volejbols.lv

Atgriešanās Eiropā ar trīs setu zaudējumu 1

Latvijas vicečempioni volejbolā “Biolars”/”Jelgava” CEV Izaicinājuma kausa turnīra kvalifikācijas kārtas pirmajā spēlē trešdien izbraukumā ar rezultātu 0-3 (22:25, 20:25, 15:25) zaudēja spēcīgajam Krievijas klubam Ņižņijnovgorodas “Guberņija”. Pirmajos divos setos jelgavnieki pretiniekiem spēja izrādīt cienīgu pretestību, bet trešajā setā laukumā pilnībā dominēja mājinieki. Zaudējums trīs setos Latvijas klubam atstāj vien teorētiskas izredzes pārvarēt šo sacensību posmu.

FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm 115

Rolands Ozoliņš jelgavnieku labā guva 12 punktus, bet 11 punktus iekrāja Andrejs Baburovs.

19.novembrī gaidāma dueļa atbildes spēle Jelgavā, bet uzvarētājs divu spēļu summā iekļūs sacensību 1/16 finālā, kur tiksies ar Bulgārijas kluba “Gabrovo” un Turcijas komandas Izmiras “Arkas” zaudētājiem. Šīs divas vienības savā starpā spēkojas CEV kausa izcīņas 1/16 finālā, zaudētājiem pārceļoties uz CEV Izaicinājuma kausu.

“Biolars”/”Jelgava” Latvijas čempionātā uzvarēja 2012. un 2013.gadā, bet šogad pavasarī finālsērijā ar 1-3 piekāpās RTU/”Robežsardze” vienībai. Latvijas un Igaunijas apvienotā čempionāta – “Schenker” līgas – jaunās sezonas ievadā “Biolars”/”Jelgava” komanda tikusi pie deviņiem punktiem četrās spēlēs, kas pašlaik kopvērtējumā dod ceturto vietu.

Tikmēr “Guberņija” iepriekšējā sezonā izcīnīja piekto vietu spēcīgajā Krievijas čempionātā. Iepriekšējā sezonā “Guberņija” sacentās līmeni augstākajā CEV kausā, kurā ieguva otro vietu, finālā vien zelta setā zaudējot Francijas vienībai “Paris Volley”.

Iepriekšējo reizi CEV Izaicinājuma kausā Latvijas komandas sacentās 2008./2009.gada sezonā, kad “Lāse-R”/”Rīga” un Kuldīgas “Elvi” izstājās jau pirmajā kārtā.

Tikmēr padomju laikos Latvijas komanda “Radiotehniķis” trīs reizes uzvarēja CEV Kausu ieguvēju kausā, kas tagad pazīstams kā CEV kauss.