vien tāpat var sacīt daudzi, kam profesors bagātīgi devis savas zināšanas un pieredzi. Man viņš bija doktorantūras darba vadītājs, vēlāk kolēģis fakultātē, arī citiem – prasmīgs un iejūtīgs pedagogs. Viņu pieminēt ir mūsu pienākums.”

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+