Mobilā versija
+4.4°C
Skaidrīte, Skaidra, Justs
Otrdiena, 28. februāris, 2017
26. jūnijs, 2015
Drukāt

“LA” lasītājs jautā: Kas notiks ar Skrundas profesionālās vidusskolas telpām? (7)

Foto no www.skrundasavs.lvFoto no www.skrundasavs.lv

Skolas vecākais korpuss, kurš celts 1870.gadā.

Skrundas arodvidusskola no 1. jūlija beigs pastāvēt. Skolā labā stāvoklī ir telpas. Patlaban no skolas ved projām mantas. Vai tiek domāts, kā šīs telpas izmantot lietderīgi? Raimonds Zeltiņš Jaunmuižā

Iepriekšējā mācību gadā Skrundas profesionālajā vidusskolā mācījās 189 audzēkņi un strādāja 76 darbinieki. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) secināja, ka skolas mācību ēkas un dienesta viesnīca netiek lietderīgi izmantotas, ir pārāk lielas un neatbilstošas izglītojamo skaitam. Bijuši arī finanšu pārkāpumi. IZM piedāvāja skolu pārņemt Skrundas novada pašvaldībai un apvienot to ar vidusskolu, taču pašvaldība nepiekrita to darīt ar IZM piedāvātajiem noteikumiem. Tāpēc pieņemts lēmums par skolas likvidāciju, pievienojot to Kuldīgas Tehnoloģiju un tūrisma tehnikumam. Tas gan pārņems tikai skolas izglītības programmas, audzēkņus un kustamo mantu. No profesionālās vidusskolas gana daudzajiem nekustamajiem īpašumiem saskaņā ar valdības lēmumu tehnikums pārņems tikai vienu zemes gabalu 1,1 hekt­āra platībā un remontdarbnīcu – angāru, kas līdz 2018. gadam iznomāta.

Lielāko daļu ēku un zemes gabalu līdz 1. septembrim nodos aģentūrai “Valsts nekustamie īpašumi”. Tās pārstāve Jolanta Grāmatniece informē, ka šos nekustamos īpašumus plānots atsavināt, tātad pārdot. Kam, tas vēl nav zināms. Jāpiebilst, ka daļa telpu ir iznomātas līdz 2018. gadam un tajās atrodas veikals.

Desmit būves un tām piekritīgos zemes gabalus iecerēts nodot Skrundas novada pašvaldībai. Domes priekšsēdētāja Loreta Robežniece stāsta, ka pašvaldība pārņems tos objektus, kas nepieciešami iedzīvotājiem. Piemēram, 30 dzīvokļu māju, kā arī angārus, kurus varētu izmantot kā noliktavas. “Esam sprieduši, kā varētu izmantot pārējās ēkas, ko pārņems valsts. Skaidrs, ka būtu jāizmanto lietderīgi, bet kam tās būs nepieciešamas, pagaidām nav zināms,” viņa saka.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Viss, kas varēts, jau sadalīts tiem, kas ir,,приближённые к императору”, ģimenei, palikušais – dažām kaimiņskolām, tāpat kā Jaungulbenē un citur, pamatojot to, ka jaatstāj tikai tukšas sienas…miljoni aizlidos, …bet krievu teiciens šajā valstī neder,,алчность погубила фрайера”

  2. Šī ir Vienotības izglītības politika. Ministre Seile.
    Kāda tur vēl Skrundā arodskola vajadzīga? Lai visi ārtāk kratās prom uz īrijām, anglijām. Būs kur nometināt āfrikāņu migrantus, saņemt 6 – 10 tūkstošus par katru vienu, budžetā ienāks nauda, varēs pielikt sev pie algām, paceļot pa pasauli, pie viena – izpatikt briselēm.

  3. Nevienu neuztrauc ieguldītie miljoni…būs otrs KOMBINĀTS – SKRUNDA – 2, process jau ir sācies, kamēr augsti kungi tālu…Rīgas siltajos kabinetos domā, kanalizācijas aku vāki jau ,,aizceļoja” – nezinātājs to nevarēja paveikt…

    • Viss, kas varēts, jau sadalīts tiem, kas ir,,приближённые к императору”, ģimenei, palikušais – dažām kaimiņskolām, tāpat kā Jaungulbenē un citur, pamatojot to, ka jaatstāj tikai tukšas sienas…miljoni aizlidos, …bet krievu teiciens šajā valstī neder,,алчность погубила фрайера”

  4. takš varēja tur tos dienvidu bēgļus izmitināt, saņemt 6000 euro par katru un tad palaist, lai iet kur acis rāda… gan jau ka kāda ciema mamzele smukākos savāks, bet pārējie lai uz Zviedriju pēc soc.pabalstiem kāto…

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+