×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
16. marts, 2015
Drukāt

Atcerēsimies Mores kaujās kritušos (2)

Foto - LETAFoto - LETA

Ir dzirdami apgalvojumi, ka kritušie jāpiemin tikai Lestenē. Bet ne katram ir iespēja tur pabūt. Mēs pieminām ne tikai Latvijas teritorijā kritušos. Mūsu svēts pienākums atcerēties arī tos, kuru kauli balo Volhovas purvos vai citur Krievijas plašumos.

Esmu piecus gadus savu brīvo laiku veltījis tam, lai apzinātu un pārapbedītu Mores kaujās kritušos. Septembra beigās piemiņas vietā pulcējās kritušo tuvinieki, cīņu biedri un citi, kam svēta viņu piemiņa. Svēts pienākums noliekt galvas būtu arī tiem tūkstošiem trimdinieku, kuri, pateicoties Mores kaujām, guva iespēju emigrēt uz Rietumiem.

Nepieņemams ir rosinājums visu kritušo piemiņu atzīmēt 11. novembrī. Tad tikpat labi vienā maisā var sabāzt 25. martu, 14. jūniju, 4. jūliju, 6. decembri. Runājot par aurotāju baru, kas parasti trako 16. martā, jāsaka, ka viņiem nekas nav svēts. Ja tagad kāds ministrs zaudēs savu amatu, lai tas ir kauna traips mūsu valdībai.

Elmārs Bremšmits

Augšlīgatnē

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. vēlreiz jautāju, Atbildēt

    KĀPĒC VIENI VAR PIE SAVA PIEMINEKĻA PIEMINĒT KRITUŠOS BEZ TRAUCĒJUMEIM???????????? KĀPĒC MĒS NEVARAM IET PIE SAVA BRVĪBAS PIEMINEKĻA SAVĀ ZEMĒ UN NOLIKT TUR ZIEDUS BEZ TRAUCĒJUMIEM KRITUŠO PIEMIŅAI ?????? KĀPĒC TĀDA ŠĶIROŠANA??? UN KĀDA DAĻA GAR MUMS PILNĪGI SVEŠIEM, NAIDĪGIEM CILVĒKIEM ???? KĀPĒC ATĻAUJ ĀLĒTIES UN APSAUKĀT MŪS?????? Pēc tam var braukt uz Lesteni vai citur!!! KĀDAS VIŅIEM PRIVILĒĢIJAS????

  2. Pilnīgi pareizi, ka savi varoņi jāpiemin savās piemiņas vietās, pie kam uz piemiņas pasākumiem jāaicina jaunatne. Vai tad jauniešiem no visām vietām uz Lesteni var nodrošināt transportu? – nē, bet audzināt un patriotiski izglītot katrs savā vai tuvākajā pagasta piemiņas vietā varam un tas pat ir nepieciešams.

Draugiem Facebook Twitter Google+