×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.0°C
Hermīne, Estere
Pirmdiena, 16. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2017
Drukāt

Atdodiet mūsu zeltu – latviešu skeletona līdzjutēju protests EČ Vinterbergā (3)

fani2

Aizvadītās nedēļas nogalē Eiropas čempionātā skeletonā Vinterbergā, Vācijā triumfēja Martins un Tomass Dukuri, bet latviešu līdzjutēji gaumīgā veidā parādīja savu attieksmi pret Krievijas sportu.

Mūsu līdzjutēju grupiņa bija sagatavojusi plakātu, kurā vācu valodā rakstīts “Soči 2014. Kur ir mūsu zelts”, kam seko latīņu burtiem uzraksts krievu valodā “atdodiet mūsu zeltu”.

Kā zināms, Sočos triumfēja mājinieks Aleksandrs Tretjakovs, Martins Dukurs bija otrais, bet Tomass – ceturtais. Taču pastāv ļoti lielas aizdomas, ka Tretjakovam tāpat kā vēl daudziem Krievijas olimpiešiem bija pozitīvas dopinga analīzes. Tas gan vēl oficiāli paziņots. Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija decembrī diskvalificēja Tretjakovu uz trim nedēļām, bet jau pēc viena posma izlaišanas šo aizliegumu atcēla, kas līdzjutējos radīja neizpratni un vēlmi parādīt savu attieksmi. Līdz šim šādi protesti skeletonā neesot pieredzēti.

Zīmīgi, ka šo plakātu pamanīja vācu mediji, taču skeletona sacensību pārraidēs to manīt nevarēja. Kā novēroja viens no plakāta autoriem Zintis Varts, televīzijas operatori izvairījušies filmēt to vietu, kur pulcējušies protestējošie latvieši pat brīdī, kad tur garām devušies skeletonisti, vēsta portāls sportadraugiem.lv.

Taču plakātu pamanījuši gan mūsu sportisti, gan arī viņu tēvs un treneris Dainis Dukurs. “Dainis priecājās,” novērojis Zintis. Viņš arī redzējis, ka pie Latvijas skeletonistu fiziskās sagatavotības trenera Mihaila Arhipova pienācis klāt Starptautiskās bobsleja un skeletona federācijas pārstāvis, kurš teicis, ko tie latvieši tur darot, un bijis neizpratnē par notiekošo.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Mau kauns par latviesim

  2. придурки

Draugiem Facebook Twitter Google+