Mobilā versija
+3.9°C
Eleonora, Ariadne
Pirmdiena, 20. februāris, 2017
30. marts, 2016
Drukāt

Atdzimis Kuldīgas vecais rātsnams (1)

Ratsnams_13

Rīt, 31. martā, Kuldīgā notiks svinīgs pasākums par godu pabeigtajiem vecā rātsnama restaurācijas darbiem.

Kuldīgas vecais rātsnams ir 19. gs. koka ēku būvniecības paraugs, vecpilsētas kultūras mantojuma pērle un valsts nozīmes arhitektūras piemineklis. Vecā ēka ar aptuveni 200 gadus senu vēsturi pirms restaurācijas atradās sliktā stāvoklī, taču tagad ir atjaunota fasāde ar vēsturisko krāsojumu, tāpat arī nozīmīgākās telpas, tostarp maģistrāta zāle, sākotnējo veidolu atguvušas kāpnes, kā arī atjaunots viens no diviem vēsturiskajiem manteļskursteņiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Iepriecina plašais raksts par Kurzemes pērli, 19. g .s. koka ēku būvniecības paraugu. Īpaši patīkami ir aplūkot daudzās fotogrāfijas, kurās redzamas greznās kāpnes, atjaunotā maģistrāta zāle, bet sevišķi tāds ikdienišķs veidojums kā manteļskurstenis. Paldies restauratoriem un sevišķi raksta autoram!

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (45)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+