×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. jūnijs, 2014
Drukāt

Atgādina par drošu dzelzceļa pārbrauktuvju šķērsošanu (1)

Foto: Timurs SubhankulovsFoto: Timurs Subhankulovs

Lai pievērstu uzmanību drošai dzelzceļa pārbrauktuvju šķērsošanai, aicinātu vadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus uz dzelzceļa pārbrauktuvēm un samazinātu negadījumu skaitu, otrdien, starptautiskajā drošas dzelzceļa šķērsošanas dienā, pie dzelzceļa pārbrauktuvēm drošību un kārtību uzraudzīja ceļu policijas darbinieki.

Lai satiksmes dalībniekiem atgādināti par nepieciešamību atbildīgi attiekties pret drošu dzelzceļa pārbrauktuvju šķērsošanu, otrdien ikviens bija aicināts apmeklēt VAS “Latvijas dzelzceļš” organizēto Starptautiskās drošas dzelzceļa šķērsošanas dienas pasākumu Rīgā, Liepājas ielas pārbrauktuvē, pie Stradiņa slimnīcas.

Pasākumā Liepājas ielas pārbrauktuvē, kā arī vairākās citās Rīgas dzelzceļa pārbrauktuvēs rīta un vakara stundās ar teatralizētu priekšnesumu autobraucēji, velosipēdisti gājēji aicināti pieņemt pareizo lēmumu, šķērsojot dzelzceļa pārbrauktuvi.

Pasākumā piedalījās satiksmes ministrs Anrijs Matīss (V), “Latvijas Dzelzceļa” prezidents Uģis Magonis, Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis un Latvijas Riteņbraucēju apvienības vadītājs Viesturs Silenieks.

VP priekšnieks Ķuzis pasākumā atzinis, ka pārkāpumiem un bojā gājušo skaitam uz dzelzceļa pārbrauktuvēm un sliedēm pēdējos gados ir tendence samazināties. Policija dzelzceļa pārbrauktuvju drošās šķērsošanas dienas norisēs iesaistās ne pirmo gadu, jo drošība uz dzelzceļa un dzelzceļa pārbrauktuvēm ir svarīga gan no dzelzceļa, gan no sabiedriskās kārtības viedokļa.

“Tikai par to atgādinot, varam samazināt pārkāpumu skaitu. Gan dzelzceļš, gan policija veic dažādas aktivitātes, un pēdējo gadu statistika liecina, ka cilvēki kļūst uzmanīgi,” sacīja Ķuzis, piebilstot, ka šī gada piecu mēnešu rezultāti gan iepriecinošu ainu nerāda.

Arīdzan “Latvijas Dzelzceļa” prezidents Uģis Magonis norādījis, ka pēdējā laikā cilvēki kļūst disciplinētāki un negadījumu paliek mazāk. “Cerams, ka šī līkne turpinās virzīties uz leju,” izteicās Magonis. Viņš aicināja apdomāties, pirms tiek pieņemts lēmums ignorēt nolaistas barjeras vai mirgojošus brīdinājuma signālus, jo, šādi rīkojoties, viens satiksmes dalībnieks uz līdzīgu rīcību pamudina arī citus.

Turklāt, lai atgādinātu, ka ir būtiski ievērot ceļu satiksmes noteikumus uz dzelzceļa, ir izveidota mājaslapa “www.dzirdiredzidzivo.lv”, bet Valsts policijas pārstāvji šomēnes pievērsīs pastiprinātu uzmanību dzelzceļa pārbrauktuvju un pāreju šķērsotājiem, rīkojot pastiprinātus reidus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Vairāk tādus video!

Draugiem Facebook Twitter Google+