×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
28. aprīlis, 2012
Drukāt

Atgriešanās dzimtenē


zirnis_hoekeja_federacija_19

Pieteikšanās par brīvprātīgo palīgu pasaules U-20 hokeja čempionātā Kārlim Zirnim devusi darbu arī Latvijas izlases treneru štābā.
 Kārļa amerikāniskais akcents liek domāt, ka viņš ir ASV latvietis.

 

Patiesībā dzimis un audzis Rīgā, 1996./1997. gada sezonā komandā “Juniors” Austrumeiropas hokeja līgā spēlēja kopā ar vairākiem pašreizējās izlases kandidātiem – Ģirtu Ankipānu, Atvaru Tribuncovu, komandā bija arī Juris Ozols, Aleksejs Hromčenkovs, Aleksandrs Šiškovičs.

 

Lielais sapnis

Kopš 18 gadu vecuma viņa dzīve rit ASV. Uz lielo iespēju zemi Kārlis devās mācīties un spēlēt hokeju ar mērķi izlauzties līdz NHL. Šo ieceri nav izdevies piepildīt, toties Zirnis, pateicoties hokejam, ieguvis izglītību Alabamas universitātē un tālmācības ceļā apguvis arī pedagoga prasmes. Paralēli studijām Kārlis Zirnis spēlēja ASV studentu čempionātā (NCAA), pēc tam Ziemeļ-amerikas zemākajās līgās – Centrālajā hokeja līgā (CHL) un Dienvidu profesionālajā hokeja līgā (SPHL).

2005. gadā latviešu uzbrucējs Kolorādo komandā “Eagles” kļuva par CHL čempionu. Izšķirošajā mačā viņš guva uzvaras vārtus, tāpēc nūja nokļuva Hokeja slavas zālē Toronto. Pēc tās sezonas Zirnis nolēmis slidas kārt vadzī, sācis biroja darbu, taču drīz vien sapratis, ka šāds dzīves ritms viņam nav piemērots. Atgriezās hokejā, nospēlēja vēl četras sezonas, līdz 32 gadu vecumā beidza karjeru un pievērsās trenera darbam.

 

Nejaušā iepazīšanās

“Nešvilā trenēju 16 līdz 18 gadus vecu hokejistu komandu. Tai nav tiešas saistības ar NHL “Predators”, bet hokeja pasaule jau nav liela, un mēs spēlētājus cenšamies virzīt uz junioriem vai universitātēm, lai caur turieni viņi iekļūtu NHL,” stāsta Kārlis Zirnis.

Nokļūšana Latvijas izlases treneru štābā bija nejauša. “Pieteicos par brīvprātīgo palīgu pasaules U-20 čempionātā Kanādā. Man uzdeva palīdzēt Latvijas izlasei, iepazinos ar treneriem, piedāvāju video analīzi. Saņēmu akceptu, un mans darbs iepatikās Tedam Nolanam, kurš bija junioru izlases konsultants. Viņš mani uzaicināja palīgā darbam ar Latvijas lielo izlasi.” Video trenera iemaņas Kārlis apguvis “Predators” pirmssezonas nometnē, mācoties no NHL profesionāļiem.

Treneris Zirnis izdarīs to, kas savulaik neizdevās spēlētājam Zirnim, – piedalīsies pasaules čempionātā. “Divas reizes biju izlases kandidātos – gan pie Haralda Vasiļjeva, gan Kurta Lindstrēma. Pārbaudes turnīrā Tallinā spēlēju vienā maiņā ar Arti Ābolu un Sergeju Seņinu. Diemžēl uz čempionātu netiku, diezgan ātri biju spiests atstāt treniņu nometni. Taču bija interesanti,” atceras Kārlis Zirnis. Oficiāli viņš valstsvienībā aizvadījis divus mačus. Jaunībā spēlējis pasaules čempionātos gan Latvijas U-18, gan U-20 izlases sastāvā.

Rīgas klubam “Dinamo” ir savs video treneris, bet Latvijas izlasē šāds amats ieviests pirmo reizi. Kārļa uzdevums ir palīdzēt spēlētājiem izprast trenera Nolana vēlmes konkrētās spēles situācijās un izanalizēt arī pretinieku spēli, lai neilgās sapulcēs mazos video rullīšos nodemonstrētu viņu tipiskās sadarbības, plusus un mīnusus. “Tas man ir liels gods – strādāt izlasē un mācīties no pārējiem treneriem,” Kārlis novērtē arī savas izaugsmes iespējas.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+