×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. jūnijs, 2015
Drukāt

Atēnas: Kreditoru priekšlikumi ir nepieņemami (3)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Atēnas piektdien noraidīja kreditoru pēdējos priekšlikumus par piecu mēnešu pagarinājumu12 miljardu eiro tautsaimniecības glābšanas programmai, skaidrojot, ka kopā ar to pieprasītās reformas veicinātu recesiju, turklāt finansējums ir nepietiekams.

“Kreditoru priekšlikumi Grieķijas valdībai prasītu lielā mērā recesiju veicinošu reformu ieviešanu kā nosacījumu finansējuma saņemšanai, kas piecu mēnešu periodam ir pilnīgi neadekvāts,” teikts paziņojumā, reaģējot uz naudas “dzīvības artērijas” piedāvājumu.

Valdība “nevar pieņemt” institūciju piedāvājumu, teikts paziņojumā.

“Ir skaidrs, ka institūciju priekšlikums, pat ja neņem vērā recesiju veicinošos un sociāli postošos soļus, atstāj būtisku finansējuma plaisu piecu mēnešu periodam.”

“Vēl satraucošāk, tas novestu pie vēl vienām sarežģītām sarunām,” norādīja valdība, piebilstot, ka tas visticamāk “gada beigās” izraisītu jaunu taupības pasākumu vilni.

Kā ziņots, Grieķijas starptautiskie kreditori piedāvājuši par pieciem mēnešiem pagarināt pašreizējās valsts glābšanas programmas termiņu apmaiņā pret vairāku reformu īstenošanu, liecina ziņu aģentūras AFP aplūkotie aizdevēju priekšlikumi.

Grieķijas 240 miljardu eiro lielās glābšanas programmas termiņa pagarināšana līdz novembra beigām būtu jau trešā kopš pērnā decembra un nodrošinātu finansiālās grūtībās nonākušajai valstij vairāk laika, lai ar Eiropas partneriem spētu vienoties par turpmāku finanšu palīdzību.

Tāpat piektdien kreditoru paustie priekšlikumi vēsta, ka starptautiskie aizdevēji būtu gatavi Grieķijai izmaksāt 1,8 miljardus eiro, lai valsts spētu Starptautiskajam Valūtas fondam veikt parādsaistību maksājumu, ja parlaments balsojumā atbalstīs reformu vienošanos, vēsta AFP.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Padomā, valsts aizņēmusies 240 miljardus eiro un tagad taisa lielas acis, kad parāds jāatdod! Nav ko viņiem izdabāt, lai meklē muļķus citur, kas viņiem aizdos naudu, bet atpakaļ neprasīs. ES visām valstīm ir jānosaka kredīta griesti, robeža līdz kurai valsts vispār drīkst aizņemties naudu. Citādi nākotnē maksātnespēja gaida ne jau tikai Grieķiju.

  2. Cik ilgi var spēlēt sirtaki uz ES rēķina?

  3. Dziivot paari liidzekliem,pieprasiit veel un veel,neskatoties uz milziigo paraadu,ja to nepilda,tad vainiigi ir visi citi{aizdeveeji],tikai ne pasi.Ko vini iisti domaa?

Draugiem Facebook Twitter Google+