×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Astra, Astrīda
Trešdiena, 15. augusts, 2018
11. janvāris, 2017
Drukāt

Eslingenas svētku logo – atgādinājums par latviskajām saknēm (1)

Publicitātes attēlsPublicitātes attēls

Prezentēts latviešu svētku Eslingenā logo, kura autore ir Zane Babre, pastāstīja svētku koordinatore Laura Putāne.

Zane Babre dzīvo Bergenā, ir divu bērnu mamma, tautas deju kolektīva “Pērkonkalns” vadītāja, kā arī viena no radošās apdrukas darbnīcas “Ting Print” veidotājām. Autore skaidro, ka logo veidots kā divu atšķirīgu, bet tajā pašā laikā līdzīgu laiku apvienojums – 1947. gads un mūsdienas.

Logo autore norāda, ka daudzas lietas kopš iepriekšējiem svētkiem Eslingenā stipri mainījušās, taču mīlestība pret deju, dziesmu un cieņa pret senču tradīcijām latvietī nemainās un cerams nemainīsies nekad.

“Latvietis, uzvelkot tautas tērpu, sajūtas īpaši. Kad viņš to nēsā, viņš it kā satuvinās ar to seno latvieti. Tas, manuprāt, ir ļoti skaisti. Tādēļ logo gribējās iekļaut tieši šo latvieti tērpā – to, kas godā un ciena savus senčus un turpina iesāktās tradīcijas. Blakus arī Eslingenai tik svarīgs simbols – Dienvidu baznīca. Aplis latviešu etnogrāfijā tiek saistīts ar sauli, pasauli, harmoniju, atkārtošanos un atgriešanos. Tādēļ arī logo zīme ir aplis. Tas papildināts ar tādām spēcīgām zīmēm kā Māras, Dieva, Laimas zīme un Uguns krusts. Novēlu, lai šīs stiprās senču zīmes dod spēku katram Eslingenas svētku dalībniekam, kā arī visiem, kas iesaistīti to organizēšanā,” skaidro logo autore.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Jānis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

    Katrā ziņā Latvijas Pastam būtu vēlams izdot speciālu pastmarku, kas atzīmētu un iezīmētu šo vēsturisko vietu un notikumu. Nepalaidīsim atkal izdevību garā !

Draugiem Facebook Twitter Google+