Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Ates muzejs, pieminot neatkarības 25. gadskārtu, stādīs bērzu birztalu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Sestdien, 2. maijā pulksten 11 ikviens aicināts doties uz Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzeju Alūksnes novadā, kur plānots iestādīt jaunu bērzu birzi, tā godinot vairākus nozīmīgus notikumus – gan Latvijas neatkarības atjaunošanas 25. gadskārtu, gan muzeja darbības 30. jubileju, LA.lv uzzināja Alūksnes novada pašvaldībā.

“Atskatoties uz norisēm muzejā šai laika posmā un muzeja veidotāja un ilggadēja vadītāja Viktora Ķirpa darbību, nozīmīgi akcentēt viņa iniciatīvu sakopt un veidot bērzu birzis Kalncempju pagastā. To viņš īstenoja, atsaucoties uz Latvijas brīvvalsts prezidenta Kārļa Ulmaņa aicinājumu par koku stādīšanu. Pēc muzeja dibinātāja ierosmes savulaik esot sakoptas ap 30 bērzu birzis Kalncempju pagastā, no kurām tikai nedaudzas tiek uzturētas arī šobrīd,” saka muzeja vadītāja Ina Rubene.

Nozīmīgo gadskārtu gadā muzeja kolektīvs šo V. Ķirpa ideju aktualizējis un muzeja teritorijā plāno izveidot jaunu birzi. Koku stādi būs no Smiltenes kokaudzētavas, kuras darbinieki bijuši atsaucīgi, atkāpjoties no noteiktā fasējuma apjoma un sarūpējot vajadzīgos 30 bērzus.

Viktora Ķirpa Ates muzeja kolektīvs sestdien, 2. maijā jaunās birzs veidošanā aicina piedalīties ikvienu, kam ir nozīmīga Latvijas valsts un tās kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana.

Pievienot komentāru

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (46)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+