×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Ceturtdiena, 16. augusts, 2018
11. jūnijs, 2018
Drukāt

Atcerēsies uz Sibīriju izsūtītos: uzzini 14.jūnija pasākumus Rīgā (4)

Foto - Edijs Pālens/LETAFoto - Edijs Pālens/LETA

piemineklis "Putenī".

Pieminot Komunistiskā genocīda upurus, 14. jūnijā Rīgā notiks vairāki pasākumi – piemiņas brīdis pie Brīvības pieminekļa, Šķirotavas un Torņakalna stacijās, koncerti, kā arī gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja ēkas Rātslaukumā līdz Brīvības piemineklim, informē Rīgas dome.

14. jūnijā plkst. 10 pie Šķirotavas stacijas notiks piemiņas pasākums, vēlāk, plkst. 15 šāds pasākums būs arī pie Torņakalna stacijas. Jau tradicionāli notiks gājiens no Okupācijas muzeja un piemiņas brīdis pie Brīvības pieminekļa, kur plkst. 13 būs svinīgā goda sardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts koncerts „Aizvestajiem” ar Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un solistu piedalīšanos notiks Rīgas Vecajā Sv. Ģertrūdes baznīcā. Rīgas Latviešu biedrības namā klausītāji gaidīti koncertā “Dievs, Tava zeme deg!”. Tajā muzicēs ērģelnieks Roberts Hansons, pianists Ventis Zilberts, solisti Mihails Čuļpajevs, Andris Gailis un kamerkoris “Fortius”.

Orķestris “Rīga” Komunistiskā genocīda upuru piemiņai sniegs koncertu “Zeme un zvaigznes”, kas notiks Rīgas Sv. Jāņa baznīcā. Savukārt Rīgas Sv. Pētera baznīcā šajā dienā skanēs koncerts “Andrē Kamprā Messe de Requiem”. Tajā piedalīsies Rīgas Senās Mūzikas centra baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”, baroka koris “Collegium Choro Musici Riga”.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Noliecu galvu genocīdu upuru priekšā! To vidū bija arī vairāki manas dzimtas pārstāvji, un tie neviens neatgriezās Dzimtenē, tāpat nezinām ne viņu kapa vietu, ne nāves dienu.
    Par rakstu- varbūt, ka vajadzēja neskopoties un uzrakstīt vēl vienu teikumu- kas tas 14. jūnijs ir par datumu un kad notika pieminētais genocīds? Noteikti, ka šodienas, uz kompetencēm balstītās, jaunizglītības ieguvēji vēstures stundās vingrojot un apgūstot Ņūtona ceturto likumu, par šiem notikumiem neko nav dzirdējuši.

  2. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Noliecu galvu genocīdu upuru priekšā! To vidū bija arī vairāki manas dzimtas pārstāvji, un tie neviens neatgriezās Dzimtenē, tāpat nezinām ne viņu kapa vietu, ne nāves dienu.
    Par rakstu- varbūt, ka vajadzēja neskopoties un uzrakstīt vēl vienu teikumu- kas tas 14. jūnijs ir par datumu un kad notika pieminētais genocīds? Noteikti, ka šodienas, uz kompetencēm balstītās, jaunizglītības ieguvēji vēstures stundās, vingrojot un apgūstot Ņūtona ceturto likumu, par šiem notikumiem neko nav dzirdējuši.

Draugiem Facebook Twitter Google+