Mobilā versija
+3.1°C
Lilija, Liāna
Svētdiena, 30. aprīlis, 2017
23. oktobris, 2013
Drukāt

Atgādina komunistu noziegumus

Prāgā un citās Čehijas pilsētās parādījušies laternu stabos sarkanās cilpās pakārti manekeni, kam pie krūtīm piestiprinātas plāksnītes ar uzrakstiem “Viņš iebilda Komunistiskajai partijai”.

Šo akciju sarīkojuši antikomunistiskie aktīvisti, kas brīdina par iespējamo komunistu (KSČM) ietekmes pieaugumu pēc šonedēļ gaidāmajām parlamenta vēlēšanām. Manekeni simbolizē cilvēkus, kurus komunistiskais režīms laikā no 1948. līdz 1989. gadam noslepkavojis politisku iemeslu dēļ, aģentūrai ČTK norādīja Dekomunizācijas pilsoniskās grupas pārstāvis Jirži Novaks. Pieci pakārtie manekeni parādījās Jihlavā, bet nedaudz vēlāk – Prāgas centrā. Bet naktī uz otrdienu baigie atgādinājumi uzradās uz tilta Austrumbohēmijas galvaspilsētā Hradeckrālovē. Novaks pastāstīja, ka akciju paredzēts veikt arī Tāborā, Dienvidbohēmijā. Viņš piebilda, ka aktīvisti pilsētas izvēlējušies pēc nejaušības principa. “Dekomunizācija” par savu mērķi izvirza likvidēt KSČM ietekmi, pastāvīgi atgādinot par komunistu noziegumiem.

Pievienot komentāru

Dienas klāt pie atvaļinājuma, ja ir bērns vai jākopj slimnieks. Ierosinājums EiropāEiropas Komisija ierosina noteikt labākus vecāku atvaļinājuma standartus
Draugiem Facebook Twitter Google+