×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. augusts, 2013
Drukāt

Atdodiet auto!

Foto - LETAFoto - LETA

Pagājušā gada vasarā iegādājos automašīnu, kas bija reģistrēta CSDD. Arī es reģistrēju automašīnu CSDD. Taču šogad saņēmu aicinājumu uz tiesu, jo izrādījās, ka pārdevējs šo automašīnu bija iegādājies no maksātnespējīgas SIA.

Tagad SIA administrators prasa atzīt par spēkā neesošu darījumu starp pārdevēju un SIA, kā arī atzīt īpašuma tiesības uz šo automašīnu. Izrādās, ka pārdevējs šo automašīnu iegādājies, pārkāpjot likumu, tāpēc viņam nebija tiesību to tālāk pārdot man. Par maksātnespējīgo SIA es neko nezināju. Vai man var atņemt automašīnu?
 Modris Ogrē

 

Lietu tiesību (piemēram, īpašuma tiesības, ķīlas, apgrū­tinājumi, aizliegumi) kā absolūtu tiesību publicitāti par nekustamiem īpašumiem nodro­šina zemesgrāmatas, par kustamām lietām pēc vispārīgā principa tas ir valdījums (lieta tiesiski atrodas pie konkrēta cilvēka un viņš ar to rīkojas), bet izņēmuma gadījumos – reģistrācija publiskā reģistrā, tostarp CSDD.

Turklāt, atzīstot par spēkā neesošu pirmo darījumu, nevar izdarīt vispārinātu secinājumu, ka pilnīgi visi turpmākie darījumi ar šo īpašumu neapšaubāmi ir spēkā neesoši. Vispirms jāizpēta, vai to dalībnieki ir labticīgi vai ļaunticīgi. Ja īpašnieku atzīst par labticīgu, piemēro labticīgā ieguvēja aizsardzības principu.

Tiesai tātad jākonstatē, ka jūs, iegūstot strīdus īpašumu, rīkojāties prettiesiski, un tikai tad var atsavināt automašīnu. Tiesa nevar, pamatojoties tikai uz Civillikuma 1041. un 1044. panta noteikumiem, secināt, ka prasītājs var atprasīt no jums īpašumu. Tātad tai noteikti jāapsver argumenti par jūsu labticīgumu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+