Atdzimusi laivu bāze Kaņierī 0

Saulainajās debesīs slejas trīs balti karoga masti. Tajos plīvo valsts, “Latvijas valsts mežu” un “Mammasdabas” karogs. Braucienam sagatavotas, pie pontoniem viļņos šūpojas laivas. Makšķernieku un dabas draugu braucamrīkus gatavi uzņemt jaunie bruģētie stāvlaukumi.


Reklāma
Reklāma

 

Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137
Lasīt citas ziņas

Tā pirmajā maijā, visu makšķernieku svētkos, sākas jaunā laivošanas sezona Kaņiera ezerā pie rekonstruētās Kaņiera ezera laivu bāzes. Šeit tiešām paveikts liels darbs un investēts ne mazums līdzekļu. Uzbūvēta jauna laivu bāze ar putnu vērošanas torni, stāvlaukumi, tualetes ar silto un auksto ūdeni, dziļurbuma aka, bioloģiskās attīrīšanas iekārtas.

Kaņieris jau no seniem laikiem piesaistījis makšķerniekus ar savām zivju bagātībām. Ezerā mīt līdakas, asari, ruduļi, brekši, līņi, raudas, karūsas, esot novērotas arī prāvas karpas, kas vienu brīdi grābušas rotiņus. Tieši šajā ezerā daudzi aktīvās atpūtas cienītāji satikušies ar savu sapņu zivi, guvuši lielu devu patīkama adrenalīna, milzum daudz pozitīvu emociju un neaizmirstamu atmiņu brīžu. Makšķernieku aprindās joprojām klīst nostāsti par to, ka tieši šeit savu lielo zivi gandrīz piecpadsmit kilogramu svarā pieveicis maestro Raimonds Pauls. Kā liecina statistika, lielas līdakas (ap desmit kilogramiem) ezerā tiek izvilktas gandrīz vai katru mēnesi. Un kur tad vēl ikgadējais lielākās noķertās līdakas konkurss un “Mammasdabas” spiningošanas sacensības!

CITI ŠOBRĪD LASA

Kaņiera ezers savu tagadējo izskatu ieguvis 1965. gadā, kad uz Starpiņupītes, kas savieno ezeru ar jūru, uzbūvēta divu slūžu sistēma. Pēc kārtas atverot šīs slūžas, tiek nodrošināta caurceļojošo ūdens iemītnieku kustība starp jūru un ezeru. Pirms tam ezera līmenis ticis vairākas reizes mainīts. Tas bijis pat tik zems, ka ezers sadalījies vairākās lāmās un tā paliene pārpurvojusies. Ezers pieder pie lagūnas tipa ezeriem, ir stipri aizaudzis. Tā platība – 1120 hektāri, vidējais dziļums – 0,6 metri, lielākais dziļums – 1,8 metri.

Ezers ir ideāla caurceļojošo putnu apmešanās vieta. Ezera četrpadsmit salās, no kurām piecas veidotas mākslīgi, un tam piegulošajos mežos un pļavās ligzdo gandrīz pilnīgi visas Latvijā sastopamās putnu sugas. Putnu vērošana un sugu noteikšana aizrauj daudz dabas draugu. Viņu priekam putnu vērošanas tornim Riekstu salā tagad pievienojies tornis laivu bāzē.

 

Jāsaka gan, ka šos torņus izmanto ne tikai putnu draugi, tajos uzkāpt, vērot ezeru vai vienkārši vērties tālēs patīk daudziem ceļiniekiem, makšķerniekus pavadošajām sievām un bērniem. Un kas gan var būt jaukāks divām jaunām sirdīm, kas atradušas viena otru, kā sagaidīt saullēktu vai saulrietu šādā tornī.

 

Ja vēlaties to visu redzēt savām acīm, izjust spirgto ezera vēju, pacīnīties ar savu sapņu zivi vai vienkārši vizināties ar laivu pa ezeru, tad brauciet uz Kaņieri. Sīkāku informāciju varat atrast mājas lapā www.mammadaba.lv

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.